Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hádanky domů života - Tahara ukrytá v Kožlanech

1. 03. 2015 | Televizní tipy
Severní Plzeňsko: hřbitovy s různorodými osudy v pořadu Hádanky domů života - Tahara ukrytá v Kožlanech.

V minulém dílu jsme se na židovském hřbitově v Drážkově ve středních Čechách seznámili s pojmem „taharový stůl“. I když jde o unikát, nalezneme další na židovském hřbitově v Kožlanech, kam zavede Petra Vacka naše dnešní průvodkyně pořadu Hádanky domů života - Tahara ukrytá v Kožlanech Petra Vladařová.

Hádanky domů života - Tahara ukrytá v KožlanechDokumentací tohoto místa se zabývá již několik let. V roce 2009 proběhl v Kožlanech archeologický průzkum a následně hřbitov prošel kompletní rekonstrukcí, kterou zajišťovala Federace židovských obcí prostřednictvím své organizace Matana.

Když sem přišla Petra Vladařová z pořadu Hádanky domů života - Tahara ukrytá v Kožlanech
poprvé, hřbitov byl zarostlý, náhrobky vyvrácené a z márnice, ukrývající taharový stůl, byla ruina. Dnes na hřbitově nalezneme přes 170 náhrobků.

Při mapování židovských hřbitovů severního Plzeňska se ale dostaneme i na místa, která zůstala už navždy zdevastována jako v případě znesvěceného místa posledního odpočinku v Nečtinech.

Hádanky domů života - Tahara ukrytá v Kožlanech můžete sledovat 1. 3. 2015 od 9,55 hodin na ČT2!


Zdroj, foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !