Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 21.09. 2018
Dnes má svátek Matouš
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Franta a diety

2. 07. 2014 | Vaše příběhy

Když Franta Svačina, známý tlouštík, nedokázal upravit svou hmotnost sportem a pohybem, rozhodl se zkusit dietu.

Vybíral pečlivě mezi všemi možnými. A protože má rád vajíčka, rozhodl se pro vajíčkovou dietu. Hned druhý den se vypravil do supermarketu pro celé plato vajec. Doma uvařil prvních devět vajec na první den diety. Když jedl třetí snídaňové vajíčko, začínal mít vajec dost. To proto, že k nim směl pouze grep a neslazenou kávu. Grep ale Franta nejí a kávu bez cukru by nevypil. A tak mu zbyla jen ta vajíčka. Místo oběda se postil. To už málem upadal do bezvědomí z hladu. Když si v jídelníčku přečetl, že k večeři ho opět čekají vařená vajíčka, pro změnu s hlávkovým salátem, jímala ho úzkost. Přesto se druhý den vypravil pro nové plato vajec. Rovnou z práce zamířil do supermarketu. Statečně minul regál s oblíbenými klobáskami, prošel uličkou plnou sladkých laskomin, odhodlaně minul také mražené pulty s pizzou, hamburgery a chutným masíčkem a popadl plato s vejci. Vracel se domů a přímo před vchodem klopýtl, nejspíš vysílením, a praštil sebou o zem. Franta byl v pořádku, zato vajíčka rozbitá. Tak skončila Frantova vaječná dieta.

Franta a dietyPoté se Franta rozhodl pro tzv. tukovou dietu. Někde si přečetl, že může jíst tolik oblíbený bůček, dokonce i tatarku, máslo a sýry. To Frantovi vyhovovalo. Nesměl ovšem sacharidy! Bez těch se obejde. Nahradí zákusky klobásami. To bude skvělé! A ihned zamířil do řeznictví. Franta klobásy snídal, obědval i večeřel, prokládal vše dobrými sýry. Trochu mu vadilo, že nesmí jíst chléb. Za každý krajíček chleba si vzal jako bolestné kousek prorostlého bůčku, a po týdnu měl o tři kila víc. Tato dieta na Frantu nezabírala. A proto se rozhodl, že vyzkouší její opak, sacharidovou dietu. Asi ji nějak spletl, usoudil, když po dalším týdnu měl další kilo navíc.

Postupně vyzkoušel bílkovinovou, ketonovou, citronovou, čokoládovou, šunkovou, kuřecí, neslanou dietu, zkusil maďarskou, řeckou i anglickou dietu a diety podle všech možných autorů. Postupně nosil domů vajíčka, kuřata, šunku a další ingredience, ale při každé dietě šla jeho váha nahoru.

„Zkus krabičkovou dietu. Ta zabírá,“ řekla mu jednou kolegyně v práci. A tak si Franta přečetl, v čem dieta spočívá. Od této chvíle si připravoval stravu do krabičky. No, ona to byla spíše krabice. Ve velké umělohmotné krabici si Frantík nosíval všechny laskominy, které měl rád.

„To všechno sníš?“ ptali se kolegové. Franta jim to ihned dokázal. Jeho bříško rostlo víc a víc a Franta se cítil hůř a hůř. Franta se vrátil k normální stravě a po týdnu byl lehčí o dvě kila. Na Frantu diety nezabírají. Příště to určitě zkusí s novým sportem. To by byl div, aby nezhubl!


Smisekzluk - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Franta a diety:

Franta a diety
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
moc mě to těší. Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
články o Frantovi čtu ráda. Už se těším na další Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles