Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Soutěžte s námi o 400 skvělých výher !!!
do startu zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 24.11. 2017
Dnes má svátek Emílie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dožínkové slavnosti a Biojarmark v Praze

11. 09. 2010 | Kultura
Dne 17. a 18. září se konají společně tyto dvě velké akce. Letos již 17. ročník v Hostivařském Středisku ekologické výchovy hl. m. Prahy Toulcův dvůr v Praze 10 u sídliště Košík v areálu ekocentra, tradiční Pražské dožínkové slavnosti a biojarmark. Pořadateli jsou Liga ekologických alternativ a Základní článek Hnutí Brontosaurus Botič, kteří tak navazují na čtyřletou úspěšnou spolupráci. 


Biojarmark 

Zahájen bude v pátek 17. září ve 14 do 19 hodin. Akce se zúčastní více než pět desítek ekozemědělců a obchodníků s biopotravinami z České republiky. Chybět nebudou přední zelináři, producenti výrobků z kravského i kozího mléka, ale ani výrobci, kteří nabídnou šťávy, mošty, biovíno, biopečivo, cukrovinky, studené i teplé vegetariánské či naopak masné speciality. Paletu nabídky doplní přírodě přátelská kosmetika a oblečení z biobavlny. Na prodejních pultech se očekává dosud nejširší paleta zboží. Při nákupu, ale i ochutnávkách se hosté mohou od prodejců dozvědět více o jejich způsobu hospodaření, výrobě a také zpracování nabízených produktů. Dvůr bude po celý den kromě bioprodejců také zaplněn řemeslníky a dalšími tradičními prodejci. 


Dožínkové slavnosti

Zahájení v sobotu 18. září od 10 do 18 hodin Program vyvrcholí ve 14 hodin, kdy vjede do dvora našňořený žebřiňák s koňmi a chasou doprovázený průvodem s folklórní muzikou, při které si můžete i zaskotačit v kole. Děti i rodiče si budou moci vybrat z celodenní nabídky tvůrčích dílniček a her inspirovaných tématem dožínek. Děti si například mohou vyzkoušet přípravu chlebových placek, od vymlácení obilí až po pečení v peci. 
Návštěvníci si také budou moci prohlédnout zvířata z farmy, historické prostory dvora, renesanční špýchar a gotický sklep. 

V sobotu 18. září od 10 do 18 h budou společně probíhat Biojarmark i Dožínky. Vrcholem slavností bude v sobotu kolem 14 hodiny dožínkový průvod s chasou a tanci.  

Vstupné 
Pátek - dobrovolné
Sobota - dospělí 80 Kč
Děti od 4 let, studenti, důchodci - 40 Kč 
Rodinné vstupné - 1 dospělý a 2 děti - 130 Kč
2 dospělí a 2 děti - 210 Kč

Jako každý rok se tato akce koná v září, protože září je - Měsícem biopotravin a ekologického zemědělství. Je to největší republikový svátek ekozemědělců a příznivců potravin zrozených bez chemie v souladu s přírodou. V pátek odpoledne od 14 h a celou sobotu nabídne desítky stánků nejen s bioprodukty k jídlu a pití, ale i certifikované výrobky z oboru kosmetiky, odívání a potřeb pro děti, stejně jako i další nejrůznější doplňkové přírodní produkty, ukázky řemesel, hry pro děti i rodiče, kvízy, tance i muziku. 

Zajímavé jistě budou i stánky s tématickou literaturou, poradenskými letáky všeho druhy ale i recepty. Pro rodiče i provozovatele škol nebude chybět ani informační stánek Pro-Bio ligy k projektu Bioškoly - zavádění biopotravin do škol a předškolních zařízení, který se rozbíhá zejména v Praze a Středočeském kraji. Je přihlášeno přes 30 bioprodejců.

Markéta
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
škoda že som to prešvihla
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles