Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 17.01. 2019
Dnes má svátek Drahoslav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak se rodí bio aneb nová dětská publikace o ekologickém zemědělství

22. 01. 2009 | Knižní tipy
PRO-BIO LIGA vydala novou ilustrovanou vzdělávací publikaci o ekologickém zemědělství „S Biáčkem na ekostatku aneb jak se rodí bio“, která hravou formou seznamuje děti s problematikou výroby biopotravin. Publikace je podpůrným vzdělávacím materiálem pro environmentální výchovu.

Plně ilustrovaná publikace je 36-ti stránkový průvodce světem produkce a výroby biopotravin v režimu  ekologického hospodaření. Ilustrace výtvarnice Jitky Petrové jsou doplněny popisným a encyklopedicky stručným textem Jany Průšové, která je i autorem  konceptu knihy.

Oslík Biáček během 6 kapitol provází čtenáře zrodem biopotravin, které mohou najít na stole třeba při snídani, tedy vznikem chleba, sýru, čaje, ovoce, zeleniny a vajec. Popis zachycuje cestu od pole, sadu a pastviny až na stůl. Sedmá kapitola je věnována životu na ekostatku a zachycení práce rodiny ekosedláka během jednoho dne. V poslední, tj. osmé kapitole představuje Biáček dětem ostatní zvířata žijící na statku.

Jak se rodí BIOPublikace Jak se rodí bio je určena společnému čtení dětí s rodiči, vzdělávacím zařízením – mateřským školám, I. stupni základních škol i střediskům environmentální výchovy a mateřským centrům.

Mateřským a základním školám je publikace v počtu max.  10 kusů poskytována při osobním odběru ZDARMA. Při zasílání publikace poštou je účtován distribuční poplatek 100,- Kč za 1.výtisk a 50,- Kč za každý další. Cena pro ostatní zájemce činí 100,- Kč/výtisk plus poštovné a balné. K publikaci jsou dodávány také další podprůné materiály: pexeso a nálepky. V současné době se připravuje webový vzdělávací projekt Biáček.cz založený na ilustracích z knihy.

Publikace vznikla díky laskavé podpoře MZe a členů sdružení PRO-BIO LIGA, je vytištěna na recyklovaném papíře a má kroužkovou vazbu.


Zdroj: PRO-BIO LIGA

ZUZI
ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !