Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hádanky domů života - Židovská paměť objevená v sutinách

25. 01. 2015 | Televizní tipy
S Petrem Vackem se vydáme za osudy židovských hřbitovů na Karlovarsku v pořadu Hádanky domů života - Židovská paměť objevená v sutinách.

Na Karlovarsku se vypravíme na židovské hřbitovy, na které už mnohdy netrefí ani většina lidí z nejbližšího okolí. Na zapomenuté hřbitovy, lišící se jen mírou zapomenutí a devastace. V Bečově nad Teplou bylo pohřebiště zničeno za nacistické okupace. Patří na seznam zaniklých památek, u kterých se dochovala už jen dokumentace a vzpomínky pamětníků.

Hádanky domů života - Židovská paměť objevená v sutináchBylo vymazáno z mapy a zůstalo by u toho, nebýt archeologů, kterým se podařilo objevit 40 náhrobků a ve spolupráci se společností Matana, zastupující Federaci židovských obcí, provést záchranný archeologický výzkum.

Co může mít společného zaniklý hřbitov se zaniklým mlýnem? Dospějeme k překvapivému zjištění...

Od detektivního pátrání se dostaneme v pořadu Hádanky domů života - Židovská paměť objevená v sutinách k mytologickému rozměru a utajení dalšího hřbitova v Úbočí a osudům židovských obcí v Malé Šitboři a Lázních Kynžvart.

Hádanky domů života - Židovská paměť objevená v sutinách můžete sledovat 25. 1. 2015 od 9,35 hodin na ČT2!


Zdroj,foto: Česká televize

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !