Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 24.09. 2018
Dnes má svátek Jaromír
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Google a pět kilo filé

1. 05. 2014 | Vaše příběhy
Jestli Pavla něco opravdu umí, tak dostatečně vyjádřit svou nechuť řádným úšklebkem a sarkastickou poznámkou. Vykouzlila dostatečný mimický odpor jako odpověď na otázku své dlouholeté kamarádky: „ Tak jak Ti jde seznamování, moje milá vášnivá Pavlo?“ Pavla hledá očima něco, co by po ní mohla hodit. Tato dobrá duše jí založila profil na seznamce.

Nemohla tomu vůbec uvěřit. Viděla svoje jméno, věk, fotku svých dětí a u kolonky „ Jak by Vás popsali přátelé?“ se málem rozplakala. Co to proboha je? Inteligentní, loajální, vášnivá, samostatná……věk vhodného partnera 30 – 50. Náboženské vyznání: nerozhoduje.
Pavla nechápe, jak si mohla její kamarádka na seznamce najít nastávajícího manžela, s kterým teď právě těhotní. Našla plyšového dinosaura a hodila to po ní. Tím se debatu o seznamce pokusila uzavřít. „A co ten, co Ti chtěl přivézt pět kilo pravého filé, když se s ním vyspíš?“ Chechtá se ta dobrá duše. „A co třeba ten černoch s fotkou u vánočního stromečku?“ pokouší se o smír Pavla. „Ne, mě pobavil ten, co očichával dceru před spaním.“ Pavla se oklepe hnusem. „Ale ten podnikatel z Brna nebyl špatnej“, dodá paní seznamková odbornice. Pavla hledá dalšího plyšového dinosaura. Se seznamováním je konec, rozhodně u ní.

Google a pět kilo filéVčera dostala smsku: „Tak já ti to teda udělám“. Pavla si povzdechla: „Kéž by!“ Řeč je ale bohužel o přístupu do googlu a internetových statistikách. To už je vážně tak hladová? Přemýšlí, jestli toho chlapa teď vlastně nutně potřebuje? Slyšela minulý víkend řvát svojí mámu na svého přítele. Měsíc čerství důchodci. „Takhle končí vztahy?“ ptá se sama sebe. Pavla má pořád v mobilu to jedno číslo pro „případ nouze“. Sporadicky to číslo v průběhu posledního roku vytáčela. „Je to minulost. Zas tak hladová není“, pomyslí si.  A zpátky do minulosti už nechce.

Ninja se Superstar mají větší a větší nároky na pohádky a životní příběhy před spaním. Ninja chvíli nechápe, jak se vejde do trajektu, který jede z Francie do Anglie, celý autobus. Pak se zeptá: „Mami, a jak se startuje letadlo? A co říká kapitán?“. Ninja už má na letenku 16 Kč. Pavla ho hladí po vláskách a v duchu si říká: „Neboj, poletíš!“. Kde ale momentálně vezme dva tisíce na rozbitou mlhovku u jejich Galaxíka (pojmenováno dle Superstar), teď Pavla neví. Proč na mlhovku nemá, ví moc dobře. Vzala v sobotu Ninju do O2 Areny na Putování s Dinosaury. Dali si s Ninjou popcorn, a když do arény ke konci vlítnul obrovský Tyranosaurus Rex a zařval, Pavla se lekla. Ninja jí chytil za ruku a řekl: „Mami, zavři oči a neboj se.“ Sám se sesunul do sedačky a oči zavřel. U mekáče Kláře velmi důležitě oznámil: “Maminko, to jsem nevěděl, že spolu strávíme den“. Pavla je dojatá. Ten den jen do dvaceti hodin, pak jí Ninja řekne, že je zlá. 

Morčeti Buzzovi došlo seno. Návštěva zverimexu nutná. Děti oťukávají skla akvárek a Pavla se rozhlíží, kde najde piliny a seno. Bere první, co vidí a jde platit. Paní prodavačka se velmi mile usmívá se slovy: „Je to s citrónovou vůní“. Pavla nechápe. Slyší, jak Superstar řve od terária: „Mamíííííí, klajta(krajta)! Škltí. (Škrtí).“ „Ty piliny jsou s citrónovou vůní“, opakuje klidně prodavačka a kouká na Pavlu. Ta pořád chvíli nechápe, ale pak se usměje: „No, snad nebude nutné táhnout morče na kosmetiku nebo pedikúru?“ Teď zase nechápe prodavačka.

Pavla špatně spí. Prášky odmítá, cigarety a případnou skleničku s kamarádkou v kavárně úplně ne, ale možná by mohla snížit přísun latte, nutelly a coca coly. Práce jí pořád baví, ale je toho teď nějak víc. Včera dostala smsku. Ty písmenka zněly moc mile. Věk odesílatele: 25. Přemýšlí, co dělala před deseti lety? V pětadvaceti si plnila svůj americký sen, který ani neplánovala. Ale někdo v té době plánoval její svatbu na Havajském ostrově Maui, zažila neskutečnou party v Mexiku a nechala se v  plechové chicagské nadzemce okrást o půlku své denní výplaty. Pavla zkoušela poprvé v životě hrát skořápky.

Čte tu smsku znovu a neví, co si má myslet, zkouší to mezi řádky a připadá si chvíli jako ženská. Na lovnou zvěř je ale pán moc milej a roztomilej. Pavla slyší řev a rány. „Mamííííí, pojď sem!“ Superstar se snaží vyrvat sprchu ze zdi. Před chvíli si sama krájela bramboru. Ve třech letech? Proč je to dítě každé jiné, každé jinak skvělé. Má pocit, že se prohodili. Ninja je ta mírná, hodná, vysvětlující, milující „holčička“ a Superstar vydá za deset chlapečků. Superstar zkouší všechno, co jí přijde pod ruku. Sirky, nože a lak na nehty.
„Třeba jako minulý týden“, vzpomene si Pavla na poslední návštěvu u nich v bytě. V pátek tu byla Pavly spolužačka se svými třemi roztomilými holčičkami. Té nejstarší je šest. Koordinace pohybu šestileté Báry a tříleté Superstar při lakování nehtů je velice rozdílná. Pavla přihlíží. Je to jen lak na nehty, oproti stavu celé domácnosti po třech hodinách řádění pěti dětí. Pavla se v koupelně snaží dostat nůžky z odpadu a pinzetu další pinzetou.

Odněkud se vypotácela roční Hanička s hubou celou bílou od krému za sedm set, který Pavla dostala od jedné novinářky. Bára vlaje s čerstvě nalakovanými nehty a za ní s rozevlátými vlasy Superstar. Lak má do půlky prstů v centimetrové vrstvě. To vítězství v těch velkých modrých očích je neuvěřitelné. Pavla už se jen směje. Superstar netřepe prstíky jako skutečná dáma a nečeká, až lak zaschne. Ty malé prstíky jsou jak mucholapka, chytají vlasy, chlupy z deky a miniaturní zbytky popcornu ze země. Pavla vyčkává. Hrdost té malé zpěvačky je bezbřehá. Chvíli si koukají do očí. Pavla má pocit, že je ta tvrdohlavost její vlastní. Trvá to, ale Superstar to překoná. Dojde k mámě, ukáže jí svoje nabalené nehty a zavelí: „Odlakovat! Prosím.“

Pavla by potřebovala prázdniny a hory. Jedny prázdniny jí čekají, ale bohužel ty školní.

K. K. - čtenářka
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !