Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 25.06. 2018
Dnes má svátek Ivan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Cvičení se švihadlem

21. 12. 2010 | Fitness

Cvičení se švihadlem neboli skákání přes švihadlo je účinné pro udržování tělesné kondice, spaluje tuky, formuje svaly a bojuje proti celulitidě. Zlepšuje se také činnost oběhového systému, koordinují se pohyby a zvyšuje vytrvalost.

Nejenže si zlepšíte svoji fyzickou kondici, ale také skákáním zhubnete. Při skákání přes švihadlo se totiž zapojuje značná část těla, a to zejména zadní část stehen, lýtka, předloktí, svaly hrudníku a horní část zad. Za 10 minut skákání přes švihadlo spálíte přibližně 120 kalorií.

Nejenže spálíte u švihadla kalorie, ale vytrénujete svoje tělo, navíc po takovém cvičení se vám bude mnohem lépe spát. Proto se skákání doporučuje těm, kteří mají problémy se spánkem. Skákání byste měli přizpůsobit svým fyzickým schopnostem. Dobré je začít od nejnižší intenzity, zhruba 60 přeskoků za minutu, pak postupně intenzitu zvyšte až na maximum 180 přeskoků za minutu.

Jako ideální rychlost při skákání se doporučuje, když dosáhnete tepové frekvence asi 120 až 130 tepů za minutu. Během skákání byste měli měňit druhy přeskoků, abyste nepřetěžovali klouby jednostranně, proto třeba skákejte střídavě z jedné nohy na druhou, snožmo, vpřed, vzad, a podobně.

 

Jak byste měli cvičit

Při skákání byste měli používat vhodnou obuv, abyste zabránili tvrdým dopadům na podložku. Trup vždy mějte vzpřímený a kružte švihadlem, pohyb by měl vycházet ze zápěstí. Paže mějte mírně pokrčené a držte je u těla, a tak skákejte. Nižší skoky jsou lepší, nenamáhají tolik klouby.

 

Druhy skákání a k čemu jsou dobré

- Stůjte rozkročmo a vzpažte, švihadlo by mělo viset volně za tělem, kružte trupem tak, aby se střed švihadla pohyboval nízko nad zemí, tím si procvičíte pohyblivost páteře.

- Stůjte rozkročmo a upažte, švihadlo mějte přeložené na polovinu za zády, kmitejte pažemi vzhůru a dolů se současným napínáním švihadla. Délku švihadla můžete postupně zkracovat omotáním konce kolem ruky. Toto cvičení je dobré na protahování prsního svalstva a zvyšování pohyblivosti ramenních kloubů.

- Stůjte rozkročmo a upažte, opět mějte švihadlo přeložené na polovinu za zády, předkloňte se vlevo a dotkněte se pravou rukou špičky levé nohy, vzpřimte se a totéž zacvičte opačně. Švihadlo by mělo být za zády stále napjaté. Tímto procvičujete pohyblivost páteře a  protahování svalstva na zadní straně nohou.

- Klekněte si a přednožte levou nohu, opřete ji chodidlem o zem, vzpažte, švihadlo složené na čtvrtinu mějte nad hlavou. Poté si sedněte na pravou patu, hluboce se předkloňte a dotkněte se švihadlem špičky levé nohy, pak totéž opačně. Tohle cvičení je také dobré k procvičení páteře. 

Začátečníkům budou pro začátek stačit jen přeskoky přes švihadlo snožmo na místě a přeskoky snožmo vzad.

 

Když složíte švihadlo na polovinu, můžete cvičit obdobné cviky jako s krátkou tyčí. Účinná jsou především cvičení izometrické síly, nejtypičtější jsou ale přeskoky kroužícího švihadla, které dynamicky posilují svalstvo nohou a současně rozvíjejí činnost vnitřních orgánů, a to oběhového, dechového a termoregulačního systému, které vás přinutí k pravidelnému rytmu dýchání a přispěje k zlepšení kloubní pohyblivosti, zejména v kloubu zápěstním a hlezenním.

 

Markéta 

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Měla bych prosbičku.Před čase mi na mejl přišlo cvičení se švihadlem,kde byli vyobrazeny cviky mezi skákáním.Bylo to na zpevnění svalů a vytvarování břišních partií.Bohužel nemůžu ten mejl najít,ale myslím,že byl právě z tohoto portálu.Nemáte ho někdo? Děkuji za odpověď Blanka
Obrázek uživatelky
profil
Keď som bývala na dedine, tak som na dvore skákala stále, keď mi to počasie dovolilo, teraz v paneláku by to asi nešlo, ale možno, keď budem u rodičov, tak znova švihadlo vytiahnem.
Obrázek uživatelky
profil
prospeje nám trochu si poskákať
Obrázek uživatelky
profil
hopsat nemůžu, jenom bych si ublížila Smajlík Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
do toho, hned zítra si koupím švihadloSmajlíkSmajlík

jen nevím, jak je myšlena ta vhodná obuv, na základní škole jsme měli jen cvičkySmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles