Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 21.02. 2018
Dnes má svátek Lenka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dáreček - pejsek z lesa

6. 01. 2015 | Vaše příběhy

Možná to bude znít jako pohádka, ale ve skutečnosti to pohádka nebyla, ale byl to skutečný případ, který pro hlavního hrdinu v tomto článku tak skončí - stejně jako končí pohádka. A všichni víme, že pohádky končí vždy dobře.

Jen pár dnů před Vánocemi, které právě končí v době, kdy tento článek píši, přišla naše dcera se zprávou, že do naší rodiny přibude další pejsek. A protože ona sama má již 2 čivaví kluky a my rodiče, kteří s dcerou bydlíme o poschodí níž, máme celkem 3 boloňáčky (2 fenečky a jednoho pejska), tak jsme se jí to trochu snažili vymluvit. Obzvláště, že ten nový člen je o hodně větší, než máme doma. Vysvětlovali jsme jí, že takový pejsek sežere daleko více jídla, než ti pejsci, které tu máme, že něco bude stát také veterinární prohlídka a že s takovým větším pejskem se bude muset chodit i na procházky. Nic platné, prostě dcera trvala na tom, že si jej domů odveze. A tak se také stalo.

Asi Vás všechny bude zajímat, co je to za pejska, kde se narodil, kde a jak žil, jaká je to rasa, zda má PP nebo je to jen nějaká pouliční směs.

pejsek z lesaTak tedy něco o něm napíši. Pejsek byl nalezený v lesích na Slovensku. Díky dobrým lidem, kteří nebyli lhostejní k jeho osudu, si tohoto pejska naložili a odvezli do Vsetína, kde mu poskytli takzvanou dočasku. Pejsek je ve stáří asi 18 měsíců, zdá se, že je to kříženec border colie s bernským salašnickým psem, tudíž je bez papíru původu a jmenuje se Dárek. Dcera si jej vyhlédla na internetu, kde je na sociální síti Facebook ve všech možných různých skupinách, které mají nějakou souvislost se psy. Tam si jej vyhlédla a paní napsala. Také si samozřejmě o něm vyžádala co nejvíce informací, například jak se snáší s jinými pejsky, jak je na tom zdravotně, jakou má povahu, jak reaguje na cizí lidi. A  protože paní se dceřin postoj líbil, tak si ji vybrala jako budoucí majitelku.

Když dojeli i s pejskem domů, tak jsme nechápali, jak tak hezkého pejska někdo vyhodil zřejmě do toho lesa. Pejsek má skvělou povahu, vzhledově je moc hezký, rád si hraje, má nádherné zuby s nůžkovým skusem a dá se říci, že brzy pochopí, co se po něm chce. Za 5 dnů se naučil povely sedni, lehni a dej pac a určitě pochopí i další věci.

Je v teple našeho domova, ven jde jen se vyvenčit a na procházky. Když se v kuchyni vaří, tak se z kuchyně nehne a lehne si k našim nohám. Na procházky s ním chodíme do nedalekého lesa a je poznat, že v tom lese nějaký čas žil. Věčně má čumáček u země a jak zavětří nějakou stopu, tak hodně tahá a proto nemůže být puštěný z vodítka - jednoduše by zdrhl za zvěří, čehož jsme byli svědky, když byly před námi srnky. A pak také na poli ucítil v zemi myšky a hrabal jako o závod.

Když trávil u nás první minuty a hodiny, tak jako první jej čekala koupel - vyváděl, přece jen byl v neznámém prostředí, ale zvládl ji a po koupeli byl hezky voňavý. Nejvíce se skamarádil s čivavákem Exíkem. Ten si z něj udělal polštář.

A tak Dáreček byl pro naši rodinu moc milý a hezký dárek. Na světě je o jednoho psího bezdomovce méně, v jeho očích jsou vidět jiskry naděje, a naši lásku určitě hodně cítí, poněvadž jej máme stále u našich noh. Už nebude muset shánět potravu v lesích, tady bude o něj postaráno a dovolím si říci, že se tu bude mít nadstandardně. Už má i nějaké nové hračky, nakoupily se granule, psí konzervy a také podložka s vyšší srstí, aby měl pohodlíčko.

Prosím všechny i za dceru, aby kdo tu možnost má, chce, má velké srdce, má rád zvířátka, tak aby pomohli. A to nejen tím, že si vezme k sobě jakékoliv zvířátko bez domova, ale prosím, aby lidé nebyli lhostejní, když mají podezření, že nějaké zvíře a zejména pes a kočka je bez majitele, tak aby alespoň zavolali odchytové službě, policii nebo veterinářům, kteří poradí, jak se zachovat. A nejlepším řešením je takové zvířátko naložit a odvézt do útulku, nebo si jej vzít k sobě na nějaký ten den, než se najde majitel nebo zájemce o adopci... Paní, která si vzala k sobě Dárečka, jsme nyní vděčni, že jej našla a svěřila nám do péče. Máme skvělého psího kamaráda. 


Anicka59 - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Dáreček - pejsek z lesa:

Dáreček - pejsek z lesa
Dáreček - pejsek z lesa
Dáreček - pejsek z lesa
Dáreček - pejsek z lesa
Dáreček - pejsek z lesa
Dáreček - pejsek z lesa
Dáreček - pejsek z lesa
Dáreček - pejsek z lesa
 Komentáře
« Předchozí   1   2   3  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
máte dobré srdíčko, príma,že se skamarádil s vašimi pejsky Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Aničko, ty jsi psí mámaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Krásně napsané...moc pěkný pejsek...u vás mu bude dobře...SmajlíkSmajlíkSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Pěkně jsi to napsala.SmajlíkPři čtení jsem si vzpomínala, jak jsme přišli k našemu pejskovi, bylo to dost podobné. Děkuji za vzpomínky. Máme ho od jednoho jeho roku a nyní je mu už 15let. Lepšího kamaráda jsme mít nemohli, nikdy nás nezarmoutil. Protože je stále zdravý, doufám, že nás ještě čeká společný kousek života. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Můj "dáreček" a to doslova, protože jsem ho, jako nechtěného, dostala - už na nás kouká z psího nebe,
Ale strávil s námi skoro 13 let. Přeji Vám všem, aby jste s ním strávili tak krásné dny, jako my. Za všechny, co mají srdíčko na pravém místě děkuji!!!!! Moc hezký článek. Smajlík SmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles