Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 23.01. 2019
Dnes má svátek Zdeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Gentleman dnešní doby – jaké je jeho „posvátné“ sedmero?

8. 02. 2016 | Vztahy
Být v dnešní době tím opravdovým gentlemanem jistě není snadný úkol. Gentlemanství je nejen o vhodně zvoleném oblečení či správném výběru kávy, ale také o chování a o vybraném vkusu, který je stavebním kamenem každého galantního muže. Jaká pravidla pomohou pánům stát se v dnešní době gentlemanem a odlišit se tak od ostatních?

1)    Král přesného načasování – správný gentleman se v prvé řadě řídí starým motem, že „králové chodí vždy včas“, proto v každém případě na stanovenou schůzku dorazí přesně na hodinu a minutu, aby na sebe nenechal čekat. Pokud se má zdržet, dopředu se omluví a následně se nezapomene omluvit i na místě. Nedochvilnost se mezi gentlemany nenosí, působí totiž velmi bezohledně.

2)    Vybraný vkus na ženy – zdá se to možná zvláštní, ale v dnešní době určuje pravého gentlemana i žena, která stojí po jeho boku. Ať je to vrcholová manažerka či mladá studující dáma, vždy by měla vědět, jak se vedle takového gentlemana chovat. Jsou tím myšleny drobnosti. Kupříkladu by se ženy neměly hrnout do dveří, ale zpomalit, aby je muž předběhl a otevřel jim dveře. Mají chodit zásadně po mužově pravici, v restauraci se nechat usadit, zvládat vklouznutí do kabátu, který jim muž přidrží, a podobně.

Gentleman dnešní doby – jaké je jeho „posvátné“ sedmero?3)    Mobilní telefon jako nešvar dnešní doby – co však rozhodně v dnešní době vybrané není, je chování mužů ve společnosti spolu s mobilním telefonem. Pravý gentleman vás ujistí, že čas strávený s vámi je mu výjimečný, proto na zprávy neodpovídá a hovory zvedá s příslibem, že zavolá zpět později, protože má zrovna něco důležitého. Samozřejmě se ženě za drobné vyrušení omluví.

4)    Vytříbený vkus ve výběru kávy – kde jinde se v oblasti gastronomie nápojů dá odhadnout lépe, zda se muž vyzná či ne? Obzvláště ženy jistě ocení lahodnou chuť a vůni výjimečné kávy. Důležité je také dbát na kvalitu tohoto nápoje a milovníky estetiky potěší i exkluzivní design balení.

5)    Vybrané chování – je základ každého správného muže. Co se pod ním skrývá? Gentleman by se měl vždy chovat velkoryse, měl by být přirozeně milý, zdvořilý, ochotný k jakékoliv pomoci ostatním, galantní a především uctivý nejen k ženám, ale i osobám stejného pohlaví. Správný muž často děkuje a používá také slovo „prosím“. To vše dnešním mužům často chybí.

6)    Vybraný vkus v odívání – obléci se luxusně není žádné umění, pokud máte v 21. století finanční prostředky. Galantní muž se pozná naprosto jinak – obléká se vhodně – ať už k určitému okamžiku či ke společnosti, která jej očekává. Dnešní pojem gentleman je mylně spojován s nutností být dokonale oblečen, což je velmi subjektivní představa. Gentleman je ten, který ví, jaké oblečení si vzít do kina, na ples, na brunch či odpolední kávu s klientem a přitom má stále svůj osobitý šarm. Jeho oblečení je vždy čisté, upravené a působí uhlazeným dojmem.

7)    Skromnost sama –
v posledním bodě je nutné zmínit – gentleman je sice muž dokonalý každým coulem, ale o to více je za každé okolnosti skromným člověkem – vychloubání se považuje za silně negentlemanské!

Zdroj, foto: Nescafé

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Také bych se připojila a také se ptám, kde bych mohla potkat takového gentlemana?? Děkuji.Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Dobrý den, poraďte mi kde se mohu s takovým gentlemanem seznámit? Děkuji za radu.
Obrázek uživatelky
profil
Když to čtu, zdá se, že mám doma téměř dokonalého chlapaSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Kde se to dá sehnat Smajlík?!
Obrázek uživatelky
profil
Gentlemani ještě nevymřeli ( jednoho mám doma).
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles