Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.06. 2018
Dnes má svátek Zdeňka
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak nemít víčka přetěžká

4. 05. 2011 | Krása
„Má milá s přetěžkými víčky“ zpívá se v šansonu Hapky a Horáčka. Co asi textař mínil obrazem přetěžkých víček? Lze si představit, že jde o pokleslá víčka. Ta totiž dávají obličeji unavený vzhled a dělají nás zbytečně staršími. Pokleslá víčka však nejsou jen estetickým kazem, často způsobují další zdravotní problémy. „Přetěžká víčka“ totiž brání dobrému rozhledu, nutí dotyčného nebo dotyčnou držet oči neustále otevřené dokořán a příliš nemrkat. Proto zvláště větší soustředění při práci na počítači, na jemných přístrojích či při řízení auta způsobuje celkově značnou únavu a následně i nepozornost. Intenzivní namáhání očních svalů navíc prohlubuje vrásky. 

Jak je možné, že některá žena má pokleslá víčka s nadbytečnými záhyby kůže třeba už ve 35 letech a jiná nikoliv? A proč někdo trpí na oteklé „pytlíky“ pod očima? Někomu se dokonce může obracet víčko i s řasami dovnitř do oka... Jsou na vině dědičné dispozice? „Podobně jako u jiných onemocnění hraje jak-nemit-vicka-pretezkaroli genetika. Porucha elasticity kůže se může vyskytovat běžně již před 30 rokem věku. V případě „pytlíků“ pod očima navíc lékař pátrá i po případných onemocněních srdce a cév, poruchách funkce ledvin, po hormonálních změnách, alergiích, vedlejších účincích léků…“ odpovídá MUDr. Petr Novák.

„Obracení okrajů víček směrem dovnitř se nazývá entropium. Nejčastěji bývá jizevnatého, nebo spastického (křečovitého) původu. Příčinou tak jsou například poúrazové změny v místě jizvy na okraji víčka, nebo přílišné svírání očních víček. Řešení je chirurgické, nebo, v případě spastického typu entropia, aplikace botulotoxinu do svalu.Opačný problém se nazývá ektropium. Odvrácení okraje dolního víčka od oka. Takový problém je doprovázený výrazným slzením a chronickým podrážděním očí. Příčina? Velmi často otírání slzících očí kapesníkem a neustálý tah víčka směrem dolů. Proto zásadní doporučení. Víčka nemnout, netahat za ně, ale pouze je osušovat dotekem kapesníku při zavřených očích. Jen tak se vyhnete nutné plastické operaci, která spočívá v chirurgickém zkrácení víčka,“ dodává doktor Novák.

Mohou pomoci třeba chladivé obklady nebo obklady s odvarem ze světlíku lékařského? „V některých případech ano. Tyto obklady ale nezmění elasticitu kůže, pouze omezují otoky víček. Podobný efekt přináší používání tonizující kosmetiky. V případě bylinných obkladů je ale třeba počítat i s rizikem alergické kožní reakce. Pak nejen, že otok nezmírníte, ale může být dokonce horší. Tuto „medvědí službu“ může například přinést aplikace heřmánku nebo pytlíků s čajem,“ upozorňuje doktor Novák.

Existuje však možnost odstranit tukové polštářky nad i pod očima, stejně jako přebytečné záhyby kůže, operací. U lehčích forem postižení se používají laserové operace, běžně se však aplikuje „klasická“ chirurgická metoda.  „Obecně lze říci, že k lékaři přicházejí ženy častěji v mladším věku, kdy je spíše trápí estetická stránka věci. Muži problém odkládají a přicházejí, až když pro pokleslá víčka téměř nevidí. Nelze ani jednoduše odpovědět na otázku, kdy je ta pravá chvíle k operaci. Ztráta elasticity kůže víček vede k jejímu nařasení. Nechtěné nařasení je kompenzováno povytažením čela a obočí vzhůru. Taková kompenzace po čase vede k trvale vynucenému stavu mimiky obličeje a vzniku hlubokých vrásek na čele a vzniku „udiveného“ výrazu ve tváři. Malý problém na začátku vyvolal velký problém jako následek. Proto platí, že z kosmetického hlediska časné řešení je lepší.“

Může být operace hrazena pojišťovnou? „Operace z estetických důvodů je všude tam, kde objektivně nacházíme převislá víčka nebo kompenzační nakrčení čela, a kde je vůle s tím něco dělat. Taková operace bude logicky hrazena zájemcem. Z medicínského hlediska, a tím pádem „na pojišťovnu“, se operace provádí ve všech případech, kde pokles víčka nebo zdvojená, převislá kůže víček omezují zorné pole a fakticky tím narušují vidění. Podmínkou hrazení pojišťovnou je doporučení odborného lékaře na podkladě objektivního narušení zorného pole a následně schválení revizním lékařem pojišťovny,“ vysvětluje doktor Novák.

Zdroj: Refrakční centrum Praha s.r.o.

Veronika J.
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
sportka mi dnes zase nevyšla,tak zas nic.Chirurg by stejně musel začít na druhé straně hlavy aby se něco zlepšilo.SmajlíkSmajlíkSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles