Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna? Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Květina Vánoc - Vánoční hvězdaKvětina Vánoc - Vánoční hvězda Nejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDYNejoblíbenější VÁNOČNÍ KOLEDY
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 10.12. 2018
Dnes má svátek Julie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Festival Ibérica 2016 začíná již dnes

28. 06. 2016 | Novinky
Spontánní fiestu s hudbou, tancem a pochutinami v ulicích Brna, fenomenální španělskou skupinu Puerto Flamenco pod otevřeným nebem, action painting, oblíbené tvůrčí dílny, filmovou přehlídku a mnohé další nabídne program 13. ročníku festivalu iberoamerické kultury Ibérica. Ten se uskuteční od 28.6. 2016 do 3.7. 2016 a zamíří jako tradičně do Brna, Prahy a Boskovic.

Letošní Ibérica 2016 odstartuje 28.6. 2016 gastronomickou přehlídkou přímo v ulicích Brna. Tapas, paellu, sherry a mnohé další exotické dobroty budou Brňané moci ochutnat na Radnické ulici a na nádvoří Staré radnice. Zde skvělé jídlo a pití okoření také stylová hudba a tanec. Gastronomická přehlídka na Radnické ulici pokračuje i 29. 6. 2016 .

Festival Ibérica 2016 začíná již dnesO den později se španělská atmosféra přesune na nádvoří hradu Špilberk. V jedinečných kulisách brněnské dominanty se diváci mohou těšit na špičkovou hudebně-taneční skupinu Puerto Flamenco ze španělské Sevilly, action painting v podání uznávaného malíře Patricia Hidalga a na vystoupení předního flamenkového kytaristy Eduarda Trassierry. Podrobný program a vstupenky najdete na webu www.iberica.cz nebo v síti Ticketportal a v tradičních předprodejích.

Nespoutaná energie, syrové emoce a virtuozita. Řada pozitivních ohlasů od publika i uznávaných recenzentů. To je vizitka uskupení Puerto Flamenco, které do Brna přijede se svým nejnovějším představením La Isla. To se zaměřuje na současné problémy, zároveň však zůstává věrné podstatě žánru flamenka. „Představení se dotýká palčivých sociálních a společenských témat postmoderní společnosti a propojuje je s flamenkem, žánrem, který si rovněž prošel vlastní transformací. Projekt La Isla tak přináší svébytnou kombinaci tradičního flamenka s moderní scénografií a režií,“ přibližuje umělecký ředitel festivalu Petr Vít.

Vystoupení skupiny Puerto Flamenco zpestří uznávaný malíř Patricio Hidalgo, který přímo před zraky publika vytvoří autentické obrazy inspirované představením i atmosférou hradu Špilberk. Hudebníkům a tanečníkům z Puerto Flamenco bude patřit druhá polovina večera. Tu první obstará jeden z nejoceňovanějších flamenkových kytaristů Eduardo Trassierra. Jeho úspěšnou kariéru lemuje řada ocenění z prestižních soutěží. U publika i odborné veřejnosti bodoval jak svými sólovými vystoupeními, tak nadžánrovými projekty.

Spolupracoval s Norimberským filharmonickým orchestrem, sefardskými hudebníky, zamířil i do světa barokní hudby a vytvořil také originální představení ovlivněné širokou paletou hudebních kultur od afrických přes balkánské až po turecké rytmy. Ani na galakoncertu nebudou chybět pochoutky z iberoamerických zemí.

Vedle koncertního programu nebudou v programu festivalu Ibérica 2016 chybět oblíbené tvůrčí dílny, které se tentokrát uskuteční v SVČ Lužánky. Nabídka zahrnuje tradičně taneční lekce flamenka, salsy či tanga. Muzikanti si přijdou na své při lekcích hry na cajón či flamenkovou kytaru a po loňské úspěšné premiéře se vrací i kurz flamenkového zpěvu. Tvůrčí dílny povedou přední čeští lektoři i zahraniční hvězdy.

Workshopu kytary pro pokročilé se ujme Eduardo Trassierra. Pozvání na festival Ibérica 2016 přijala i legenda flamenkového tance „LA TATI“, která se podělí o své bohaté zkušenosti v lekcích pro středně pokročilé a pokročilé tanečníky a tanečnice,“ láká koordinátorka tvůrčích dílen Maria Cristina Roa. Ibérica nezapomíná ani na nejmenší účastníky festivalu, pravě jim je věnován kurz Ritmo latino a Flamenco pro děti. Ibérica umožní i zdokonalení španělštiny prostřednictvím intenzivních kurzů jazykové školy Hispánica.

Letošní bohatý doprovodný program festivalu Ibérica 2016 zahrnuje také projekce španělské a latinskoamerické kinematografie v kině Art, festivalové fiesty nebo přednášku antropologa Mnislava Zeleného, známého rovněž pod jménem Atapana. Ten na festivalu představí svoji knihu Veselé tropy Amazonie, jež podle kritiků patří k tomu nejlepšímu a nejautentičtějšímu, co kdy bylo u nás o amazonských indiánech publikováno.

Pořadatelé připravili také druhý ročník výtvarné soutěže Ibérica Creativa. Soutěž přináší vzdělávacím institucím nabídku tvůrčích aktivit, které si kladou za cíl podnítit zájem žáků o studium španělštiny. Soutěžní obrázky budou po dobu konání festivalu vystavené v Galerii SVČ Lužánky.

Mimobrněnská část 13. ročníku festivalu Ibérica navštíví tradičně Boskovice a Prahu. V hlavním městě se 29.6. 2016 v klubu JazzDock představí trio Eduarda Trassierry. Do Zámeckého skleníku v Boskovicích zavítá 1.7. 2016 Puerto Flamenco.

Festival Ibérica 2016 je nejvýznamnější akcí svého druhu v ČR a za dobu své historie představil domácímu publiku elitu flamenka v čele s Gerardo Núñezem, Carmen Cortés, Arcángelem, Jorgem Pardo, Marií Serrano, Patricií Guerrero a mnoha dalšími.

PROGRAM FESTIVALU IBÉRICA 2016:


Brno 28. 6.
Fiesta Gastronómica Iberoamericana, Stará radnice a Radnická ulice, 13:00 – 22:00
Mnislav Zelený Atapana: Veselé tropy Amazonie, Křišťálový sál Staré radnice, 20:00
Ibérica Cinematográfica: Sacromonte, Kino Art, 17:30

Brno 29. 6.
Fiesta Gastronómica Iberoamericana, Radnická ulice 13:00 – 17:00
Ibérica Cinematográfica: Modrá a ne moc růžová, Kino Art, 20:00

Praha 29. 6.
Trio Eduardo Trassierra, Jazz Dock, 22:00

Brno 30. 6.

Galakoncert: Puerto Flamenco, Patricio Hidalgo – action painting, Trio Eduardo Trassierra, nádvoří hradu Špilberk, 20:30
Fiesta Gastronómica Iberoamericana, nádvoří hradu Špilberk, 19:00
Ibérica Cinematográfica: Blesk, Kino Art, 20:00
Zahájení tvůrčích dílen, SVČ Lužánky, 13:00

Brno 1. 7.

Ibérica Cinematográfica: Magnetický strom, Kino Art, 20:00

Boskovice 1. 7.
Puerto Flamenco, Zámecký skleník, 20:30

Brno 3. 7.
Zavěrečná fiesta účastníků tvůrčích dílen, SVČ Lužánky, 15:00

Festival Ibérica 2016 začíná již dnes


Zdroj, foto: www.s-m-art.com

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !