Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dovolená u moře jinak: Nejlepší městské pláže v Evropě

1. 08. 2015 | Evropa
Vydejte se na dovolenou do pulsujících kulturních měst a přitom si užijte i krásy moře. Kodaň, Den Haag, Nantes, Alicante, Dover a Amsterdam jsou místy, kde si užijete nejen dovádění během vodních sportů, chytání bronzu na písečných plážích, bohatého nočního života, ale také prozkoumáte pevnosti, hrady, skryté tunely v křídových útesech, ochutnáte tradiční jídla a odměníte se luxusními nákupy.

1. Dover: Romantika útesů s tajnými tunely

Z vysokých křídových útesů u kanálu La Manche dohlédnete až k pobřeží Francie. Útesy sloužily hlavně k obraně země během válek a ukrývají tajné válečné tunely. Jen odvážlivci a zkušení plavci mají na to přeplavat kanál… Úchvatným zážitkem je však i procházka po bělostných útesech, kterou můžete zakončit prohlídkou majáku, kde nad vámi budou poletovat modří motýli a všude kolem budou vonět orchideje. Za klíč do Anglie je pak rozhodně považován hrad Dover, který ve 12. století dal postavit Jindřich II. Díky reálným středověkým interiérům můžete cestovat v čase a poznat jak se žilo před mnoha staletími.

Dovolená u moře jinak: Nejlepší městské pláže v Evropě2. Kodaň: Kouzelná pláž Malé mořské víly

Amager Beach Park s jednou z 10 nejkrásnějších městských pláží Evropy, ruch velkoměsta i pohádková atmosféra u legendární sochy Malé mořské víly Hanse Christiana Andersena – to vše je Kodaň,  dovolenkový ráj všech, kdo milují moře i aktivní dovolenou. Stačí si vypůjčit kolo a vydat se na prohlídku města. Nezapomeňte navštívit přístavní pevnost s kasárnami Kastellet ze 17. století, budovu Burzy holandského renesančního vzhledu či moderní knihovnu Černý diamant. V horké letní dny se můžete (třeba i s dětmi) zchladit v zábavním parku Tivoli, kde zažijete zběsilou jízdu na horské dráze Demon či na Vertigu dosahující rychlosti 100 kilometrů v hodině a otáčející  se o 360 stupňů!

3. Den Haag: Klidné moře a divoká historie

Krásné pláže, které se táhnou do dálky, klidné moře a hlavně slunečné počasí na vás čekají na pláži Scheveningen. Na její jižní části můžete v klidu chytat bronz a jen tak relaxovat, zatímco na severní můžete vyzkoušet vodní sporty. Pokud potřebujete protáhnout nohy, pak si udělejte čtyř kilometrovou procházku po promenádě a cestou ochutnejte místní speciality. Na suvenýry a dárky pro příbuzné si zajděte na trh se starožitnostmi a kuriozitami, který je otevřen vždy ve čtvrtek a v neděli od 11:00 do 19:00 hodin. Během jednodenního výletu napříč holandským Den Haagem stihnete projít Museum de Gevangenpoort, kde zjistíte, jak byli zločinci ve středověku trestáni nebo Madurodam, který je sestaven z malých modelů významných staveb země.

4. Nantes: Z pláže přímo na luxusní nákup

Zajímá vás jakou teplotu má Atlantik? V La Baule a Pornici si užijete čisté, široké a hlavně turistům málo známé pláže Francie. Mechanický gigantický slon vás a dalších 48 pasažérů proveze městem Nantes, domova slavného velikána Julese Verna. Nesmíte vynechat ani Zámek vévodů bretaňských, který po dlouhou dobu své existence sloužil jako vězení, kasárna, zbrojnice a dnes je jedním z nejnavštěvovanějších muzeí. Pro nové plavky na pláž si zajděte do pasáže Pommeraye. Elegantní butiky se zde nacházejí v památkově chráněné historické budově s monumentálním schodištěm, lemovaným alegorickými sochami. Hlad zaženete v Trentemoultu, která kdysi bývala rybářskou vesnicí.

Dovolená u moře jinak: Nejlepší městské pláže v Evropě5. Alicante: Palmový ráj vstřícný k rodinám i romantikům

Pulzující španělské město Alicante leží v nejjižnější části španělské provincie, odkud je to k čistým, upraveným a pro děti vhodným plážím jen pár kroků. Někdy se mohou zdát trochu přeplněné, a tak pokud toužíte po klidu, stačí popojet tramvají na nedaleký poloostrov, kde uvidíte, jak se místní rybáři snaží ulovit večeři. Alicante se vám v celé své kráse představí z hradu sv. Barbory ležícím na vrchu Benacantil, kde v roce 1247 porazil Alfons X. muslimy. Na hrad se dá dokonce vyjet i speciálním výtahem. Milujete-li umění, pak hledejte budovu s názvem Casa de la Asegurada, která hostí díla od Juana Grise, Picassa, Dalího nebo  Chillida. Před sluncem se chovejte v jednom z nejstarších parků v Evropě, v  Calalejas, kde jsou gigantické fíkovníky.

6. Amsterdam: Relax na pláži, sport i bohatý noční život

Bílé pláže s jemným pískem si v Amsterdamu vybírají příznivci všech vodních sportů. Nedaleko nizozemské metropole leží jedna z nejznámějších pláží Zandvoort, kde můžete plachtit, surfovat nebo si přímo na pláži vychutnat holandské dobroty. Nizozemské roviny přímo vybízejí k projížďce na kole, při které dodáte svým plícím trochu mořského vzduchu. Jak voní Amsterdam?  Po těch nejlepších rybách, sýrech a květinách, které najdete na každém rohu. Je městem, kde to žije i po setmění v mnoha coffee shopech, barech a klubech. A každoročně se zde sjíždí tisíce turistů, aby spatřily dílo Vincenta van Gogha a navštívily dům Anny Frankové.

Zdroj, foto: Eurolines

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Dovolená u moře jinak: Nejlepší městské pláže v Evropě:

Dovolená u moře jinak: Nejlepší městské pláže v Evropě
Dovolená u moře jinak: Nejlepší městské pláže v Evropě
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Pěkné romantické místečka.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles