Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Sobota 23.02. 2019
Dnes má svátek Svatopluk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak zlepšit paměť!

9. 07. 2018 | Péče o tělo
Paměť je schopnost ukládat, uchovávat a vybavovat si informace v mozku, který je největším pokladem každého z nás. Činnost mozku bere většina lidí jako samozřejmost, a proto ho, na rozdíl od jiných částí těla, zanedbává. I náš mozek potřebuje osvěžit, podpořit, regenerovat, procvičit, zlepšit koncentraci, a k tomu jsou vhodné některé cviky a automasáže.

-  Cvik s názvem „obrácený svět“ jsou shyby v předklonu hlavou dolů, které posilují a zlepšují prokrvení mozku, a tím i myšlení. Zároveň uvolní i krční páteř. Měly by být prováděny denně, na začátku alespoň půl minuty, později až pět minut. Je doporučováno praktikovat je vždy, když je od vás vyžadována obzvlášť vysoká mentální čilost a koncentrace.

- Jednoduchým, ale zajímavým cvikem je tzv. myslitelská čepice. Uchopte špičkami prstů ušní boltce, povytáhněte je od hlavy a lehce masírujte. Provádějte alespoň jednu minutu. Masáž působí na lepší koncentraci a proti únavě.

- Automasáž hlavy uvolňuje mozek, zlepšuje paměť a koncentraci, pomáhá ovládnout  přílišné vzrušení, zklidňuje, čímž působí i na nespavost. Prsty a dlaněmi rukou krouživými pohyby masírujte celý povrch hlavy ve směru od přední linie vlasů ke spánkům, temeni a týlu. Masáž hlavy provádějte vsedě po dobu alespoň dvou minut. Masírujte jemně, dokud nepocítíte uvolnění.

- Masáž poklepem hlavy je jednoduchá technika, která stimuluje nervová zakončení, povzbuzuje cirkulaci krve a proudění energie, oživuje mozek, zlepšuje paměť a odstraňuje duševní únavu. Je účinná i k odstranění projevů nespavosti, závratě a bolestí hlavy. Provedete ji jednoduše. Posaďte se, zavřete oči, zklidněte mysl a zvolna dýchejte. Prsty obou rukou mírně pokrčte a roztáhněte od sebe a poklepávejte celou hlavu po dobu alespoň jedné minuty.

- Zajímavá a velmi účinná je masáž přední strany krku, kudy probíhají hlavní mozkové cévy. Tato masáž je zvlášť efektivní při dlouhodobém sezení s předkloněnou hlavou. Pomáhá osvěžit mozek, zlepšit paměť, podporuje koncentraci, zklidňuje a odstraňuje duševní únavu. Posaďte se, zavřete oči, zklidněte mysl a zvolna dýchejte. Mírně zakloňte hlavu a pomalu a lehce rozevřenou rukou hlaďte přední část krku shora dolů. Tato masáž se doporučuje i lidem, kteří pracují se svým hlasem. Palcem se můžete zaměřit na štítnou žlázu a jemně ji promasírovat, podpoříte tím látkovou výměnu.Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !