Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Miminka
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 22.03. 2018
Dnes má svátek Leona
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Další zajímavosti o kojení

1. 08. 2017 | Kojení

Po každém kojení necháváme dítě odříhnout. Držíme ho ve svislé poloze tak dlouho, dokud neuslyšíme odříhnutí. Často bývají i dvě za sebou. Jinak se může stát, že bude ublinkávat. Po napití ukládáme dítě s hlavičkou na jednu stranu. Strany střídáme, kdyby ublinklo, nezahltí se. Jestliže brzy po napití začne plakat, zkusíme mu dát napít z druhého prsu nebo dáváme současně pít z obou prsů nebo kojíme častěji - po dvou a půl nebo jenom dvou hodinách. Maminka by měla být trpělivá, hodně odpočívat a pít dostatek mléka a dalších tekutin. Hlavně nepropadat zmatkům a úzkostným stavům, že má dítě málo mateřského mléka.

Jestli má dítě dost, se pozná podle týdenního přírůstku na váze, v prvním půlroce to bývá 50-200 g. Tuto informaci získáváme pomocí váhy. Dítě vážíme celý jeden den vždycky před kojením i po něm. Během prvních deseti dnů vypije dítě postupně 500 - 600 ml mléka, v dalších měsících 700 - 900 ml mléka za celý den. Pozor - váhy někdy nebývají přesné. Existují i váhy s mísou na vážení kojenců. Kojení se nepřerušuje ani při běžném, například horečnatém onemocnění. Maminka si kryje nos a ústa náustěnkou. Když se objeví zánět prsu, nepřikládáme dítě k postiženému prsu, jakmile bolest povolí, snažíme se mléko odstříkávat. Při kojení by si maminky měly udělat pohodlí - v prvním týdnu se kojí vleže, později vsedě, ale uvolněným způsobem, ne strnule.

Proto by si maminky mohly podkládat nohy stoličkou, dítě spočívá zadečkem na klíně nebo i na polštářku na nižším stolku a maminka přidržuje jen jeho hlavičku a ramínka a druhou rukou prs nad jeho nosem. Mezi pátým a šestým měsícem se stává, že děti přestávají soustředěně pít, všechno je hned vyruší. Jejich zvědavost začíná být silnější než hlad. Proto byste se s dítětem měly uchýlit někam do klidného koutku, kde má minimum podnětů. Nejistota maminek, jestli mají dostatečné množství mléka, je o dost častější než skutečná jeho tvorba. Pokud jsou obavy opravdu veliké, měly byste se poradit s lékařem. Spíše to budou jenom bezpředmětné obavy než skutečné události.


Stává se, že mateřské mléko opravdu nestačí, v tom případě je tu několik způsobů, především umělá výživa. Tady je pár rad:

1.   Všechny potřeby k výživě udržovat v téměř sterilní čistotě. Nádobí před použitím namočit nebo vypláchnout vařící vodou, ruce umýt vodou a mýdlem.

2.  Dodržovat přesné návody na obalech mléčných přípravků a pokyny lékaře v poradně, který jako jediný má právo umělou výživu řídit. Všímejme si také záručních lhůt.

3.   Otvor v savičce uděláme jen tak velký, aby dítě sálo jednu dávku přibližně deset minut. Vždy zkusíme napřed na hřbetu ruky, zda není pokrm příliš horký. Občas savičku z úst dítěte vyjmeme, lahvičku postavíme, aby do ní vnikl vzduch.

4.  Každou mléčnou dávku v prvních třech měsících připravujeme čerstvou, stejně tak ovocné šťávy a později ovocnou kaši a zeleninovou polévku.

5.  Dítě krmíme po třech a půl hodinách, nejméně v pěti denních a jedné noční dávce. Když se dítě v noci přestane budit, noční dávku můžeme vynechat. Při šesti dávkách vypije dítě obvykle 100 - 150 ml, při pěti dávkách 150 - 200 ml. 

6.  Každý nový pokrm v prvém půlroce dáváme postupně. První malou dávkou zkoušíme, jestli ji dítě snese, v dalších dnech pomalu přidáváme. Zvykat si na nové jídlo trvá obvykle týden. To platí i při odstavení od prsu.


Jenetka - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !