Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.04. 2024
Dnes má svátek Rostislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jak vybrat střední školu?

13. 02. 2011 | Výchova
Máte doma „deváťáka“? Jistě už nějakou dobu řešíte, jakou střední školu vybrat. Podle současného systému si vaše děti mohou v prvním kole podat přihlášky až na 3 obory vzdělávání. Přihlášky se podávají přímo na střední škole. Přinášíme vám několik rad, které vám pomohou právě s výběrem SŠ.

Navštivte dny otevřených dvěří. „Některé školy se snaží vyjít potencionálním studentům a jejich rodičům co nejvíce vstříc, proto nemají den otevřených dveří limitovaný. Kdy zájemci o výuku školu navštíví, závisí na individuální domluvě,“ informuje nás Eva Kudrnová, ředitelka gymnázia. „Všichni tak mají možnost poznat nejen prostředí školy, ale i učební program,“ dodává.

Zaměřte se na školy, které se specializují na výuku jazyků. Nejen angličtina, ale i němčina, španělština nebo francouzština jsou pro lepší jak-vabrat-stredni-skolupracovní pozici téměř nutností, neboť se na našem trhu objevuje stále více zahraničních firem. Odstrašující jsou žel výsledky české populace, kdy více než polovina Čechů neumí žádný cizí jazyk. „Naše schopnost učit se cizí jazyk je nejvíce rozvinuta do 17 let. Pak se nám „zavře ucho“ a jazyk se učíme mnohem hůře. Proto by kvalitní střední škola měla nabízet výuku cizího jazyka od rodilých mluvčích, kteří mají zároveň správnou intonaci, akcent a frázování,“ vysvětluje nám odbornice.

Důležité jsou nejen vědomosti, ale i praxe. Díky ní pak naleznou vaše děti mnohem větší uplatnění jak na pracovním trhu, tak i v osobním životě. „Praktické dovednosti si mohou žáci osvojit např. v projektovém vyučování, kde se stanoví konkrétní cíl. Je pak na studentech, jak se k němu dostanou. Hlavní je, že si vyzkouší skutečné životní role a situace a řeší reálné problémy, objasňuje Eva Kudrnová. „Projektové vyučování podporuje týmovou práci, schopnost plánovat a orientovat se v dané situaci. Výsledkem je, že žák umí poznatky zpracovávat, hledat souvislosti, překonávat překážky a využívat fantazii.“

Zjistěte si, kolik bývá žáků v jedné třídě. „Známkou moderního školství je preference individuálního přístupu k žákům. To znamená mít dostatečný prostor se jednotlivým studentům věnovat a především jim pomoci se rozvíjet. Tento princip vychází z poznání osobnosti konkrétních žáků. V běžné škole je ve třídě až 30 a více žáků. To je pro takovou práci příliš mnoho. Ideální počet je kolem 15-20 studentů ve třídě,“ zmiňuje ředitelka.  

Preferujte školy, které nabízejí prvním ročníkům seznamovací kurz. „Pedagogové i studenti si tyto kurzy pochvalují. Díky nim se totiž všichni navzájem poznají během pár dní. To by jinak zvládli za několik měsíců studia,“ vysvětluje ředitelka. „Když se studenti s učiteli dříve poznají, vzniknou mezi nimi rychleji přátelské vztahy, které podporují pozitivní atmosféru v kolektivu a smysl pro spolupráci.“

Prohlédněte si webové stránky vybraných škol. Ty jsou totiž vizitkou školy. Jestliže se na nich dozvíte všechny podstatné informace (např. jaké jsou podmínky přijímacího řízení, jak probíhá výuka, jaké nabízí škola školní a mimoškolní aktivity apod.). Jsou-li zároveň přehledné a aktualizované, může to být pro vás velmi cenná informace a cesta vpřed.   

Zdroj: Gymnázium Amazon

Veronika J.
ChytráŽena.cz


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj


Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
pamatam si na svoje rozhodovanie...desne to bolo
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles