Novoroční předsevzetíNovoroční předsevzetí Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 24.01. 2019
Dnes má svátek Milena
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak vést děti k lásce k zahradničení a přírodě?

27. 03. 2014 | Výchova
Děti a zahrada – to je neodmyslitelné spojení. Pobyt v přírodě ratolestem prospívá, mohou se volně pohybovat a přirozeně rozvíjet svou motoriku. Od mala je dobré děti vést k péči o zeleň a práci (nejen) na zahradě, která přináší zaslouženou odměnu v podobě lahodných jahůdek nebo voňavých rajčátek.

1. Dopřejte jim vlastní záhon, který si budou moci osázet, čím budou samy chtít.
Určitě by neměl být někde v rohu, ale pěkně viditelný, aby jej nikdo nepřehlédl a mohl malého šikulu pochválit a tím jej povzbudit v další práci. Vyberte místo, které neohrožují ostnaté keře nebo květiny jako růže. Jasně vyznačte hranice jeho „pozemku“, aby dítko mělo pocit, že je to „jeho království“.

2. Zasaďte rychle rostoucí rostliny, které se neustále proměňují a dopřejí dětem hmatatelnou a chutnou odměnu.
Ideálně se hodí rajčátka, hrášek, fazolky, ale také dýně nebo cukety. Zeleninu můžete doplnit jedlými květinami jako lichořeřišnice nebo měsíček zahradní. I nejmenší děti mohou trhat oranžové květy léčivky a zdobit jimi letní saláty nebo koláče.

děti na zahrádce3. Ukazujte jim proměňující se svět zahrady a učte je poznávat zvířata a rostliny.
Zahrada může být skvělou studnicí poznání. Nejmenší děti v ní naučíte rozpoznávat barvy, počítat, později poznávat různé malé živočichy, rostliny, chutě, vůně atd.

4. Dovolte dětem čas jen na hru.
Děti si hlavně potřebují hrát. Vybudujte jim proto skrytá zákoutí, kam se budou moci uchýlit při hrách na víly a indiány. Vytvořit zelený úkryt je přitom tak snadné: do země zapíchejte dvoumetrové tyčky, které nahoře spojíte do tvaru kužele. Pak kolem celé základny vysejte rychle rostoucí fazole nebo jiné popínavky, které za pár týdnů vytvoří dokonalé útočiště.

Zdroj, foto: Fiskars

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !