Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.06. 2018
Dnes má svátek Milan
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Hon na čarodějnice – mystický thriller ze středověku s Nicolasem Cagem

4. 01. 2011 | Novinky

Oscarem ověnčený Nicolas Cage a Ron Perlman (Hellboy) září v akčním a dobrodružném filmu plném nadpřirozena Hon na čarodějnice, který 13. ledna vstoupí do našich kin. Film kombinuje autentičnost historického velkofilmu s dramatem a tempem současných nadpřirozených akčních thrillerů a přenáší diváky do temného a nebezpečného světa, kde víra může být poslední obranou proti zlu.


Výpravný film v režii Dominica Seny (60 sekund, Swordfish: Operace Hacker) vypráví příběh hrdinného křižáka Behmana a jeho nejbližšího přítele Nelsona. Po desetiletích boje se vracejí do vlasti, kterou nacházejí zdevastovanou morem.


filmCírkevní hodnostáři jsou přesvědčeni, že za katastrofu je odpovědná dívka obviněná z čarodějnictví, a proto dvojici hrdinů rozkáží, aby ji dopravili do vzdáleného kláštera. Zde se má údajná čarodějnice podrobit prastarému rituálu vymítání ďábla. Vydávají se tedy na strastiplnou cestu, která je zkouškou jejich sil a kuráže a během ní odhalí dívčino temné tajemství...


V dalších rolích se objeví Stephen Campbell Moore (Čistá práce, Šprti), Claire Foy (Zaslaná pošta, seriál Malá Dorritka), Stephen Graham (seriál Impérium - Mafie v Atlantic City, Veřejní nepřátelé), Ulrich Thomsen (Centurion, International), Robert Sheehan (Cherrybomb) a Christopher Lee (Pán prstenů).


O vzniku filmu


Autor scénáře Bragi Schut, který je tvůrcem televizní série Threshold, dostal nápad napsat Hon na čarodějnice, když diskutoval se svým otcem, velkým fanouškem historie. Zeptal se jej, jaké bylo podle něj nejstrašnější období v historii. „Řekl mi, že to bylo nejspíše 14. století. Podle některých odhadů během něj totiž zahynuly na mor v nejvíce postižených oblastech až tři čtvrtiny populace.”


Když se Schut dále zajímal o fakta o tomto období, začal také být fascinovaný křižáky, zvanými rytíři boží. Ti trávili dlouhá léta ve službách katolické církve a bojovali za získání Svaté země zpět do rukou křesťanů - a samozřejmě plnili církevní pokladny. Vymyslel tedy příběh dvou unavených válečníků, kteří se po návratu ze Středního východu setkávají ve vlasti s tajemnou chorobou ničící životy tisíců lidí.


„Většina Evropanů se v té době nacházela v ponižující chudobě a nevzdělanosti,” připomíná producent Charles Roven (Temný rytíř, Dostaňte agenta Smarta). „Když nemoc propukla v masách a lidé neznali její původ, byli velmi pověrčiví a podezíraví - hledali její příčinu na různých místech a také v jiných lidech.”


Produkční tým sestavil mimořádné mezinárodní obsazení v čele s oscarovým Nicolasem Cagem v roli Behmana. „Nick Cage měl ve svém kalendáři volno a scénář se mu líbil, tak se do toho pustil s námi,“ říká Roven a dodává: „Je jedním z nejlepších herců své generace. Pokládá před sebe neustále výzvy. Může být hrdinou v Lovcích pokladů a stejně tak dobře hrát i dvojčata ve filmu Adaptace. Ve filmu Město andělů, který jsem produkoval, hraje anděla, který se zamiluje a touží se stát obyčejným člověkem. V téhle roli zase působí naprosto étericky. Má prostě úžasný záběr!“


Když si Cage pročítal scénář, vzpomínal na své dětství na Long Beach v Kalifornii. Byl samotářský chlapec s velmi živou představivostí, který snil o tom, že je rytířem. „Cítím se s tím obdobím velmi blízce spojený. Když mi bylo pět, možná šest let, otec pro mě postavil na dvorku dřevěný hrad. Trávil jsem v něm celé dny a snil o hrdinstvích, která bych jako rytíř dosáhl. Také jsem vždycky chtěl hrát ve filmu, který by mi umožnil zažít krásný a hornatý terén,“ dodává.


ukazkaKdyž jsem scénář přečetl a zjistil jsem, že budu na koni v rakouských Alpách, hned jsem tam chtěl být.“ „Behmen myslí na svou dobu velmi radikálně,“ říká o své postavě Cage. „Je to muž, který se dal ke křižákům v dobré víře, ale po dlouhých letech je znechucen zabíjením. Proto i když není vůbec ateistou, zřekl se církve. Má velmi silný vztah k bohu, ale i přes to mohl za své kacířství skončit upálený na hranici. Když je pověřen, aby údajnou čarodějnici dopravil do opatství Severac, dělá to proto, aby jí zajistil spravedlivý soud. Cestou se ale začnou odehrávat neuvěřitelně strašidelné věci.“


Film přivedl opět ke spolupráci Cage s režisérem Dominicem Senou, s nímž před spolupracoval na filmu 60 sekund. „Dominic byl enormním zdrojem energie pro nás všechny,“ sděluje své dojmy Cage. „Byl své práci kompletně oddaný. Je velmi vizuálně nadaný, ale zároveň má smysl pro humor, kterým si udržuje důvěru. Umí to tak, že se herci ve svých rolích cítí dobře.


Behmenův kamarád do deště Felson, kterého hraje Ron Perlman, je mužem činu - v přímém kontrastu s Behmenovým zamyšleným životním postojem. Perlman o své postavě říká: „Vyrostl na ulici a nikdy se nezbavil potřeby dovádět svůj život až do krajních mezí. Stal se válečníkem kvůli vzrušení, bez ohledu na to, za koho bojuje ... což z něj dělá ideální příruční zbraň pro Behmena.


O sedm století zpět


Hon na čarodějnice je snímek bohatý na pečlivé, autentické zobrazení reálií života ve středověku - od honosného zámku obývaného všemocným kardinálem až po starověké opatství, skrývající rozuzlení velkého tajemství. Podílel se na něm tým expertů, ať už kaskadérů, odborníků na šerm, jízdu na koni nebo design scén.


Aby filmaři co nejvěrohodněji evokovali divokost Evropy 14. století, cestovali po Rakousku, Maďarsku, ale i České republice a hledali lokace, které se po staletí prakticky nezměnily. „Maďarsko bylo naší základnou, ale strávili jsme hodně času také ve Vídni a Salcburku. Ohromné lesy, kláštery a hrady byly především v Rakousku,“ vzpomíná Sena.


Skutečná místa, která dodala filmu atmosféru, dokázala sklíčit i herce a filmaře. Natočit neobyčejnou, šedou a odpudivou cestu k opatství bylo pro ně téměř stejně náročné, jako její absolvování pro hrdiny příběhu. „Někdy jsme museli po pěti kilometrech zpevněné cesty vylézt z aut a dál klopýtat mrtvou zimou,“ říká druhý producent Alex Gartner (Dostaňte agenta Smarta, Vztekle tvá). „Doslova na vlastní kůži jsme pocítili, jak vysilující může být chlad, bahno, déšť a náhlé změny počasí.


"Vždycky jsme věděli, že počasí to může pěkně ztížit,“ přiznává Sena. „Ale tohle je temný příběh, žádná projížďka krásným zeleným lesem. Stromy musely být mrtvé a vše kolem neúrodné, aby scéna navodila tu správnou atmosféru.“ Nicolas Cage prý považoval extrémní podmínky za povznášející: „Jsem nadšenec do počasí. Vždycky jsem vzrušený, když se blíží bouřka. Ta dramatická atmosféra pomáhá do příběhu nalít skutečné emoce.“


Lidé a zvířata


Cage strávil tři týdny intenzivním tréninkem jízdy na koni, a i když předtím nikdy nejezdil, naučil se jízdu bravurně. Trénoval sedm hodin denně. „Kůň je úžasné zvíře, vztah mezi ním a jezdcem je něčím starobylým a nádherným. To je asi můj nejsilnější zážitek z celého natáčení.“


Pro některé scény bylo zapotřebí také divokých zvířat. Proto filmaři najali Zoltana Horkaie, který v Maďarsku chová přes dvě stovky zvířat - vlků, medvědů, kanců... a trénuje je právě pro účely filmování. „S vlky, kteří vystupují v tomto filmu, jsem strávil už 15 let. I přes to mi každý den a každé natáčení s nimi přináší něco nového. Proto je nutné být velmi opatrný, aby bylo zajištěno bezpečí lidí i zvířat,“ říká Horkai.


Na svou zkušenost s natáčením s vlky vzpomíná také Cage: „Miluju zvířata, takže jsem k nim přátelským gestem natáhnul ruku a někdo mi řekl „To ne, on kouše!“ A já na to: "kouše a jeho zuby jsou pár centimetrů ode mě?! OK, natočme tuhle scénu co nejrychleji, abychom ten film mohli dokončit,“ dodává se smíchem.


Zdroj: Hollywood Classic Entertainment

Vendi V.

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Hon na čarodějnice – mystický thriller ze středověku s Nicolasem Cagem:

Hon na čarodějnice – mystický thriller ze středověku s Nicolasem Cagem
Hon na čarodějnice – mystický thriller ze středověku s Nicolasem Cagem
Hon na čarodějnice – mystický thriller ze středověku s Nicolasem Cagem
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
také filmy mam rada
Obrázek uživatelky
profil
máme se na co těšit
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles