Pěvecká show SuperStar 2018 zná své porotcePěvecká show SuperStar 2018 zná své porotce Velikonoční beránek nejoblíbenější receptyVelikonoční beránek nejoblíbenější recepty Velký roční horoskop na rok 2018Velký roční horoskop na rok 2018 Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018Robinsonův ostrov - pravidla pro rok 2018
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Velikonoční nadílka
Soutěžte s námi o 300 skvělých výher
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Středa 21.03. 2018
Dnes má svátek Radek
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak se také dá přijít o peněženku

22. 04. 2011 | Vaše příběhy
Na Masarykově nádraží, jako ostatně na každém jiném nádraží, musí být člověk obezřetný. A to hlavně pokud se jedná o vytahování peněženky a její zpětné umístění. I když o tom snad každý ví, málokdo se tím opravdu řídí. Na nádražích bývá okradených lidí nejvíce.

Nejsnazšími oběťmi jsou spící lidé. Ti kolikrát přijdou nejen o deštník či příruční zavazadlo, ale také o mobil a peněženku. Když se vzbudí, čeká je ještě návštěva policie, kde se zdrží kolikrát tak dlouho, že už ani nikam cestovat nechtějí. Další nebezpečnou věcí je jít na toaletu a na okamžik nechat zavazadlo u dveří.

To byste nevěřili, kolik chmatáků čeká zpovzdálí jen na tuto příležitost. Zevrubné nahlížení do jízdního řádu či na tabuli odjezdů a příjezdů také nenechává lapky lhostejnými. Prostě využijí každého okamžiku, když se věnujete čemukoli jinému. A když zrovna nemáte co na práci, vyvolají tento stav sami. Například předstírají, že kamsi cestují. Chtějí poradit, kde je nejbližší bankomat nebo lékárna, aby v dotazovaném vyvolali chvilkové přemýšlení. Mezitím komplic již prohmatává kapsu batohu či z tašky vytahuje narychlo položenou peněženku.

Nemálo případů bývá způsobeno tím, že dotyčný zanechá peněženku či cokoli jiného, např. brýle, prsten, jízdenku na toaletě, a když se vrátí, už nic nenajde. O to se postará opět kdosi, kdo číhá v kabince, aby ihned zaútočil. Ale ani při čekání s peněženkou v ruce si nepočínáte zrovna bezpečně. Nejen že vám ji může chmaták vytrhnout, ale stáváte se zdrojem neustálého žadonění o drobné, o příspěvek na cestu. I když je žebrání oficiálně zakázané, určitě za něj nebudete považovat prosbu o cigaretu. Ale opět omyl.

Chytrák požadující cigaretu má ve skutečnosti zájem o vaši peněženku, kterou si vyhlédl v kapse. Aniž to zpozorujete, jste lehčí nejen o cigáro, ale ještě o peníze. Samostatnou kapitolou jsou žádosti o rozměnění bankovek. Kdosi má pětistovku, ale v momentě, kdy se mu snažíte rozměnit,
vytrhne vám ji z ruky a uteče. Oblíbeným trikem je též nabídka voňavek. Princip je úplně stejný. Zaujmout člověka laciným parfémem, vylákat z něj jakoukoli částku a v nestřeženém okamžiku mu vytrhnout celou peněženku. Nereagujte ani na nabídky holicích strojků, úžasných nožů a podobných věcí, které zdánlivě připomínají značkové výrobky, ale ve skutečnosti se jedná o asijské repliky.

A hlavně pozor na kapsáře. Nenechávejte si nic cenného v kapsách batohu, bundy či tašky. Není nic jednoduššího, než rozepnout batoh, proto je nejlepší mít osobní doklady i peníze na dvou místech ve vnitřních kapsách. Nikomu nepřeji, co se ale nakonec přihodilo mně. Peněženka mi byla vytržena při takzvaném přispívání na charitativní akci. Jak se ale vzápětí ukázalo, nešlo o charitativní akci oficiální, ale pouze o podvodníka, který se za pracovníka charity vydával. To je to nejhorší parazitování na něčem, co ublíží ve skutečnosti všem potřebným, nemocným a bezbranným.


pppeettrr - čtenář

ChytráŽena.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
Poslat emailem GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Obrázek uživatelky
profil
zloději jsou velmi vynalézavíSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Potřebujete stylová a pohodlná křesla do pracovny? Vyberte si kvalitní kancelářské židle Hawaj.

NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY KONTAKT  ? Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles

Košík