Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Elektřina zlevňuje. Platíte za ni méně?

1. 08. 2015 | Finance
Pokud vaše účty za elektřinu neklesají, měli byste uvažovat o změně dodavatele. V porovnání s loňským rokem totiž nejlepší nabídky zlevnily o sto- až tisícikoruny. Mezi nejnižšími a nejvyššími aktuálními cenami dodavatelů elektřiny jsou víc než desetinové rozdíly. Buďte však obezřetní v případě krátkodobých akčních nabídek.

Srovnání ukazuje, že aktuální nejlepší a nejhorší nabídky dodavatelů se u domácnosti s relativně malou spotřebou 2,5 MWh ročně mohou lišit až o 1300 korun. V případě vyšších tarifů, respektive spotřeby, jsou úspory násobné. Slovo „aktuální“ je tu podstatné. Ceny energií totiž v posledních letech klesají a máte-li starší smlouvu, která se řídí starším ceníkem, ušetřit můžete mnohem víc.

Z toho plyne první rada: neuvazujte se na dlouho. Zatímco smlouvu na dobu neurčitou můžete bez sankcí vypovědět zpravidla do tří měsíců, u smluv na dobu určitou je to horší. I ty se sice dají zrušit, ale při odchodu většinou zaplatíte tučnou pokutu. Vzhledem ke klesajícím cenám nedoporučujeme uzavírat smlouvu na dobu určitou delší než jeden rok.

elektrika zlevňujePozor si dejte na krátkodobé akční nabídky. Na ty totiž narazíte především coby noví zákazníci, když vás dodavatel teprve láká. Řada akcí je však omezena na určitou dobu, a to kratší, než na jakou zní smlouva. Poté přejdete k méně výhodnému standardnímu sazebníku.

O něco lepší jsou akce typu garance. Některé společnosti slibují, že v průběhu dodávek budou upravovat cenu tak, aby pro vás byla vždy nejvýhodnější. Jenže i to má háček. Výhodnost se měří oproti standardním ceníkům konkurence. Pokud jiná společnost zlevní elektřinu v akci, odpovídající slevy se u svého dodavatele nedovoláte. Je-li taková nabídka doprovázená smlouvou na dobu určitou a na delší dobu, buďte proto obezřetní.

Pokud již uvažujete o změně dodavatele elektřiny, pohlídejte si zejména různé poplatky - za aktivaci, za výpis, za deaktivaci, dílčí částky měsíčního paušálu a podobně. Často dosahují výše několika stokorun a mohou smazat výhody přechodu. Samozřejmostí je hlídat délku smlouvy, zda je na dobu neurčitou, či určitou, případně na jak dlouho a jestli nemá doložku o automatické obnově. Od toho se budou odvíjet výpovědní lhůty. Podívejte se také na reference dodavatele. Ti, kteří nepostupují právě poctivě, jsou opakovaně propíráni v internetových diskuzích.

Zdroj: dTest

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Článek je velice nenápadná propagace alternativních dodavatelů energií, toho si nelze nevšimnout. Nic proti nim, kdyby většina z nich nebyli tzv. šmejdi, kteří nekalými praktikami pomocí podomních prodejců obírají seniory, méně inteligentní a nemocné, kteří se proti jejich praktikám nemohou bránit zvlášť zavrženíhodným způsobem o peníze i přes zákazy starostů.
V článku chybí okřídlená věta buďte obezřetní vůči nekalým praktikám podomních prodejců, kteří vám zamlčí různé poplatky za vypovězení smlouvy, slíbí vám vypovězení stávající smlouvy, kterou neprovedou včas případně vůbec a vy platíte dvakrát, což zjistíte až po podpisu a vyúčtování. A hned se výhoda mění ve velkou nevýhodu.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles