Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Emotion Collection: Ponořte se do proudu tance, hudby a slova

2. 11. 2010 | Kultura
Důkazem, že balet Národního divadla v čele s uměleckým šéfem Petrem Zuskou dává příležitost i neobvyklým projektům experimentálního rázu, je inscenace Terezy Helšusové Emotion Collection, která vznikla ve spolupráci baletu Národního divadla a Agentury DoDo v loňském roce a diváci ji mohou vidět na komorní scéně divadla Kolowrat.

Se „sbírkou emocí“ – jak by zněl český překlad názvu – si musí na scéně poradit kromě protagonistky kusu Terezy Helšusové také Michaela Procházková, Tereza Slavíčková, Tereza Kučerová, Viktor Konvalinka, Michal Jaurisa, Jonáš Dolník, jimž Zuzana Šimáková ušila choreografie doslova na tělo. Inscenace je svéráznou mozaikou, pásmem či revue mapující ženský aspekt v různých obdobích života. Slovy autorky projektu je proudem tance, hudby a slova. ŽENA A JEJÍ DUŠE – to je oč tu běží!

Mikropříběhy vyprávějí o zrození, dětství, pubertě, lásce, zklamání, opuštěnosti, odpuštění... Akce herců a tanečníků na scéně doplňuje jedinečný zpěv Eleny Sonenshine, jazzové hvězdy oblíbené i v narodni-divadlo-emotion-collectionzámoří. Děj končí písní Kruh se uzavírá. „Vždyť život je jako spirála. Člověk se setkává stále se stejnými tématy, ale vždycky o stupeň výš. A to mi i na stárnutí připadá pozitivní!“ shrnuje Tereza Helšusová.

Kromě ženského tématu, prezentovaného scénickou akcí chvílemi v lyrické, ale většinou komické nadsázce, bude pro (především mladé) diváky bezesporu atraktivní hudební složka představení. Zaznívají zde totiž písně Jana Budaře, z nichž některé znají i fanoušci jeho Eliška Band. Inspiraci u Budaře nehledala Helšusová náhodně. „Jsme spolužáci z brněnské JAMU, s Honzou jsme byli nejlepší kamarádi, měli jsme podobné postřehy, i podobný vkus, a tak jsem se na něj obrátila...,“ prozrazuje Tereza.

Hravá inscenace Emotion Collection, v níž jsou vážné momenty lidského života pojednány se sympatickou nadsázkou, můžete navštívit v Divadle Kolowrat.

Nejbližší reprízy se uskuteční 6. listopadu, 9. a 19. prosince 2010.


Zdroj: Národní divadlo

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
snad na záver predstavenia, alebo aj v priebehu prídu správne emócie
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Hromada zlaťáků