Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.09. 2018
Dnes má svátek Zita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Docu reality show Třída 8.A na České televizi

13. 11. 2014 | Televizní tipy
Na území našeho státu žije podle odhadů 150 000 až 300 000 Romů. To je 1,4 až 2,8 procenta všech obyvatel Česka. Výhradně romské třídy nejsou povolené, přesto je Česko opakovaně kritizováno mezinárodními institucemi za nepřímou segregaci - vlivem mnoha okolností tu vznikají třídy, ve kterých převažují romské děti.

Docu reality show Třída 8. A od České televize je sondou do života romských teenagerů a vychází ze švédského originálu Class Of, který v tamější veřejnoprávní televizi v letech 2008 a 2011 překonal rekordy sledovanosti a získal prestižní ocenění v kategorii televizních pořadů. Tento formát je schopný otevřít veřejnou debatu nejen o výše zmíněné nepřímé segregaci jako problému, který není dlouhodobě řešen, ale také o obecnějších věcech, jako např. motivace žáků a kvalita vzdělávání na druhém stupni základních škol.

V našem případě se v docu reality show Třída 8. A od České televize jedná o příběh ZŠ Osmec, která se nachází v centru Brna. Vzhledem k poloze a spádovosti se tato škola postupně stala školou romskou. Představitelé této školy se nedomnívají, že by situaci Nová docu reality show Třída 8. na České televizinezvládali, ale současně je zajímá pohled zvenčí. Přijmout na jedno pololetí tři nové učitele s jejich metodami výuky, je pro ně příležitostí, jak se dozvědět něco o svém fungování. Cítí, že potřebují novou energii, která by je posunula dál nejen ve vlastním rozvoji, ale především v rozvoji žáků.

Třída 8. A je jedna z nejproblematičtějších tříd. Je to třída, která byla ještě v předchozím roce rozdělena na dvě a až tento rok byla sloučena. Tento krok vyvolal mnoho problémů. Děti z docu reality show Třída 8. A od České televize si musely zvykat na nové spolužáky a nemohly pracovat v malých skupinkách. Individuální přístup se poněkud zkomplikoval a klima ve třídě se začalo narušovat velkou nekázní a minimální mírou soustředění.  

Ani jeden z nových učitelů nemá zkušenosti s romskou třídou. Chtějí se pokusit stávající situaci změnit. Konkrétně se jedná o předměty český jazyk, matematika a dějepis. Naši učitelé přichází z prestižních škol, které mají v celostátním srovnání výborné výsledky a někteří z nich dokonce také přednáší na vysokých školách.

Dá se na současném stavu něco změnit a vylepšit? Vedení školy se ve spolupráci s Českou televizí rozhodlo k experimentu. Tři učitelé ze tří českých měst, kteří s podobnou třídou nikdy neměli zkušenost, budou půl roku ve třídě 8. A učit. Podaří se jim v žácích probudit zájem o školu? Přesvědčí je, že má smysl chodit do školy, dělat domácí úkoly a v hodinách poslouchat? Anebo zjistí, že v případě 8. A je veškeré snažení marné?  

Hlavní představitelé doku- reality Třída 8. A od České televize

Dagmar Svobodová – učitelka českého jazyka
Pochází z Karlových Varů, kde učí na tamější ZŠ jazyků. Je to škola, kterou navštěvují především cizinci. Kromě studií na Pedagogické fakultě J. E. Purkyně Ústí nad Labem, má za sebou i studium při České grafologické komoře, obor: Grafologie a psychologie. Věnuje se hudbě, mimo jiné byla violistkou symfonického orchestru EUROPERA – Liberec, v současné době je violistkou a zpěvačkou Souboru písní a tanců Dyleň – Karlovy Vary.

Ivan Bauer – učitel dějepisu
Praxe v oboru 22 let. Třináct let pořádá didaktické semináře pro učitele dějepisu pod názvem Cesty minulosti. Tyto semináře nabízí kolegům možnou cestu k efektivnější a pestřejší výuce. Program je zaměřen prakticky, ukazuje prověřené a přenosné metody a postupy práce se třídou.

Od roku 2006 spolupracuje jako lektor s Prázdninovou školou Lipnice, a to například na realizaci kurzu Klíč, který je zaměřen na posílení kompetencí a přípravu ŠVP a také na projektu Sborovna, který je určen kolektivům pedagogů a akcentuje využití zážitkové pedagogiky ve výuce.

Petr Pupík – učitel matematiky
Vyučuje na matematickém gymnáziu v Brně. Mimo to také přednáší na Fakultě informatiky na Masarykově univerzitě. Vymýšlí různé logické hry a soutěže.
V projektu Třída 8. A je to ten, který je schopen se postavit do opozice vůči současnému vedení školy.

První díl nové docu reality show Třída 8. A jste mohli sledovat v pátek 24. října na ČT1!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Docu reality show Třída 8.A na České televizi:

Docu reality show Třída 8.A na České televizi
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Ukazuje naprostý nezájem o vyučování. Odnáším si vždycky depresivní pocit. V osmičce jsou děti, co neumí číst! Připadají mně nevzdělatelné...
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles