Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Vánočka - nejoblíbenější receptyVánočka - nejoblíbenější recepty Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 19.12. 2018
Dnes má svátek Ester
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Dva příběhy o lístcích na autobus

2. 04. 2011 | Vaše příběhy
V každém autobuse a vůbec všude, kde k jízdě potřebujete nějaký jízdní doklad se dočtete, že je nutné uschovat ho po celou dobu jízdy pro případnou kontrolu. Manža a jeho kamarádi to ve svých školních letech vzali doslovně. Schovávali si všechny jízdenky do kapsičky školního batohu a soutěžili mezi sebou, kdo jich nasbírá nejvíc.

Jednomu kamarádovi celou zábavu asi po dvou měsících zhatila maminka, která jízdenky z batohu vyházela jako „nepotřebný bordel“, ale ostatní vesele soutěžili dál. A jízdenky přibývaly a přibývaly. Revizor tenkrát po tomhle autobuse moc nechodil a milé školáčky nenapadlo nic lepšího, než si platnou jízdenku hodit ihned mezi těch xdesítek dalších. Však on si to revizor kdyžtak přebere.

A taky přebral. Když došlo jednoho krásného dne opravdu na kontrolu, vykutálení kluci prostě otevřeli nadité kapsičky, ať si pan revizor pohledá. Chudák to po tom pohledu radši vzdal a prohlásil je za zkontrolované.

Mně se zase jako dítku školou povinnému stalo něco trochu podobného. Jezdila jsem totiž na měsíčník, takže jsem se o nějaké kontroly moc nestarala. Ale ten den mi zrovna ujel první autobus, tím dalším jsem to měla do školy vážně tip ťop. Dvě zastávky před školou už jsem byla značně nervózní a netrpělivě přešlapovala přede dveřmi. Ani jsem si tedy nevšimla, že druhými dveřmi nastoupil revizor a kontroluje jízdenky.

Když se otevřely dveře u mé školy, vypálila jsem z autobusu jako torpédo a rovnou do školy. Svědomitý revizor vyběhl za mnou, ale to jsem zjistila až ve chvíli, kdy mě v běhu popadl za rameno a zařval: „Ukaž jízdenku!“ No, on to spíš zasípal, protože jsme se doopravdy pěkný kus proběhli. Já celá rozklepaná vytáhla měsíčník a ukázala mu ho. On jenom zasípal „Díky,“ a já honem běžela do školy. Ale od té doby jsem se po autobuse vždycky dobře rozhlížela, vydrželo mi to dodneška. Většinu revizorů proto poznám hned, jakmile nastoupí dovnitř.

Notburga – čtenářka
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
a zároveň děkuji za připomenutí...,příběh napíšu
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík ten se probehnulSmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles