Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.10. 2018
Dnes má svátek Michaela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dívčí Hrad

4. 11. 2010 | Česká republika

V červenci tohoto roku jsme se vypravili s přítelem Martinem do pohoří Jeseníků na hranici s Polskem. Počasí nám přálo. Ani horko, ani zima. Ideální.

     Naše první zastávka byla v obci Dívčí Hrad, které dominuje zámek, bývalý hrad, založen opavskými Přemyslovci. Obec s necelými třemi sty obyvatel je udržovaná, hlavní cestu lemuje říčka Osoblaha. Na právě se rekonstruujícím obecním úřadě nás přivítala v informačním centru milá paní úřednice. Doporučila nám nějaké zajímavosti v okolí obce. Nabídla prospekty a mapky, my jsme nakoupili nějaké pohlednice, k nim přidali turistickou známku číslo 1598, na které je, jak jinak, vyobrazen zámek.

     Cíl naší návštěvy této obce, chráněné dvěma kopci, byl samozřejmě zámek se čtyřmi rohovými věžemi. Jaké bylo však naše překvapení: PRO VEŘEJNOST ZAVŘENO. Z místních cedulí a prospektů se dozvídáme, že je v zámku sklad léčiv a snad i výrobna toaletního papíru. Zámecké okolí není vůbec v pěkném stavu, všude vidíte nápisy: Vstup zakázán, Soukromý pozemek… Příjezdová cesta k bráně je značena, parkoviště však chybí. Proč taky, když je veřejnosti vstup zakázán.

     Tato oblast je přímo protkána cyklostezkami. Vydejte se z centra obce na sever a značení Vás zavede k přírodnímu útvaru Oblík, známý zkamenělinami korálů a hlavonožců. Mezi další zajímavé zastávky určitě patří kaplička nad vesnicí, zasvěcená patronu myslivosti – svatému Hubertu.

     Náš plán cesty pokračoval směr Osoblaha. Jedeme hlavní silnicí č. 457 mezi samými poli, lesy a loukami. První, co mě napadá, že v zimě se odtud po sněhové nadílce nemůžou nikam dostat. Cestu bych však tipovala tak na silnici IV. třídy. Je mi jasné, že zde musí být těžké najít práci. Zato zde však mají krásnou přírodu, usměvavé lidi a kulturní bohatství.

     A už nás vítá obec Osoblaha, o které Vám napíšu třeba někdy příště.

     Co napsat závěrem? Tato oblast určitě stojí za návštěvu, vyznavači cykloturistiky se zde dosytnosti „vyřádí“. Ubytují Vás tu snad v každé vesničce, nechybí bohaté pohostinské služby a pro sběrače turistických známek jsou zde docela velké žně.

     Šťastnou cestu.

 

Nadenica - čtenářka

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Dívčí Hrad:

Dívčí Hrad
Dívčí Hrad
Dívčí Hrad
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
a kde je pánsky?
Obrázek uživatelky
profil
Pokud víte kam zajít tak se na zámek možná dostanete...jinak vstup je zakázan z ministerstva zdravotnictví...ti co se o něj starají nemůžou provázet... v zámku se mnoho vidět nedá...je tam vystaveno pár exponátů a jedna jediná výmalba rytíře, která pochází z největší pravděpodobností z 20. století
Obrázek uživatelky
profil
že to máme tak daleko ....
Obrázek uživatelky
profil
že by to bolo len pre baby
Obrázek uživatelky
profil
zvláštny názov
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků