Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vybírat sluneční brýleJak vybírat sluneční brýle Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 26.04. 2018
Dnes má svátek Oto
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Den matek 2010 - A je opět tady svátek všech maminek!

6. 05. 2010 | Svátky

Den matek je jistě krásným a významným svátkem, během kterého děkují všechny děti (bez rozdílu věku) svým maminkám za to, jak je mají rádi, jak je vychovaly nebo za spoustu dalších věcí, které zvládnou jen naše mámy!


Letošní Den matek připadá na druhou květnovou neděli, a to je konkrétně datum 9. 5. 2010! Tento mezinárodní svátek matek se slaví po celém světě, avšak ne ve stejnou dobu. Někde se slaví Den Matek první den v květnu, někde první neděli v květnu, zkrátka jiný kraj – jiný mrav!


Odkud se vzal svátek Den matek?


maminka-s-ditetemJiž dávno a dávno – ve starověkém Řecku muži vyznávali dík všem ženám – rodičkám a tudíž matkám. Tento krásný zvyk putoval také po Anglii, kde byl oficiálně vyhlášen jako Mateřská neděle. Ovšem byla by velká škoda, kdyby se tento významný den z Anglie dále nerozšiřoval. Myšlenka „zmezinárodnění“ svátku matek vznikla ve 20. století. Stalo se tak na počest jisté Anny Reevers Jarvisové, která bojovala téměř celý život za práva matek.


V roce 1912 byl Den matek oficiálně vyhlášen tehdejším prezidentem Woodrowem Wilsonem. U nás měl Den matek poněkud pohnuté osudy. Svátek matek se začal slavit až v roce 1923 na popud Alice Masarykové, ale s příchodem komunismu ho vytlačil Mezinárodní den žen, který možná někteří z Vás slaví dodnes.


Poděkujte všem maminkám v Den matek


Naše maminka je v životě nenahraditelnou osobou, člověkem, který pro nás vytrpěl víc, než si sami dokážeme představit. Člověk, který nás miloval v dobrém, ale i v tom zlém. Člověk, který znal naše bolístky a trápení, člověk, který foukal naše rány.


holcicka-s-dareckemJiž staří filosofové a psychologové věděli, že nejsilnější a nejstálejší je práva mateřská láska! Hlavně v Den matek nezapomínejme na všechny ty probdělé noci, kdy stála maminka u naší postýlky a kontrolovala, zda je všechno v pořádku. Za to všechno si jistě zaslouží velké díky! Vyjadřovat city bychom ale neměli pouze na Den matek, ale při každé vhodné příležitosti.


Den matek a dáreček?


A že nevíte, jak své mamince poděkovat? Stačí velká pusa, objetí a dík. A troufám si tvrdit, že pokud chcete přijít také s nějakým dárečkem, tak snad všechny maminky potěší nějaká milá maličkost víc, než drahé dárky. Proto si nelamte hlavu s vymýšlením luxusních darů a darujte své mamince něco od srdíčka! Den matek je jako stvořený pro příjemné odpoledne ve dvou – pro Vás a Vaši maminku!


Nezapomeňme – Den matek slavíme již 9. 5. 2010!


Vendi V.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
už tu mamka ne jeSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
je to pěkný svátekSmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
mamkám vdaka
Obrázek uživatelky
profil
svoje maminkySmajlík, ale Den matek to je takové pěkné oficiální poděkování!
Obrázek uživatelky
profil
Svoji maminku velmi miluji, jsem ji vděčná za všechnu lásku, péči, starostlivost. Svůj vděk snad projevuji stále, na to nemusí být určen svátek.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles