Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 22.10. 2018
Dnes má svátek Sabina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

E.ON zlevňuje

7. 12. 2010 | Finance
Energetická společnost E.ON Energie snižuje na příští rok svým   zákazníkům z řad domácností cenu silové elektřiny o 10 %, drobným podnikatelům o 15 %.

„Společnosti E.ON Energie se pro příští rok podařilo dosáhnout velmi dobrých nákupních cen, takže můžeme zlevňovat. Nebýt očekávaného navýšení cen u regulovaných položek, mohlo dojít dokonce ke snížení konečných cen elektřiny,“ prohlásil předseda představenstva E.ON Energie Michal Šafář.
Tento příznivý vývoj však negativně ovlivňuje nekontrolovaný nárůst počtu solárních elektráren, instalovaných především v letošním roce. Výrazně vyšší výkupní cena elektřiny z těchto elektráren se promítá do regulovaných částí celkové ceny elektřiny pro zákazníky. Některé studie v této souvislosti hovořily o zvýšení konečných cen elektřiny pro domácnosti v roce 2011 až o 18 %. Konečná výše ceny elektřiny, kterou domácnosti budou v roce 2011 platit, není v tuto chvíli ještě známa. „V současné době čekáme schválení zákona Senátem. Jde o návrh jednoho z opatření vlády ČR, které by umožnilo pokrýt část nárůstu celkové ceny z jiných zdrojů, než je cena pro naše zákazníky,“ vysvětluje mluvčí společnosti E.ON Vladimír Vácha. „Pokud dojde ke schválení předložených zákonů Poslaneckou sněmovnou a Senátem v nezměněné podobě, očekáváme, že budeme schopni svým zákazníkům příští rok nabídnout celkové ceny na přibližně stejně úrovni, jako jsou ty letošní,“ vysvětlil mluvčí.

E.ON zlevňujeŠetřete a sbírejte body


Přestože výše konečných cen elektřiny ještě není známa, již dnes můžeme říci, že pokud se nezaměříme na naši spotřebu elektřiny, náklady na elektřinu zatíží rozpočty našich domácností i firem minimálně jako v letošním roce. Úspora energie je zřejmě jedinou cestou, jak snižovat své účty za elektřinu. „Společnost E.ON Energie chce tuto snahu podpořit, a proto přichází s produktovou nabídkou Benefit. Tato nabídka přidává zákazníkům z řad domácností, kromě reálného snížení nákladů, další bonus za to, že v meziročním srovnání sníží svou spotřebu elektřiny. Zákazník je za úsporu energie odměněn body, které může směňovat za odměny. Jejich přehled a další informace nalezne zákazník na stránkách www.eon.cz/benefit,“ dodává Vladimír Vácha.

Z čeho se skládá cena elektřiny?

Celková platba zákazníka za elektřinu se skládá z platby za dodávku elektřiny, kterou stanovují samotní dodavatelé (výrobci a obchodníci) a z regulovaných položek - platby za distribuci elektřiny a související služby, jejichž výši každoročně stanovuje Energetický regulační úřad.

Zdroj: E.ON


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
už je načase
Obrázek uživatelky
profil
ešte že aspoň kvapká, ked neprší
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Bankovky