Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Je naše dítě zralé na vstup do školy?Je naše dítě zralé na vstup do školy? Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.02. 2018
Dnes má svátek Matěj
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dovolená v protektorátu - nová historická reality show

31. 05. 2015 | Televizní tipy
Usedlost v lokalitě Na Klepačce ve Starých Hamrech se na dva měsíce proměnila ve statek z doby před sedmdesáti lety pro historickou reality show Dovolená v protektorátu. Jeho obyvateli se stala současná sedmičlenná rodina. Po prvním probuzení v novém domě ji čeká nemilé překvapení - je právě 15. března 1939 a nastávají zlé a chmurné časy.

Tak začíná děj unikátního televizního experimentu s názvem Dovolená v protektorátu, který vznikl v ostravském televizním studiu České televize v tvůrčí producentské skupině Lenky Polákové.

Vybraná rodina, která vzešla z divácké výzvy a důkladného castingu, byla po dobu dvou měsíců vystavena v rámci historické reality show Dovolená v protektorátu výrazné zátěži každodenního venkovského života. Byla nucena pečovat o svěřené hospodářství s domácím zvířectvem a zároveň čelila také specifickým obtížím protektorátní doby. Potýkala Dovolená v protektorátu - nová historická reality showse s přídělovým systémem potravin a základních potřeb, život ji ztrpčovaly vyhlášky a nejrůznější nařízení. I poslech zahraničního rádia znamenal sankce.

Stejně jako jejich předci před sedmdesáti lety také oni žili ve strachu z Gestapa a udavačů a jejich nejistá budoucnost je skličovala. Na rozdíl od předků měla však účinkující rodina výhodu – nikdo neusiloval o její fyzickou likvidaci. Navíc ji hnala vpřed jistota, že pokud zdárně dvouměsíční natáčení historické reality show Dovolená v protektorátu vydrží do samého konce, získá slíbenou hodnotnou výhru.

Seriál Dovolená v protektorátu vznikal pod dohledem historiků a architekta, kteří dbali na dějinnou věrohodnost celého projektu. Expertní tým byl doplněn o psychologa, jenž je odborným garantem castingu i případným rádcem rodiny v nenadále krizové situaci.

Děj Dovolené v protektorátu je situován do Starých Hamrů (okres Frýdek-Místek). Horská obec Staré Hamry leží v hloubi beskydských lesů, pár kilometrů od státní hranice se Slovenskem. Tvůrci se snažili, aby situace, do nichž se účinkující rodina v průběhu realizace seriálu dostává, odrážela skutečné dění v beskydské vsi v letech 1939 - 45.

I samotná obec Staré Hamry na Frýdecko-Místecku, byla totiž v letech druhé světové války svědkem nejrůznějších útrap místního obyvatelstva, které plynuly jednak z chudých horských poměrů, jednak z intenzivního partyzánského hnutí a následného řádění německých pořádkových sil a Gestapa, které sídlilo přímo ve vedlejší obci Bílá. Svědectví o hrůzách válečných časů v této oblasti přežívá dodnes – nalézáme je v obecních kronikách i ve vzpomínkách pamětníků, což bylo pro televizní projekt Dovolená v protektorátu jednou z cenných inspirací.

Tvůrci historické reality show Dovolená v protektorátu:

Autorka a vedoucí projektu, scenáristka: Zora Cejnková
Režiséři: Zora Cejnková, Jana Rezková, Jan Bělohlavý
Dramaturgie: Lenka Poláková, Martin Červenka, Magdalena Zlatušková
Odborní poradci: Jan Boris Uhlíř, Marie Michlová
Architekt: Petr Pištěk
Vedoucí výroby: Lenka Pchálková
Hlavní kameraman: Jiří Berka
Zvuk: Milan Polášek, Marcel Weis
Střih: Krasimira Velitchkova
Kreativní producentka: Lenka Poláková

Historická reality show Dovolená v protektorátu je k vidění od 23. května ve 20.00 na obrazovkách ČT1.


Zdroj: Česká televize
Foto: Rostislav Šimek

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Dovolená v protektorátu - nová historická reality show:

Dovolená v protektorátu - nová historická reality show
Dovolená v protektorátu - nová historická reality show
Dovolená v protektorátu - nová historická reality show
Dovolená v protektorátu - nová historická reality show
Dovolená v protektorátu - nová historická reality show
Dovolená v protektorátu - nová historická reality show
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
ale Dva měsíce v protektorátu
Obrázek uživatelky
profil
nejlepší je babička s dědou.....Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles