Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 25.09. 2018
Dnes má svátek Zlata
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dokument Domeček z karet na České televizi

25. 09. 2014 | Televizní tipy
Od neděle, 7. září v 17.50 hod. na ČT2 začala Česká televize vysílat nový šestidílný docusoap Domeček z karet o dětech, které přerůstají své rodiče a o rodičovské lásce, která překoná všechny nesnáze.

Šestidílný dokumentární seriál Domeček z karet od České televize přibližuje každodenní život v azylovém domově, který poskytuje zázemí pro svobodné maminky mající zpravidla nějaký mentální hendikep.  Maminky tu žijí se svými dětmi, u nichž se ale mnohdy žádné znevýhodnění neprojevuje. Vznikají tu proto paradoxní situace, kdy děti svého rodiče přerůstají, a to už v útlém věku. S postupujícím časem se nůžky mezi maminkami a jejich dětmi rozevírají stále více – zatímco matky zůstávají závislé na azylové péči Domečku, u jejich potomků je zřetelná sílící potřeba se osamostatnit a jiřetínskou oázu opustit.

Na severní straně Lužických hor leží obec Jiřetín pod Jedlovou. Stojí tu dům, v němž nalézají azyl opuštěné maminky s dětmi. Domeček z karet vypráví příběh tří dívek, které se Dokument Domeček z karet na České televizipřibližují okamžiku, kdy by měly domov opustit a vydat se na vlastní cestu životem. Během několika měsíců sledujeme Věrku, Martinu a Šárku, jak se dokáží vyrovnat se znevýhodněním, které jim dětství prožité v nezvykle chráněném prostředí, připravilo.

„Naším úkolem je naučit je vytvořit tomu dítěti rodinu, to je někdy těžké. Ony třeba ví, že jim mají dát najíst, obléct je, ale víc si s tím už nevědí rady, protože je taky nikdo nikdy neměl rád,“ říká sociální pracovnice Domečku.

Seriál Domeček z karet od České televize v rozmezí jednoho školního roku sleduje příběh tří dívek: třináctileté Věrky, šestnáctileté Šárky a téměř osmnáctileté Martiny. Ale kromě těchto tří se tu objevuje i řada dalších postav a situací – obyvatelé a personál Domečku a lidé z Jiřetína i okolního Šluknovska…

V Domečku z karet od České televize jsme svědky nejrůznějších situací, jako je svatba, Vánoce, příchod nového obyvatele do Domečku či stěhování jiného pryč a během šesti částí seriálu tak nejenže poznáme každodenní život v tomto nejsevernějším výběžku naší republiky, ale budeme také svědky napínavého zápasu, v němž se bojuje o schopnost našich tří protagonistek překonat omezení, jež jim roky života v azylovém zařízení připravily.

Dokument Domeček z karet na České televizi1. díl seriálu Domeček z karet od České televize (neděle 7. září ČT2, 17:50)

Během několika měsíců sledujeme Věrku, Martinu a Šárku, jak se pokoušejí vyrovnat se znevýhodněním, které jim dětství prožité v nezvykle chráněném prostředí připravilo. Všechny tři dívky se právě vydávají vstříc životu venku, mimo Domeček. Ovšem každá po svém. Věrka sportovně, Šárka s písničkou na rtech a Martina, bohužel, trochu klopýtavě. V průběhu roku se seznámíme i s dalšími obyvateli Jiřetínského azylu – s rodinou Tvarůžkových, kteří tady oslavili historicky první svatbu. S paní Sztojkovou, napravenou kriminálnicí, jež se pokouší přesvědčit stát, aby jí vrátil do opatrování druhé dítě. A v neposlední řadě i s paní Venturovou, ředitelku Domečku, která se ze všech sil snaží, aby tady všichni nalezli skutečný domov.

2. díl seriálu Domeček z karet od České televize (neděle 14. 9. ČT2, 17:50)

Prázdniny skončily, děti vyrazily z Domečku zase do školy. Jiřetín pod Jedlovou leží až u hranic, na okraji Šluknovského výběžku. Není tu práce, všechny cesty tady končí a chybí naděje na lepší budoucnost. Naše tři hrdinky proto studují a pokoušejí se tak vymanit z uzavřeného společenství azylového domu. Jejich maminky jim při tom sekundují podle svých možností, ale některé z nich se o sebe nedokážou postarat pořádně ani samy a tak se tady mnohdy role obracejí a dcery musí pomáhat jim. V těchto dnech se navíc do Domečku stěhuje nová obyvatelka, údajně již napravená kriminálnice, paní Sztojková.

Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Dokument Domeček z karet na České televizi:

Dokument Domeček z karet na České televizi
Dokument Domeček z karet na České televizi
Dokument Domeček z karet na České televizi
Dokument Domeček z karet na České televizi
Dokument Domeček z karet na České televizi
Dokument Domeček z karet na České televizi
Dokument Domeček z karet na České televizi
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !