Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.04. 2024
Dnes má svátek Rostislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jak pomoct dětské imunitě čelit podzimním nástrahám

20. 10. 2018 | Péče o tělo
Spolu se začátkem září a nutností skloubit školní rozvrhy s těmi pracovními přibývá také obav z toho, kdy přijde dítko domů nemocné. Školy a školky jsou ideálním prostředím pro šíření bakterií a virů a je jen otázkou času, kdy se ve třídách nemoc objeví. Odolnost vůči nemocem zaleží na síle imunitního systému. Ten je u dětí náchylnější než u dospělých a je proto důležité ho podporovat všemi možnými prostředky.

Strava je základ

Dostat do jídelníčku dětí dostatek vitamínů může být složité. Sortiment ovoce je na podzim v porovnání s létem omezený, a voda s citronem je příliš kyselá. Navíc ne všechny děti ho mají rády. Pokud takového nezbedu máte doma, zkuste mu připravit ke snídani nebo svačině smoothie, kam ovoce nebo i kousek zeleniny snadněji propašujete. Bohatým a zároveň dobře dostupným zdrojem vitamínu C jsou na podzim jablka, hrušky a švestky. Smoothie můžete ale připravit i z oblíbeného kiwi, bílého jogurtu a lžičky medu. Doplníte tak navíc vlákninu, probiotika a minerální látky, které imunitu také podporují.

Jak na dětskou imunituAť je blešky štípou celou noc

Nejen u dospělých ovlivňuje účinnost mechanismů imunitního systému spánek. Dochází při něm i k obnově buněk, včetně imunitních. Nedostatek kvalitního nočního odpočinku pak prokazatelně snižuje schopnost dětí odolávat nemocem. Věděli jste, že děti ve věku do dvanácti let potřebují spát minimálně devět hodin a mladší děti dokonce i více? Kromě správné délky ovšem dbejte ovšem i na kvalitu. Nastavte dětem pravidelný režim a dodržujte ho. Odstraňte z dosahu dětí, zejména večer před cestou do postele, mobily či tablety a omezte sledování televize. Vydávají tzv. modré světlo, které prodlužuje dobu do usnutí a působí na kvalitu spánku negativně. Pohádku tedy raději přečtěte z knížky a věřte, že i vy budete mít klidnější noc.

Ven za dveře se nechodí za trest

Pohyb na čerstvém vzduchu dělá zázraky. Podle vědeckých studií snižuje fyzická aktivita riziko nachlazení a rozvoje nemocí. Vyrazte častěji ven na procházku a nebojte se nechat dítě i v chladnějším počasí běhat venku. Chladný podzimní vzduch je dobrý na otužování. Proto neoblékejte děti příliš. Zejména pokud se hýbají. V porovnání s dospělým stačí dětem přidat jednu vrstvu oblečení navíc. Více je v tomto případě méně. Pokud si dítě zvykne pozvolna na pohyb venku za nižších teplot, nebude mít později problémy ani v zimě.

Když prevence nestačí

Proti podzimním nástrahám je dobré zapojit veškerou dostupnou pomoc. Imunitu lze také podpořit koncentrovanými přípravky, obsahujícími látky na podporu obranných reakcí v těle. Nemusí se přitom jednat přímo o prášky. Kapky a sirupy se dětem polykají lépe než tobolky a nebudou je tolik odmítat.

Zdroj: Generica



Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !