Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 19.07. 2018
Dnes má svátek Čeněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak může vypadat život zvířátka v domově pro seniory

2. 02. 2011 | Vaše příběhy

Zvířátka můžeme nalézt v přírodě nebo v zajetí. Mluvíme-li o zvířátkách v zajetí, jistě nás napadne, že žijí v lidských domovech (či blízko nich) nebo v zoologických zahradách. Se zvířátky se však můžeme setkat i jinde – ve školách, v domovech pro seniory apod. Kdysi měli ve svých celách dovoleno chovat malá zvířátka i vězni. Dnes jsem se rozhodla napsat příběh o jednom zvířátku, které žije v jistém domově pro seniory. Příběh je bohužel zcela pravdivý.

Obyvatelé daného domova pro seniory mohou vlastnit takové zvířátko, které neobtěžuje a neruší ostatní seniory. Jedná se tedy o drobná zvířátka – ptáčky, hlodavce, želvy, rybičky… Žádný ze seniorů však zvířátko nevlastní. Důvody jsou zřejmé – především jim to nedovoluje jejich zdravotní stav. Mnozí se nedokážou postarat ani sami o sebe a jsou odkázáni na pomoc druhých.
Ve společenské místnosti, která seniorům slouží k trávení společných chvil však přece jen jedno zvířátko je.


V malé kleci v rohu místnosti sedí na bidýlku osamělá andulka. V kleci má pár hraček – zrcátko, zvoneček… ale co jí je to platné, když s ní v kleci není žádná další andulka, s kterou by mohla cvrlikat. Létání, které je téměř pro každého ptáka tak přirozené, je jí rovněž zapovězeno. Andulka je zdravá a létat by mohla, jen kdyby ji lidé na chvíli čas od času pustili ven z její malé  klece… Zaměstnanci tohoto domova ale myslí především na sebe. Pustit andulku proletět se je přece práce navíc! Někdo by po ní zřejmě musel uklidit a pak ji nalákat zpět do jejího vězení (klece). Proč jsou lidé tak zlí a nevšímaví nikdy nepochopím. Sem tam někdo k andulce přijde a začne na ni mlaskat nebo pískat. To je patrně její jediné rozptýlení. Co se týče jídla, je o andulku postaráno.


Ale stačí živému tvorovi ke šťastnému životu jen jídlo? Odpověď je samozřejmě negativní. Každý živý tvor potřebuje naši lásku a odpovídající péči. Zvířátka neumí mluvit, nemohou nám říct, že jsou nešťastná a trápí se, andulka neumí křičet ani plakat. Opravdu nedokážeme poznat, že se trápí, nebo je nám to jedno? Jak dlouho je tato andulka v daném domově pro seniory netuším, jedno však vím jistě, pokud někdo něco neudělá, bude tam až do konce svého života.

Ema K.

ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
my mame len mačku
Obrázek uživatelky
profil
u nás v práci naštěstí žádné zvířátko nemáme, i když jsme dříve nad tím uvažovali, ale asi by zvířátko bylo chudák, a dopadlo to jako v článku, občas by někdo z důchodců na zvíře promluvil a nic víc, ale na praxi v jednom domově důchodců mají také andulky a ty jsou rozmístěny v klecích mezi patry na oknech schodiště ve výšce, že stejně je žádný důchodce ani nevidí, tedy za celý den si jich nikdo ani nevšimne a najíst dostanou, jen když si nějaká sestra vzpomene, hrůza!! byla jsem tam měsíc kdysi na praxi, tak je pravidelně krmila, kdoví jak skončily dnes, ani to raději nechci vědět
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles