Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti Vyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříkuVyrob si sama: léčivý olejíček z květů šeříku Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 28.05. 2020
Dnes má svátek Vilém
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Holiday World 2007 - Celý svět pod jednou střechou!

14. 02. 2007 | Praktické rady

Největší domácí přehlídka cestovního ruchu, mezinárodní veletrh Holiday World 2007 se již pošestnácté uskuteční v areálu INCHEBA EXPO PRAHA Výstaviště Holešovice, tentokrát ve dnech 15. – 18. února. Veletrh se postupem let vyprofiloval v největší událost cestovního ruchu ve střední Evropě.


Probíhá ve společném termínu s 15. ročníkem veletrhu Region World a 15. ročníkem veletrhu Lovecké a sportovní zbraně. Nově bude ve stejném termínu pořádána i gastronomická výstava Apetit 2007, která tak tento komplex veletrhů vhodně doplní o další segment z oblasti úzce související s cestovním ruchem.


Na čtyři únorové dny se do Prahy sjedou profesionálové z oblasti cestovního ruchu a oblastí navazujících, které zahrnují dopravu, ubytování, stravování, rekreaci a služby pro turisty a další, s tím související činnosti.


Veletrh cestovního ruchu Holiday World 2007 je jednou z nejdůležitějších akcí svého druhu ve středoevropském regionu. Veletrh Holiday World 2007 se tak stal pomyslnou výkladní skříní průmyslu cestovního ruchu v České republice.


První den veletrhu Holiday World 2007 je určen profesionálům, stejně tak, jako jeho slavnostní zahájení, které proběhne za účasti vrcholných představitelů ekonomického a politického života od 10.30 hodin v Křižíkově pavilonu B. Součástí slavnostního ceremoniálu bude i předání cen těm odborníkům, kteří se v minulém roce nejvíce zasloužili o rozvoj cestovního ruchu.


Turecko podruhé partnerskou zemí Holiday World 2007

Statut „partnerské země“ dává příležitost, jak výrazněji podpořit přítomnost té které země na veletrhu. Laické i odborné veřejnosti se tak opět po dvou letech představí Turecko jako zajímavá a žádaná turistická destinace. Stát se partnerskou zemí Jedná se o rozsáhlou škálu aktivit, které směřují k oslovení odborníků v cestovním ruchu i potenciálních návštěvníků dané země.


Turecko se k tomuto kroku rozhodlo na základě úspěšné spolupráce v roce 2004. Češi tvoří v turecké příjezdové turistice nezanedbatelný podíl a Turecko má pro české turisty stále obrovský potenciál. Základem je proto osvědčené spojení prezentace země ve spojení se silným touroperátorem, který má na českém trhu dominantní postavení.


Vystavovatelé Holiday World 2007

Největšími vystavovateli, co se obsazené plochy týče, jsou cestovní kanceláře Exim Tour, I´M Travelling a Firotour, největší nárůst výstavní plochy zaznamenal Karlovarský kraj.


Kromě regionů se mezi vystavovateli představí samostatně i některá města, např. Kadaň, Příbram nebo Ústí nad Orlicí, nebudou chybět ani historická města sdružená pod hlavičkou UNESCO.


Téměř padesátka vystavovatelů se na veletrh vrací již více než podesáté, potěšitelná je stále narůstající účast vystavovatelů ze Slovenska, Itálie, Španělska, Tuniska, Maroka, Portugalska, Francie, Chorvatska, Řecka, Indie a Turecka. Výrazně letos narostla také expozice Egypta.


Výstavní premiéru budou mít Japonsko, Jamaica , Jordánsko a Vietnam. Po několikaleté odmlce se mezi vystavovatele vrátily Maledivy. Z exotických destinací budou zastoupeny Dubai, Taiwan, Thajsko nebo Mauritius.


Vystavovatelům z řad odborné veřejnosti se poprvé v České republice představí i internetový gigant Google.


Region World 2007

Souhrnná nabídka domácích turistických příležitostí Region World je součástí veletrhu Holiday World 2007 již popatnácté. Základem je prezentace všech krajů naší republiky, zastřešená jednotlivými krajskými úřady. Potěšitelná je vzrůstající účast mikroregionů, městských sdružení i jednotlivých statutárních měst.Významnými vystavovateli jsou regionální agentury, podnikatelská a zájmová sdružení, které zastřešují účast lokálních subjektů, Vystavovatelé představují také širokou nabídku celostátních i regionálních kulturních akcí, jako jsou divadelní, filmové a hudební festivaly.


Významnou roli má při pořádání veletrhu tradičně agentura Czechtourism, jejíž expozice bude hostit zhruba dvacítku menších vystavovatelů. Nejen, že zastřešuje účast celé plejády vystavovatelů na společné expozici, ale významně se podílí na přípravě doprovodného programu pro profesionály. Prezentuje i své programy na podporu domácího cestovního ruchu a incomingové turistiky.


Slevové kupony Holiday World 2007

Oblíbeným zpestřením letošního veletrhu je knížka slevových kupónů, kterou obdrží každý návštěvník u pokladny k zakoupené vstupence. Tahle užitečná maličkost pomůže hlavně těm návštěvníkům, kteří veletrh využívají pro nákup některého cenově zvýhodněného produktu. I letos vystavovatelé připravili pro veřejnost celou řadu zajímavých veletržních slev. Platnost kupónové knížky však není omezena jen na dny veletrhu. Řada vystavovatelů rozšířila platnost svých kupónů i na dobu po skončení veletrhu, aby zájemcům umožnila lepší plánování nákupu a kvalitnější výběr.


Pro návštěvníky je určena i internetová kavárna, která bude po celou dobu veletrhu v provozu ve Veletržní hale; zde bude umístěn také akreditační pult pro předregistrované odborníky a novináře.


Doprovodný program Holiday World 2007

Na víkend je pro veřejnost připravena řada setkání s cestovateli, publicisty, např. s režiséry a tvůrci televizního cyklu Na cestě, křest knihy fenomenálního českého fotografa a cestovatele a „odborníka na Asii“ Zdeňka Thomy, beseda s nejprodávanějším českým spisovatelem všech dob, etnografem a cestovatelem Miloslavem Stinglem, beseda se členy Klubu K7, který sdružuje cestovatele, kteří navštívili všech 7 kontinentů. fotovýstava „ Žraločího muže“ Richarda Jaroňka, nebo představení knihy Cuba Libre dvojice M. Náplava a P. Horký.Více o mezinárodním veletrhu Holiday World 2007 se dozvíte také na oficiálních webových stránkách.Hana Nováková
Chytrá Žena.czTento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
vyborná akcia
Obrázek uživatelky
profil
vyborná akcia
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles