Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 26.09. 2018
Dnes má svátek Andrea
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Fenomén: Lyžování pod střechou

8. 01. 2015 | Fitness
Lyžařské trenažéry ve sportcentrech jsou fenoménem posledních let, a to nejen u profesionálů, ale i u amatérů. Mnozí je považují za zajímavou novinku kondičního tréningu a hlavně jsou skvělou přípravu na ostrou sezónu. Jejich oblibě nahrávají také mnohdy nepříznivé sněhové podmínky v Česku. Milovníci sjezdového lyžování míří za jistotou na ledovce v Alpách a na divoké pisty chtějí být dobře připraveni.

„Tuto, stále oblíbenější, novinku převzatou ze zahraničí, nabízí již řada tuzemských sportcenter. Není se proto co divit, že si tyto trenažéry české lyžaře v posledních letech získávají čím dál více. Navíc nejde zdaleka jenom o možnost přípravy a osmělení se před nadcházející sezónou. Nový fenomén rozšiřuje řady vyznavačů bílého sportu, kteří jezdí celoročně. Pro všechny vášnivé sjezdaře je to dokonalý prostředek, jak se věnovat své oblíbené sportovní disciplíně pravidelně," říká Jana Havrdová z Českého svazu aerobiku a fitness FISAF.cz, který se aktivně podílí na podpoře sportu a zdravého životního stylu Čechů.

lyžařský trenažérTrenažéry lyžování se staly pevnou součástí kardiozón ve fitness a sportovních centrech. „Bez problémů vyhoví všem výkonnostním úrovním lyžařů. Ať už jste začátečník či pokročilý. Takový lyžařský trénink významně posiluje zejména svaly na nohách a hluboký stabilizační systém trupu. Navíc se zlepšuje fyzická kondice s přímým pozitivním dopadem na kardiovaskulární systém. Dokonce se prokázalo, že trenažéry přispívají ke zlepšení lyžařské techniky," doplňuje Jana Havrdová.

Jak se lyžuje „na sucho“

Sportovní centra se nastupujícímu trendu velmi rychle přizpůsobují. V nabídce najdete ucelené kurzy, které kombinují lyžařský trénink se cvičením v posilovně, balančním tréninkem a třeba i s relaxačním saunováním či odpočinkem ve vířivce. Dáte si do těla a zároveň se zregenerujete, vše pod dohledem profesionálů.

A jak to všechno funguje? Základní vlastností simulátorů je napodobení odstředivé síly, která na sportovce působí při vykrajování carvingového oblouku na lyžích nebo snowboardu. Přestože nestojíte na sněhu, vjem pro organismus je takřka dokonalý. Věrné napodobení působících sil navozuje neopakovatelný zážitek. Sofistikovaná konstrukce trenažérů navíc zcela eliminuje možnost zranění „suchých“ lyžařů. Ani při extrémním náklonu do strany tak nemusíte mít strach, že se převážíte a skončíte na pomyslné zemi.

Simulátory pro běžkaře i snowboardisty

Úspěch zaznamenávají i stroje pro běžkaře. Ve fitcentrech lze nezřídka narazit na speciální zařízení pro trénink běžců na lyžích. Vycházejí z oblíbených veslařských stolic, neboť pracují na velmi podobném funkčním principu. To, že se nejedná pouze o „hračku“, dokazují i pravidelní uživatelé z řad našich špičkových běžců na lyžích a biatlonistů. Napospas zasněženým svahům však nezůstanou ani snowboardisté. Trenažéry jízdy na prkně pracují podobně, jako ty carvingové.

Zdroj: Český svaz aerobiku
a fitness FISAF.cz
Foto: imagio.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !