Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Duch děvky

23. 11. 2010 | Knižní tipy
Název knihy: Duch děvky
Autor: Norman Mailer
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2010
Rozměry: 145 x 210 mm
Počet stran: 1262 str.
Cena: 538 Kč

Reedice úspěšného titulu amerického spisovatele Normana Mailera v jednom svazku. „Špionážní román, který ze všech ostatních špionážních románů dělá trpaslíky,“ napsal americký recenzent, a je nutno dodat, že zdaleka ne pouze svým rozsahem, ale filozofickým a ideologickým vhledem do zpravodajské džungle studené války od založení CIA na konci čtyřicátých let dvacátého století po konec osmdesátých let.

duch-devkySpisovatel Norman Mailer proplétá skutečnost a fikci, skutečné postavy a události s fiktivními postavami a událostmi takovým způsobem, že mezi jedním a druhým nenalézáme sebemenší stopu po neorganickém švu. Román se od běžné špionážní literatury liší naprostou absencí obvyklých žánrových rekvizit, staví se jako nepřikrášlené a upřímné memoáry a profesní bilancování svého vypravěče, řadového člena Firmy, který s rukopisem (překopírovaným na mikrofilm) v bezvýchodné osobní a profesionální situaci prchá do Sovětského svazu. Mailerovy schopnosti, zkušenosti a nesmírný přehled, stejně jako pečlivé studium materiálů dosud nepřístupných veřejnosti povyšují fiktivní skutečnost na realitu, která díky zvoleným literárním postupům působí reálněji než samotné dějiny. Duch Děvky je poslední velký Mailerův román a jeden z jeho nejčtivějších, nejhlubších svým záběrem a navzdory četným detailům a změnám vyprávěcích technik i nejnapínavější právě díky pevnému spojení s reálnými postavami a reálnou politickou situací.


O autorovi:

Norman Mailer (1923–2007) se zařadil mezi nejúspěšnější americké spisovatele románem Nazí a mrtví, v němž uplatnil vlastní zkušenosti z druhé světové války. Uspěl i se svými dalšími díly, mezi nimiž zaujímají významné místo reportážní či dokumentární romány. Tato literární forma umožnila Mailerovi pronikavě odkrývat problémy soudobé americké společnosti, jak se mu to podařilo i ve znamenité Katově písni. Norman Mailer získal dvakrát Pulitzerovu cenu a to za knihy Katova píseň a Armády noci.


Tuto knihu Duch děvky koupíte v knihkupectví a na internetových stránkách nakladatelství Jota.

PetraC
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
znám, četl se dobře. Dokonce jsem četla i román Nazí a mrtví, bylo to zajímavé. Mám ráda romány o válce.

Kanihu Duch děvky neznám, ale nedám moc na název. Vím, že autor píše zajímavě a dobře se čte, proto bych si knihu klidně přečetla... Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
No titul mě fakt šokoval!!
Obrázek uživatelky
profil
vubec nemusim ...ani knihy, ani filmy Tato temata vypoustim
Obrázek uživatelky
profil
špionážní knihy ani filmy nemusím
Obrázek uživatelky
profil
šokující jsou spíš titulky v denním tisku, ale u beletrie?Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles