Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 22.06. 2018
Dnes má svátek Pavla
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Deník miminka - můj čtvrtý týden

26. 04. 2011 | Vaše příběhy
Ouvej, ouvej. Ještě jsem takhle malinký a už si musím začít stěžovat. Od té doby, co mi maminka dává mléčko z lahvičky a ne z prsíčka, zažívám strašné věci. Prý se tomu říká bolest a je to opravdu hrozné. Vždycky se mi nafoukne bříško a já se pak musím kroutit kvůli té bolesti a hrozně kvůli tomu naříkám.

Už i to, jak je to s tím pláčem a zpíváním, jsem se naučil. Ono se tomu ve skutečnosti říká pláč nebo plakat nebo naříkat a zpívat, to maminka říká jen tak, když si občas zakňourám. Ale když to trvá dlouho a maminka na mně vidí, že se mi opravdu, ale opravdu něco nelíbí, tak říká, že pláču.

A to bolavé bříško mě opravdu nutí často plakat. Mám pocit, jako bych v sobě něco měl a potřeboval to dostat ven, aby se mi ulevilo. A asi v tom mám pravdu. Dřív jsem kakal několikrát za den, ale teď mi to prostě nejde, ať dělám, co dělám. Hrozně mě to potom bolí a nemůžu ze sebe dostat ani prdík- tak se prý říká tomu, když ze mě vyjde takový voňavý vzdoušek.

Maminka si se mnou nevěděla rady. Bříško jsem měl tvrdé prý jako kámen a plakal jsem skoro celou tu dobu, co se prý má spinkat. Tatínek byl zlý a pořád říkal, že mi naplácá na zadek, ale maminka mě bránila a pak mě celá smutná vzala za babičkou. A protože babička už má tohle zažité, hned věděla, jak mi pomoct. Trošku se mnou zacvičila, bolavé bříško mi promasírovala a nakonec vzala takovou trubičku a tu mi zasunula do zadečku. Bylo to takové divné, neznal jsem to, ale po nějaké době mi to moc pomohlo a já se konečně mohl vykakat. To vám ale byla úleva!

Bříško mi změklo a já jsem hned usnul vyčerpáním.
S kakáním a s prdíky mám pořád problémy, ale maminka mi s tím pomáhá, takže už to není tak hrozné. Vždycky když to opravdu hodně bolí, tak si toho maminka všimne a hned mi pomáhá, aby mi bylo dobře. Mám maminku hrozně moc rád, je pořád se mnou a vždycky pozná, když se mi něco nelíbí.

Ale tatínek je pořád pryč a maminka je z toho smutná. A ještě smutnější byla, když u tatínka našla balonky zabalené do takového čtverečku. Tohle nebylo poprvé, pamatuju si ještě z bříška, že maminka na tatínka kvůli tomu hodněkrát křičela a tatínek na ni.

Maminka už toho všeho asi měla dost a tak vzala tatínkovy věci a dala mu je do takové plátěné zavírací krabičky a poslala ho pryč. Tatínka jsem stejně skoro neviděl, takže jsem si tím hlavičku moc nenamáhal a bylo mi to jedno, hlavně aby si maminka taky jednou nevzala věci a nešla pryč!
Hned druhý den byla maminka jiná, taková veselejší. Asi to bylo tím, že tatínka už mockrát poslala pryč, ale on nikdy nešel. Sice si z bříška pamatuju, že maminka byla kvůli tatínkovi často smutná a hodněkrát měla hlad a bylo jí zle, ale i tak nechápu, proč ho nechce. Je to přece tatínek!

No, ale co už, i když je to tatínek, stejně se mnou skoro nebyl a myslím, že jsem ještě moc malý na to, abych z toho mohl mít v hlavince pořádek. Teď jsem hlavně rád, že mě bříško netrápí a můžu si klidně spinkat.
 


Dorie – čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Souhlasím s tebou, s tímto jsem přestřelila a uznávám, že tohle sem opravdu nepatří. Psala jsem to v době, kdy jsem byla ještě hodně zraněná a všechno se to nějak motalo. Uznala jsem, že pokud nemůžu o tatínkovi psát hezky, tak je lepší nepsat o něm vůbec. Mám nějaké povídky o miminku a bez tatínka, kdybys chtěla pošlu ti to na mail. Je to úplně jiná káva než tohle
Obrázek uživatelky
profil
už syna velkého, ale od narození ho vychovávám sama. Jistě, že jsem si stěžovala a byla někdy bezradná. A je také jisté, že jsem si v těch prvních měsících psala poznámky. Ale v nich bylo, jak malý papá, co už umí, jak je šikovný. Kdy mu vyrostl první zub, kdy se poprvé usmál...Nenapadlo mě ještě psát o jeho otci, který nefungoval. Prostě milý deníček, který si občas vylovím z šuplíku a pročítám. Mám tam i jeho ustříhlé vlásky. Vzpomínky na růžové voňavé miminko, na chvilky štěstí. Toto je stížnost na partnera, který nefungoval, to do deníku miminka rozhodně nepatří! Proč si autorka nenapíše podobný příběh a nenazve ho třeba "Mé trápení"? A omlouvám se, je to můj názor. Autorka se možná chtěla vypsat, jen skloubila krásu mateřství s mimčem a zvolila pro mě divný název.
Obrázek uživatelky
profil
Asi bych z miminkova deníku měla tatínka totálně vystříhat. Když o něm nemůžu psát hezky, bude lepší, když o něm nebudu psát vůbec, jinak by miminkův deník přišel o své kouzlo
Obrázek uživatelky
profil
taky jsem na rozpacich..
Obrázek uživatelky
profil
co na tohle říct... raději nic.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles