Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 21.02. 2018
Dnes má svátek Lenka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hádanky domů života - Odkaz pohřebního bratrstva

8. 03. 2015 | Televizní tipy
V Libochovicích s Achabem Heidlerem v pořadu Hádanky domů života - Odkaz pohřebního bratrstva.

Tradice a náboženské zvyklosti ukládaly Židům vždy mimořádnou úctu k místům, kde jsou uloženy pozůstatky jejich předků. Zároveň jedním z nejdůležitějších náboženských příkazů byla po staletí povinnost postarat se o nemocné, umírající i jejich pohřeb.

V židovských obcích se stará o všechny záležitosti, spojené s touto povinností spolek chevra kadiša: svaté neboli pohřební bratrstvo. Jeho funkci si přiblížíme při naší návštěvě židovského hřbitova v Libochovicích v severních Čecháchv pořadu Hádanky domů života - Odkaz pohřebního bratrstva.

Hádanky domů života - Odkaz pohřebního bratrstvaMístní hřbitov je velmi cenný a byl založen roku 1583. Nejstarší čitelný náhrobek z těch přibližně 550, které se tady dochovaly, pochází z roku 1588. „Náhrobky nejsou evidenční čísla a epitafy nejsou telefonní seznam mrtvých, to byly lidské bytosti a ty kameny hovoří o tom, co je důležité,“ připomíná náš dnešní průvodce Achab Heidler, herec, překladatel, hebraista, který má na starost nejen dokumentaci hřbitova v Libochovicích, ale také překládá epitafy na náhrobcích. Petra Vacka zasvěceně provede nejen hřbitovem, ale i místním ghettem.

V severních Čechách navštívíme ještě díky pořadu Hádanky domů života - Odkaz pohřebního bratrstva hřbitov v Liběšicích, i ten má po letech chátrání šanci dočkat se rekonstrukce.

Hádanky domů života - Odkaz pohřebního bratrstva můžete sledovat 8. 3. 2015 od 9,35 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !