Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 22.09. 2018
Dnes má svátek Darina
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak se staví sen 11.4. 2015

11. 04. 2015 | Televizní tipy
Na televizní obrazovky se vrací pořad Jak se staví sen. I tentokrát diváci mohou sledovat zajímavou proměnu bydlení, nepůjde však jen o interiér, ale také o změnu zažitých stereotypů, a dokonce o změnu životních postojů.

V každé epizodě se seznámíme s jednou rodinou, která sní o lepším bydlení. A právě jejich sen se stává výzvou pro dvojici designérů. Ti pak musejí během pouhých pěti dnů proměnit staré a nefunkční bydlení v domov snů. Ale když k tomu rodině leckdy nestačily celé roky, mohou to vůbec designéři zvládnout za pět dnů?!

Jak se staví sen 11.4. 2015Jak se staví sen - 11.4. 2015:


Zavítáme do bytu 3+1 v Týnci nad Sázavou. Mladým manželům leží na srdci především blaho jejich dětí. Kvůli nim hledali bydlení mimo velkoměsto, v přírodě, a jim především chtějí dopřát dostatečný životní prostor v malém bytě, který je stál veškeré úspory a přes minimum peněz je s láskou a vkusně zčásti zařízen. Jenomže dětský pokoj už nestačí. Manželé by se vzdali i své postele v ložnici, jen aby děti měly svůj prostor… Je to příběh lásky a pokory jedné mladé rodiny, která přes všechnu nepřízeň zůstává pozitivní. 

Záchranář Roman a laborantka Jitka chtěli odejít pryč z Prahy, aby jejich děti vyrůstaly v přírodě. Rychle a levně koupili byt v bytovce v Týnci nad Vltavou a tato investice je natolik finančně vyčerpala, že na víc nezbylo. V bytě zůstalo původní vybavení, a protože se Jitka snaží hnízdečko budovat navzdory vší nepřízni, řeší vše po kouskách a promyšleně, levnými nákupy přes internet, anebo třeba tak, že si k narozeninám od každého člena rodiny přeje jednu židli. Jejich dvě děti jsou sice ještě malé, ale porostou jako z vody a jejich nároky budou stoupat, a tak by měly mít dostatek svého vlastního prostoru. Rodiče by jim rádi přenechali svoji ložnici, která je nejsvětlejší, největší a nejteplejší místností v bytě.

O dětském pokoji má Jitka docela přesnou představu. Byla by ráda, kdyby mělo každé dítě svůj koutek a aby s nimi pokoj „rostl“. Proměna pokoje je ale náročnější, protože tříapůlletý chlapeček trpí neurovývojovou poruchou ADHD, která se projevuje neklidem, poruchou pozornosti a impulzivitou. Od té doby, co ale Roman zůstal na mateřské, dělá synek pokroky! Bývalý záchranář z IKEMu neměl problém vyměnit si s manželkou role. Důvodem byl příjem rodiny. Když Jitka dostala nabídku na práci za lepších finančních podmínek, než měl on na ARO, neváhal. Těší ho péče o děti, dokonce Jitce vaří obědy s sebou a baví ho role muže v domácnosti. Kdo nesl výměnu rolí hůře, byla Jitka, která byla celý den pryč od ročního dítěte. Dnes už si zvykli, funguje jim to a nikdo z nich se necítí vykolejený. Jen ten životní prostor jim chybí. A jak dopadne výměna pokojů?

Jak se na proměnu dívají designéři
Martina Pištěláková a Lukáš Lipert?


Martina: „Na tuto proměnu jsem se těšila, protože tvořit dětský pokoj, to je vždycky trošku dobrodružství. Zato proměna ložnice, to jsem si říkala, že bude větší oříšek ve smyslu, jak ji udělat hezkou v takovém bytě a v takovém prostoru, který jí byl určen. Zásadním problémem původního stavu bylo situování pokojů a jejich velikost. Původní dětský pokoj by výhledově oběma dětem nestačil. Dále nás při proměně trápily nerovné zdi, se kterými jsme si ale poradili. Největší úsměv na rtech mi udělala spontánní radost dětí, které se po vpuštění do pokojíčku okamžitě rozběhly a byly vyloženě veselé z prostředí, do kterého se dostaly. Princip pokojíčku je bez polepů vcelku jednoduchý, převažuje bílá barva, která v kombinaci s dubovou a původní parketovou podlahou bude působit ještě hodně dlouho nadčasově.

Pokud děti a rodiče polepy přestanou bavit, z nábytku by mělo být jednoduché je sundat, ze zdí to půjde taky, ale budou se muset lokálně opravit a zdi vymalovat – není to však renovace velkého rázu. Dispozice a rozmístění nábytku je vymyšlené tak, aby fungoval pokoj i do školního a dalšího věku. Ložnici jsme pojali vcelku jednoduše, klidně, důvodem převažující bílé barvy byl malý prostor, tak jsme jej opticky nechtěli tmavší barvou zmenšovat. Mysleli jsme i na úložné prostory, které jsme umístili v maximálním možném a příjemném rozsahu. Určitě bych Šimkovým do budoucna doporučila, jako další krok ke zvelebování jejich bytu, rekonstrukci kuchyně, která je hned u vstupu do bytu
.“

Lukáš: „Proměna pro mladý pár a děti byla velmi příjemná, nebyla to práce ale zábava. V nové ložnici bylo jasné, že dispozice neumožní lepší využití místa než jediné možné a realizované řešení s postelí proti francouzskému oknu. V ložnici byl omezený prostor kvůli oknům ve dvou stěnách, která značně omezila varianty řešení využití místnosti. Celkově bytu prospěla úprava podlahy a nábytku v chodbě, která z ní udělala reprezentativnější prostor. V ložnici jsou to rozhodně kokedamy – zavěšené květiny v mechové kouli –, ty prostoru dodaly snovou atmosféru levitující zahrady. Grafika v dětském pokoji udělala zase z pokoje jedinečný prostor utvořený výhradně pro své malé obyvatele.

Pokoj pro děti jsme totiž chtěli proměnit v dětské království fantazie, chtěli jsme, aby všechen nábytek byl zapojen do poetiky ilustrované pohádky, proto jsme řezanou grafiku lepili i na šatní skříně, kterým jsme tak vdechli náladu spíše pohádkové truhly než jen obyčejné bílé skříně, pak už byl jen krůček k tomu, aby ilustrace přeskočily i na zeď a dotvořily dětský svět zvířátek a mašinek. Stěnu u psacího stolu jsme natřeli tabulovou černí, stěnu si tak děti mohou počmárat křídami. Nový nábytek byl zpracován na míru tak, aby byl v malé ložnici optimálně využit stísněný prostor
.“

Další díl pořadu Jak se staví sen
můžete sledovat v sobotu 11.4. 2015 od 17:35 na Primě!


Zdroj, foto: Prima
Vendula Vrablová

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jak se staví sen 11.4. 2015:

Jak se staví sen 11.4. 2015
Jak se staví sen 11.4. 2015
Jak se staví sen 11.4. 2015
Jak se staví sen 11.4. 2015
Jak se staví sen 11.4. 2015
Jak se staví sen 11.4. 2015
Jak se staví sen 11.4. 2015
Jak se staví sen 11.4. 2015
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !