Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty Bílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chutiBílý a červený rybíz – zdravé ovoce výrazné chuti
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Úterý 17.07. 2018
Dnes má svátek Martina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak se nám Casper ztratil

30. 09. 2017 | Vaše příběhy

Chovali jsme roky papouška alexandra, kterého jsme pojmenovali Casper. Casper byl velmi chytrý ptáček. Brzy se naučil mluvit a stal se dokonalým mazlíkem celé naší rodiny. Miloval především léto, kdy s námi jezdil na naši zahrádku, nebo sedával na balkoně. Casper se pohyboval po zahrádce téměř svobodně, protože jsme mu opatřili zvláštní postroj pro ptáčky. Oblíbil si houpání na různých rostlinách, z nichž ho nejvíc zaujaly slunečnice. Doma měl rád lesklé předměty, různá zrcátka, míčky a větvičky, které oklovával.

Jednou nám ale Casper ulétl. Sestra ho pustila z klece právě ve chvíli, kdy maminka nic netušila a vytřepávala z okna prachovku. Papoušek jí frnkl ven kolem hlavy. Bylo naštěstí léto, přesto bylo nutné Caspera co nejdříve odchytit. Byl by snadnou kořistí dravců a v noci by mohl prochladnout. Cinkali jsme oblíbenými rolničkami a lákali jsme Caspera na zrcátka. Maminka dokonce vzala vzácné starožitné zrcátko po babičce, které měl Casper tolik rád, ale měl ho zakázáno, protože to byla vzpomínka na naši babičku. Všichni jsme se snažili papouška odchytit, zaangažovaní byli také naši sousedé, ale nikdo Caspera neviděl. Při pomyšlení, že jsme Caspera ztratili navždy, posmutněla celá rodina. Přesto jsme museli jít dál. Druhý den se tatínek vypravil na zahrádku, protože bylo potřeba zalít a obrat část úrody. My s maminkou a se sestrou jsme zůstaly doma. Co kdyby se Casper vrátil?

Ale papouška nikdo ani nezahlédl. Pesimismus převládal nad nadějí, že svého opeřeného mazlíčka opět uvidíme.

Tatínek se ten den vrátil dřív, než jsme očekávaly. Vešel do dveří a usmíval se.

„Hádejte, co vám vezu?“ ptal se už u dveří.


Hádaly jsme veškeré ovoce, které mohlo na zahradě uzrát. Napadlo nás, že tatínek zašel i do blízkého lesíka, odkud nám přivezl nějaké houby. Ale netrefily jsme se.

„Asi byste to neuhádly. Tak já pro to zajdu do auta,“ řekl taťka a zmizel. Za pár okamžiků byl zpět s…Casperem.

„Kdes ho vzal?“

To bylo objímání, hlazení, mačkání, div jsme ubohého ptáka nerozmačkaly. Casper ale vypadal spokojeně.

„No, kde? Na zahrádce, na slunečnici. Zaletěl si prostě na zahradu a houpal se tam, jako by na mě čekal.“

Tenkrát jsme s povděkem ocenili orientaci ptáků v přírodě. Ten náš to měl sice jen zhruba osm kilometrů vzdušnou čarou, přesto ač žil v panelákové domácnosti, s jistotou našel tu naši malou zahrádku s jeho oblíbenými slunečnicemi.


Pegonela - čtenářka
ChytráŽena.cz
článek vyšel také v tisku

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Další fotografie ke článku Jak se nám Casper ztratil:

Jak se nám Casper ztratil
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Pekný článokSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Kdysi jsem četla až dojemnou historku o nalezenci - andulce. Na podzim v dešti ji našli starší manželé na ulic pod autem , po několika měsících zazvonili u majitelky a ptáčka vrátili . Andulka se totiž rozmluvila a prozradila na sebe naučenou adresu. My jsme s manželem také měli mnoho let nalezence , někomu také v podobném počasí uletěla andulka , byla prokřehlá a pípala na balkoně pod igelitem , kterým bylo přikryto synovo horské kolo / č.2 , předchozí si někdo "vypůjčil" ze sklepa,proto skončilo na balkoně-kuřárně mého muže.Andulka byla krotká a stala se naším miláčkem
Obrázek uživatelky
profil
Nádherný článekSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Hezké čteníSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Moc pěkný článekSmajlík Máš krásné vzpomínkySmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles