Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Jedeme na výlet
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 21.10. 2019
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli - Krajina

13. 10. 2019 | Televizní tipy
Naši předkové po staletí utvářeli krajinu, ve které žili, a také o ni pečovali. Druhá série magazínu o dovednostech našich předků. Režie pořadu Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli – Krajina V. Karas (Premiéra)

Tentokrát nás čeká opravdové putování po vlastech českých. Navštívíme unikátní přírodní lokalitu na kopci Radobýl u Litoměřic, kde čtyřnozí pomocníci, krásní ovčáčtí psi, pomáhají lidem udržovat kousek původní stepní krajiny porostlé vzácnými rostlinami. Psi hlídají ovčí stádo, které žije ve volné krajině a spásá louky tak, jak tomu bylo po celá staletí. 

Z Litoměřicka zamíříme v pořadu Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli – Krajina do Krušných hor a budeme tu hledat stopy po zaniklých vesnicích, kde po staletí žili obyvatelé české a Co naše babičky uměly...německé národnosti pospolu a snažili se přežít v drsných podmínkách zdejší přírody a krajiny. Podíváme se do starých opuštěných vápenek, které připomínají malé hrady, a dozvíme se, jak tu lidé žili a čím se živili.

Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli – Krajina můžete sledovat 13. 10. 2019 od 18,25 hodin na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Bankovky