Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 17.02. 2019
Dnes má svátek Miloslava
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak naučit dítě dobře a bezpečně jezdit na in-linech

4. 08. 2018 | Výchova
Jízda na kolečkových bruslích je oblíbenou a vyhledávanou sportovní aktivitou, o kterou se zajímají už předškoláci. Určitě je dobré jim tuhle radost dopřát, ovšem začínat by měly v kurzu pod dohledem zkušeného instruktora. Zde je několik nejčastějších dotazů a odpovědi zkušené instruktorky.

Kdy je vhodné dítě poprvé postavit na in-liny?
Ideální doba, kdy je možné začít děti seznamovat s bruslemi a začít s výukou, je v jejich předškolním věku. Hodně ovšem záleží na dítěti samotném. Mělo by být dostatečně fyzicky vyspělé, to znamená mít plně vyvinutý kotník i celý kosterní a kloubní aparát. Určitě doporučujeme nespěchat a nestavět děti na brusle zbytečně příliš brzy.

inline brusleníCo všechno se děti v kurzu naučí?
Kurzy jsou určené začátečníkům i dětem, které již některé základy zvládly. Začíná se výukou správného postoje, protože rovnováha je při jízdě na bruslích velmi důležitá. A také je nutné naučit děti kontrolovaně padat. Pokud si totiž tento úkon hned na začátku nezafixují, mohly by později při nekontrolovaném a nesprávném pádu utrpět třeba úraz hlavy nebo zad. Ovšem i méně nebezpečné spadnutí na hýždě je nepříjemně bolestivé…

Jaké pomůcky se při výuce používají?
K získání stability a větší sebedůvěry používáme dlouhé tyče a lana. Při slalomu pak například kužele. Děti milují sbírání barevných měkkých prvků, které v rámci hry vozí do stejně barevných obručí.

Jaké brusle a další výbavu dětem pořídit?

Kvalitní brusle určitě dětem usnadní první „krůčky“ i jízdu na bruslích. Nenechte se zlákat nízkou cenou těch levných ze supermarketu, které za kvalitnějšími zaostávají i v jízdních vlastnostech. Raději zajděte do prodejny se sportovními potřebami, kde vám zároveň poradí i při výběru typu a velikosti pro vaše děti. Stejně důležité jako brusle jsou i helma a chrániče kolen, loktů a zápěstí. I ty stojí za to dětem pořádně vyzkoušet, aby jim dobře seděly a ony je rády a ochotně nosily.

Kde a na jakém povrchu probíhá výuka?
S rozcvičkou, která je důležitá před každou sportovní aktivitou, prvními krůčky a výukou správného padání, začínáme na trávě. Děti získají na měkkém povrchu stabilitu, větší jistotu a natrénují si správný postoj. Pak přecházíme na rovný tvrdý povrch.


Zdroj, foto:
Monkey´s Gym

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !