Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 23.10. 2018
Dnes má svátek Teodor
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Gipsy.cz jsou zpět s novým albem!

23. 04. 2011 | Novinky
Po třech letech přichází Radek Banga a Gipsy.cz s novinkovým albem. Jmenuje se Desperado a 22. dubna jej vydá Supraphon. Ve stylu „mexcikánského“ westernu přichází třetí album Gipsy.cz! Těžko předpokládat, že Radek Banga a jeho kolegové provedou zásadní hudební změnu, nemají ostatně proč.

Jejich předchozí muzika byla velmi úspěšná doma i v zahraničí, ale hlavně ji tak stále cítí. Je to world music s prvky popu, rapu, hip hopu, breakbeatu a dalších stylů „Album vznikalo tři roky a každý rok představoval jednu fázi. Právě proto je na albu znát, jak se zvuk vyvíjí z jednoho druhu do jiného. Celé album vznikalo v mém vlastním malém studiu Bangatone, o produkci jsem se postaral zcela sám, konečně…,“ dodává Radek Banga.


Časový odstup od minulých alb přinesl nejvyšší možnou míru svobody v podobě domácího studia a stoprocentní odpovědnosti za výsledek. Objevily se nové zvukové moduly s nabídkou rytmických fajnovostí a nejrůznějších efektů. Kytary, supraphon-gipsy.cz-desperadohousle, basa či akordeon jsou však trvale platné, protože vysamplovat se dá mnohé, ale srdce ne. „Nejtěžší je napsat něco, když na to nemá člověk vůbec náladu. Jakmile ale přichází Múza, vše se zdá být jednoduché. Jako by se písnička psala sama, jako bych byl jenom filtr a nechal se ovládat cizí silou“…komentuje Banga svoji vlastní tvorbu.

Od praštěného filmového Intra až k (nesexuálnímu!) bonusu Kdo jebá, ten jebá
jde o lehce bláznivou procházku těžce bláznivým světem. Singlový Desperado je hitová hříčka, která se nese v rytmu reggae a přitom neztrácí romský feeling… „Desperado je osobní výpověď. Říká, že nic není takové, jaké se to na první pohled zdá. V podstatě jsem tím chtěl poukázat na lidské předsudky, jak rychle soudíme někoho, koho vůbec neznáme a jak málo stačí, abychom podlehli vlivu médií. Známe to všichni – politik, co se tváří mile a maže nám med kolem huby, ovšem v pozadí je korupce, lži a podvody… písnička Desperado je příběh lidí, jak se mýlíme a jsme sami překvapeni, když to zjistíme...“, dodává k textu titulní písničky Radek Banga.

Další skladba Poslední čorka líčí špatný začátek ještě horšího konce. Balada Čhaje čhaje říká, že láska je dřina a skladba U la la konstatuje, že stojí za to jí hledat. Typicky rapové Aha! a k tanci vyzývající More let´s go se v pohodě doplňují s klukovským Hraním v altánu i Černým gádžem o šanci společně leccos dokázat. Na otázku, která písnička z nového alba je pro Gipsy.cz tou největší srdcovkou Radek Banga uvádí: „Určitě je to píseň Mlíko a med. Spoustu lidí by se domnívalo, že se jedná o písničku, která vychází z mého dětství, ale jsou na omylu. Je to zkušenost mnoha dětí v naší „krásně ideální“ společnosti, nejde jen o to, že mnoho otců je závislých na alkoholu, ale i o to, jak málo si rodiče všímají svých dětí. Chodíme do práce, život jede na autopilota a dítě najednou vyroste. Kde jsme byli? Najednou je z kluka kriminálník nebo narkoman a my ho viníme, ovšem nemáme na tom my sami obrovský kus viny? Všímali jsme si dost svých dětí? Nebo jsme prostě jen tvrdě pracovali? A co vlastně je v životě tím podstatným…?“

Gipsy.cz jsou balkánská jízda i romský sentiment, ventilovaná naštvanost
i překvapivá nostalgie, přidrzlost i ryzí romantika. Banga se potřebně vydýchal z mediálního kolotoče, s Vojtou Lavičkou a bratry Surmaji povylezli ze žánrové škatulky a nabízejí ironický nadhled i vážný názor, atraktivně zabalené do hudebně aktuální podoby.  

Album Gipsy.cz Desperado vydá Supraphon v pátek 22. 4. 2011.

Koncerty:
19.04.   Praha-O2 Arena, v rámci charitativního koncertu TV Nova
27.04.   Praha – areál Gutovka, Praha 10 – Den Země
06.05.   Berlin (DE) – Aufbauhaus
21.05.   Náchod – „Den s primátorem“, areál pivovaru
22.05.   Orlová – festival
28. 05.  Hradec Králové, Festival Na Břehu
29.05.   Praha, Festival Mezi ploty
04.06.   Dresden (DE) - Kirchentag
25.06.    Praha, United Islands
29.06.   Sopron (HU) Volt festival
07.07.  Wroclaw (PL) - Brave festival
09.07.   Gdansk-Sopot (PL) festival  "Okno na Świat"
16. 07.  Točník, České Hrady
17. 07.  Trebišov (SK) – Gypsyfest  
23. 07.  Švihov, České Hrady
29. 07.  Malá Skála, Benátská noc
30. 07.  Kunětická Hora, České Hrady
06.08.   Štíty u Šumperka – open air  
13. 08.  Hradec nad Moravicí, Moravské Hrady
20. 08.  Festival Okoř
27. 08.  Valtice, Moravské Hrady
17. 09.  Beroun – Festival Letorosty
24. 09.  Černá hora u Brna, areál pivovaru

Pravidelně aktualizované informace naleznete na:  www.gipsy.cz.

Gipsy.cz
V čele kapely stojí romský rapper, hudebník a zpěvák Radoslav „Gipsy“ Banga, který se na hudební scéně pohybuje od svých třinácti let, na housle hraje a zpívá spolutvůrce projektu Gipsy.cz Vojta Lavička. Nemalou měrou k nezaměnitelnému zvuku a image skupiny přispívají i tradičně vyškolení hudebníci, bratři Petr (kytara, akordeon, zpěv) a Jan (basa, zpěv) Surmajové.

K domácím úspěchům souboru patří například cena Anděl (2006) v kategorii objev roku a Skokan roku v anketě Český slavík (2008), cena hudebního časopisu Filter pro nejlepší kapelu roku (2007), řada vystoupení na největších českých festivalech i mnoha koncertních a klubových pódiích, Zlatá deska za prodej prvního alba Romano Hip Hop a úspěšná cesta druhého alba Reprezent za fanoušky a posluchači doma i v zahraničí. Mezi řadou televizních vystoupení najdeme i dvě účasti v národních kolech Eurosongu v letech 2007 a 2008.

Gipsy.cz jsou jedním z nejznámějších českých hudebníků ve světě. Kapela stála již na prestižních festivalových pódiích i v klubech v 18 zemích celého světa, od Glastonbury po Ljubljanu, od Lisabonu přes Kijev, Moskvu, Soul až po letošní únorové turné po Austrálii.

Gipsy.cz výrazně napomohli k vzájemnému pochopení a zlepšení komunikace mezi menšinami a většinovou společností, Radoslav Banga byl v roce 2007 národním velvyslancem Evropského roku rovných příležitostí pro všechny.

Zdroj: Supraphon

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !