Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 24.02. 2018
Dnes má svátek Matěj
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak naložit se zrakem v zimě?

6. 01. 2015 | Péče o tělo
Co si budeme nalhávat – brýle jsou v zimním počasí jen o něco větším komfortem než rozmazané vidění. Skla se zamlžují a jejich neustálé sundávání a leštění dává očím pěkně zabrat. Nemluvě o sněhové bouři či sluníčku. S brýlemi v zimě to prostě není snadné. Je několik důvodů, proč dát v zimě přednost kontaktním čočkám. Můžeme začít tím, že se podíváme na různé obavy, které jsou s nošením čoček spojené.

Že si zimu bez sauny nedovedete představit? Pak ale opravdu zapomeňte na brýle. Ty se totiž během pár vteřin zamlží, a pokud praktikujete ledový bazének po saunění, vězte, že toto rychlé ochlazení jim dobře neudělá. A i když si dáte pozor a rozpálená sklíčka nenamočíte, vždy se najde chytrák, který do bazénku skočí a ledovou vodou vás stoprocentně „ohodí“. Kontaktní čočky se nezamlžují a konkrétně v sauně si udrží teplotu lidského těla, a proto oku nehrozí žádná újma teplem. Pro větší pohodlí je možné před saunováním nakapat umělé slzy, které zabrání dehydrataci čoček.

Jak naložit se zrakem v zimě?Mohou čočky zamrznout?

Mnoho otázek panuje kolem zamrznutí kontaktní čočky v oku. Kontaktní čočky představují komfort při nošení po celý rok, tedy i v zimě. V oku dobře sedí bez rozdílu na počasí. Jakožto biokompatibilní materiál se velmi rychle a ve své podstatě neustále přizpůsobují různým podmínkám. Tím, že jsou nasazené na očích, tak neomrzají ani venku, ani při přechodu z venku do místnosti. Obzvláště při přechodu ze zimy do sucha a tepla můžeme zmírnit nátlak na oči tím, že budeme používat čočky z bioinspirovaných materiálů. To jsou takové materiály, které jsou inspirovány vlastním prostředím oka, mají stejný obsah vody jako má lidská rohovka a na povrchu kontaktních čoček je struktura napodobující lipidovou vrstvičku slzného filmu. Tím je umožněno dostatečné zásobení oka kyslíkem. Díky tomu čočky zůstávají stále zvlhčené a oči nejsou podrážděné. Toto je výjimečná vlastnost materiálu hypergel.

Jakékoliv kontaktní čočky a čistící roztoky je vhodné mít v normálním prostředí – pokoji, koupelně atd. Pokud cestujete, je vhodné mít toto při sobě, nedávat je např. do zavazadlového prostoru letadla, kde by mohly během dlouhého letu přemrznout. Poté by došlo k jejich znehodnocení a změně parametrů. Výhodou jsou jednodenní kontaktní čočky, se kterými odpadá starost o péči.

Neodradí ani sněhová bouře či UV záření.

Bojíte se zmrzlých částeček sněhu, které padají, když jdete na procházku? Nemusíte! Pokud se jedná jen o droboučké vločky, ty čočkám nijak neublíží. Navíc romantická procházka zasněženou krajinou v podvečer, s nasazenými kontaktními čočkami, které navíc zlepšují zobrazení díky vylepšeným vlastnostem, pak poskytnou svému nositeli ten nejlepší pohled na svět…. Hypergelové kontaktní čočky mají asférické plochy a díky nim zobrazují lépe za zhoršených světelných podmínek, v šeru nebo při nočním lyžování. Jejich výhodou je i širší zorné pole než u brýlí, což oceníte nejen při lyžování, ale také třeba za volantem. Jedním z dalších takových praktických zlepšení je snadná manipulace s čočkami při jejich nasazování a sundávání. Tím, že jejich plochy navíc napodobují lipidovou vrstvu slzného filmu, nedochází po jejich aplikaci na oko k nepříjemným pocitům a podrážděním. V neposlední řadě v sobě mají také zakomponovanou složku, která blokuje škodlivé UV záření. To je další z výhod, proč si brát takové čočky například na hory.

Pokud chcete čočky nosit bez problémů a pohodlně, ale jednodenní čočky vám z určitého důvodu nevyhovují, postupujte vždy podle těchto bodů:

● Čočky nikdy nedávejte do úst – znečistíte je slinami.
● Pokaždé, když čočky z očí vyjmete, řádně je opláchněte a vydezinfikujte. Ideální je bioinspirovaný roztok, který spojuje jedinečné inovace inspirované fyziologií vašich očí v kombinaci s duálním systémem dezinfekce pro její nepřekonatelnou účinnost.
● Čočky vždy uchovávejte v zavřeném pouzdře.
● Po vyjmutí kontaktních čoček použijte do pouzdra vždy nový roztok.
● Nikdy nedávejte kontaktní čočky opakovaně do pouzdra s nevyměněným roztokem
● Neměňte způsob péče o čočky. Zvykněte si jen na jeden způsob, který Vám Váš oční specialista doporučil.
● Čočky do očí vložte vždy před použitím kosmetických přípravků.
● Používejte kosmetiku vyrobenou na bázi vody.
● Čočky nesmí být vystaveny aerosolům ani jiným postřikům.
● Používejte jen oční kapky, oleje a léky, které Vám výslovně doporučil Váš oční specialista.
● Při péči a zacházení s čočkami se vždy řiďte pokyny svého očního lékaře.
● Pokud budou Vaše oči červené či podrážděné nebo pokud budete vidět rozmazaně, navštivte ihned svého očního lékaře.
● Nezapomeňte na pravidelné návštěvy u svého očního specialisty.

Zdroj, foto:

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jak naložit se zrakem v zimě?:

Jak naložit se zrakem v zimě?
Jak naložit se zrakem v zimě?
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
kapky Ocutein jsou skvělé! Mě pomohly hlavně večery, kdy jsem toho měla za celý den dost a pak to šlo taky znát. Teď už vím, jak na to a konečně jsem našla něco, co nestojí balík Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Kapky Ocutein Sensitivě vyhovují i mě. Líbí se mi, že zaberou rychle a hned očim uleví.
Obrázek uživatelky
profil
U mě je to jendo, jestli je zima, nebo teplo. Tím, jak jsem denně u počítače, tak mi oči večer už blbnou ..mám je suché a unavené a jediné, co mi na ně zabírá je Ocutein Sensitive. Kapky jsou super a neměnila bych.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles