Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 20.09. 2018
Dnes má svátek Oleg
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak na „moře“ na vlastní zahradě

25. 07. 2014 | Moderní bydlení
Už po kolikáté vám nevyšla plánovaná dovolená k moři? Anebo jste se k moři podívali, ale těch pár dní uteklo jako voda? Léto přitom doslova vybízí k pobytu u vody. Ideálním řešení nabízí vlastní bazén na zahradě  - nemusíte se nikam trmácet a kvalitu vody máte sami vždy pod kontrolou. Jestliže ho zastřešíte, nezaskočí vás ani nepřízeň počasí a koupací sezónu si můžete prodloužit až o čtyři měsíce. Se správným vybavením se navíc může stát tréninkovým centrem, domácím wellness i možností pro rehabilitaci.

Supermateriál pro kosmický průmysl


V posledních letech získávají na oblibě zejména zapuštěné laminátové bazény. Proč právě ony? Jsou totiž dostatečně velké, aby umožňovaly aktivní plavání, a lze je vybavit mnoha technologiemi, jež dokáží pobyt ve vodě pořádně zpříjemnit. I popularita laminátu jako „bazénového materiálu“ má velmi logické odůvodnění. Jde o unikátní kompozitní supermateriál, který byl původně vyvinut pro letecký a vesmírný průmysl. V případě bazénů spojuje skelné vlákno s pryskyřicemi.

Jak na „moře“ na vlastní zahraděJe odolný vůči chemikáliím používaným na úpravu vody, neoxiduje, věkem nekřehne, nevytváří se v něm působením změn teplot mikrotrhlinky, je tepelně i tvarově stálý a velmi odolný proti mechanickému poškození. Díky tomu lze z něj vyrobený bazén bez problémů užívat po mnoho let. Vlastní konstrukce bazénu a povrchová úprava umožňují ponechat v něm vodu po celý rok, a to bez obav z poškození mrazem. Protože se tyto bazény vyrábějí jako jednolité, nemají žádné spáry po lepení či svařování, takže se není třeba obávat vzniku problému ve spojích.
Jak velký a kam ho umístit?

Ideální místo pro bazén je slunné a v dostatečné vzdálenosti od stromů a keřů, aby se snížila možnost padání listí a různých větviček na vodní hladinu. Roli při výběru hrají nejen finance, ale i prostorové možnosti. Zapuštěný bazén se ale vejde i na malý pozemek. Zajímavé řešení představují například bazény s rozměry od 6 metrů na délku a 3 metrů šířky. Již umožňují plavat a dosyta si užít koupání a zároveň se budou skvěle vyjímat i na úzkém delším pozemku. Vybrat si lze pochopitelně i z mnoha větších variant.

Pod střechou pro bezpečí, snazší úklid i prodloužení sezóny


Protože léto se někdy smrskne na pár teplých dní, vyplatí se myslet na maximální využití bazénu a investovat do jeho zastřešení. Díky němu lze prodloužit koupací sezónu až o čtyři měsíce, koupat se i v dešti a zvýšit teplotu bazénové vody až o 7°C. Protože zastřešení ochrání vodní hladinu před nečistotami, například prachem ze vzduchu nebo nečistotami splavenými deštěm, ušetří i práci při úklidu bazénu.

Při výběru sáhněte po tom kvalitním, které je uzamykatelné. Získáte tím i bezpečnostní prvek, díky němuž můžete jednoduše zamezit přístupu dětí k vodě. Jediné, bez čeho se neobejdete, je zhruba dva a půl metrů volné plochy za bazénem, aby bylo možné zastřešení odsunout. Výstavba je jednoduchá a rychlá, takže zastřešení lze pořídit i během koupací sezóny.
Filtrace pro snazší úklid i vyrovnanou teplotu vody

Bazén neznamená jen radost, ale také starost a zejména úklid napadaných nečistot. O velkou část z nich se postará skimmer, tedy zařízení zajišťující odvod bazénové vody do filtračního okruhu, jehož součástí je i vnitřní košík, který zachytí „smetí“ plovoucí na hladině. Problémem jsou však větší a těžší kusy, které spadnou na dno bazénu a tam zůstanou „roztahané“.  Abyste čas místo koupáním netrávili lovením spadaného „smetí“, vyplatí se zvolit bazén s cirkulačními tryskami zabudovanými u dna pod skimmerem.

Tyto trysky nejenže zjednoduší úklid, protože nečistoty na dně postupně odsunou k zadní části bazénu, ale navíc budete mít vždy dokonale promíchanou teplejší povrchovou vodu s chladnější u dna. Filtrace zároveň pomáhá při desinfekci bazénové vody, neboť soustava trysek zajišťuje rovnoměrné rozmístění přefiltrované dezinfikované vody po bazénu. Pokud se péče o bazén zanedbá a je nutno „léčit“ zkaženou vodu, díky soustavě trysek se povede dříve znovu dospět k čistému stavu.

Pro wellness i rehabilitaci


Při vhodném výběru správných doplňkových technologií můžete získat mnohem víc než jen bazén. Může vám i celé rodině sloužit i jako soukromé „rehabilitační centrum“ nebo „wellness“. Čím vším si lze pobyt ve vodě zpříjemnit? Základem je podvodní osvětlení, které přímo vybízí ke koupání v noci. O relaxaci se postará perličková lázeň v prostoru schodiště. Pro zájemce o masáž je určeno hned pět výkonných masážních trysek. Aktivní plavci by v žádném případě neměli zaváhat nad kvalitním protiproudem. Zájemci o rehabilitaci pak ocení madla a pro cvičení celou řadu dalších masážních trysek a jiných prvků dle individuálního přání.

Zdroj, foto: Balarepo

Vendula Vrablová
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jak na „moře“ na vlastní zahradě:

Jak na „moře“ na vlastní zahradě
Jak na „moře“ na vlastní zahradě
Jak na „moře“ na vlastní zahradě
Jak na „moře“ na vlastní zahradě
Jak na „moře“ na vlastní zahradě
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
jěště tak mít zahradu......Smajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles