Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 14.12. 2018
Dnes má svátek Lýdie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dítě na suchu

12. 09. 2010 | Vaše příběhy

Jsem dvojnásobnou matkou. První porod před téměř padesáti lety byl zdlouhavý, trval 19 hodin, křížové bolesti jsem si plně vychutnala bez epidurálu, nakonec zdravá dcera byla zaslouženou odměnou.
Na druhý porod,11 let od prvního, mám vzpomínky podobné hororu, i když poporodní zpráva tvrdí, že to byl porod podle pravidel. Já si to nemyslím.

Poté, co mě v noci pár dní před termínem odešlo trochu plodové vody (bylo to ve čtvrtek), jsem byla ráno přijata do místní porodnice, vyšetřena a umístěna do předporodního pokoje neboli hekárny.Tam mě opět odešla voda, ale hodně, až se musela zachytit do látkové pleny. Nebyla u toho ale zrovna sestřička. Dále nastal klid, šla jsem do normálního pokoje, kde byly také další dvě nastávající maminky. Občas nám kontrolovali ozvy. Ve vestavěné skříni jsme měly uloženy dětskou výbavičku i šaty a boty, v nichž jsme přišly.

Na víkend mě chtěli propustit s tvrzením, že jsem přijela zbytečně, že jsem se asi doma pomočila. Bránila jsem se, že mě odešla spousta vody. Nevěřili ně. Shodou okolností byla v porodnici na praxi moje bývalá studentka z gymnázia, nyní budoucí sestřička a později skvělá porodní asistentka (tehdy se po gymnáziu studovaly na odborných školách tzv.nástavby). Ihned mě nechala udělat test na plodovou vodu z pár kapek na vložce, které jsme samozřejmě nosily a místo odjezdu domů v neděli nastal kolotoč, okamžitě převoz na sál, injekce na vyvolání stahů a samotný porod.

Syn se narodil až v podvečer. Byla jsem moc utahaná, ke konci porodu úplně vysílená. Miminko jsem ani moc nevnímala, ostatně mě bylo ihned odebráno. Ale úplný závěr mě ještě čekal. Placenta nechtěla vyjít, i když se ji snažili vytáhnout. Připravili tedy vozík s nástroji a čekala mě operace. Už mě chtěli uspat, když se jako zázrakem neporušená placenta odloučila sama.

Pak nastaly komplikace s kojením, protože moje téměř usušené dítě v době kojení (děti nebyly u maminek na pokojích) pořád spalo a řičelo hlady, když ho odnesli. Pak ho museli dokrmovat, zatímco já jsem jako malá domácí mlékárna odváděla plno mléka. Pustili nás až po týdnu, kdy syna zkušená starší sestřička donutila pít, o metodách pomlčím.

 

Prababka – čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
Hezky napsáno.Smajlík Měla jste štěstí, že v nemocnici byla zrovna vaše bývalá studentka.Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles