Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 18.04. 2024
Dnes má svátek Valérie
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Hledáte vhodné pomůcky pro cvičení doma? Tady jsou!

7. 03. 2012 | Fitness
Mnoho lidí dnes nemá čas za cvičením dojíždět nebo nemají rádi přeplněná fitness centra či neradi sdílí společné šatny, a proto volí variantu zacvičit si doma. Pokud chcete, aby Vás cvičení doma opravdu bavilo, pak je vhodné pořídit si pár tréninkových pomůcek. Rádi bychom Vám prozradili pár tipů, které pomůcky používáme při cvičení doma s klienty. Tyto pomůcky by ve Vaší domácí posilovně neměly chybět. Také Vám napovíme jakou velikost a obtížnost náčiní si správně zvolit.

Pomůcky pro cvičení doma:


1) TRX

TRX jsou modifikovatelné gymnastické kruhy, které lze zavěsit na hrazdu i za zavřené dveře. Odpor pro cvičení klade váha vlastního těla. Při vhodně zvoleném úhlu končetin můžete komplexně posilovat horní i dolní část celého těla. Můžete provádět například kliky, přítahy, podřepy, výskoky, atd. Cvičení je technicky náročnější na správné provedení, proto by Vám v začátcích mohl pomoci zkušený osobní trenér.

cvičení na míči2) Velký gymnastický míč
Měli byste volit takovou velikost míče, abyste ve vzpřímeném sedu kolmo na míč měli pravý úhel v kolenou. V obchodech se bohužel prodávají vyfouknuté. Člověk vysoký 180 cm by si měl pořídit míč o průměru 65 cm. Gymnastický míč je velmi dobrou pomůckou při nejrůznějších balančních a zpevňovacích cvičeních, zejména na hluboký stabilizační systém a břišní svalstvo. Tip na cvik - vzpor ležmo pokrčmo na míči a výdrž (viz obrázek).


3) Medicinbal

Medicinbal je kulatá činka, která Vám může dobře zefektivnit cvičení. Můžete si jej různě podávat kolem horních i dolních končetin při posilování břišních svalů nebo jako nestabilní podložku při kliku atd. Pro ženy je vhodná zátěž 1 až 2 kg. Při vyšší zátěži může docházet k nežádoucím souhybům jiných segmentů těla. Pro muže je rozmezí mezi 3 až 5 kg.


4) Step
Stepy dnes mají již v základním vybavení minimálně jednu podložku ke zvýšení obtížnosti. Proto se nemusíte obávat, že byste koupili step příliš nízký nebo příliš vysoký. Výška je modifikovatelná. Step můžete použít jako pomůcku při zahřátí organismu různými poskoky a přeskoky. Dále je vhodný při posilování dolních končetin, zejména hýžďových svalů. Tip na cvik - výpady vzad, kdy stojná noha je celým chodidlem na stepu.


5) Terraband
Terraband je elastický pruh o šířce cca 10cm a délce minimálně 1 metr. Lze jej zavázat o pevné nehybné vybavení bytu (například topení) a máte multifunkční odporové náčiní. Můžeme posilovat například prsní a zádové svaly.


Tuto pomůcku ovšem oceníte i při strečinku, například když vhodně nastavíte úhel v kyčelním kloubu při protahování dolních končetin. Terrabandy se prodávají v různém barevném provedení. Barva určuje stupeň obtížnosti. Pro ženy lze doporučit červenou barvu nebo žlutou. Muži mohou cvičit například s modrým nebo černým terrabandem.


Přejeme Vám hodně úspěchů při cestě za svými tréninkovými cíli.


Autor, foto: Ondřej Diviš


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !