Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Tipy na dekorace pro krásnější podzim a zimuTipy na dekorace pro krásnější podzim a zimu Jeřabiny - nejoblíbenější receptyJeřabiny - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Čtvrtek 14.11. 2019
Dnes má svátek Sáva
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak zvládnout první školní den v pohodě

31. 08. 2015 | Zajímavosti
Ne každé dítko vyhledává s radostí povinnou školní docházku. Usnadněte jim pochopit, že škola není jenom spousta povinností, ale je to také šance, jak se dozvědět spoustu nového a navázat nová přátelství. Matka čtyř dětí, Štěpánka Štrougalová, radí, jak doma vytvořit tu pravou předškolní atmosféru a co udělat pro to, aby byl první den ve škole nezapomenutelný.

Překvapte znovu aktovkou i vítacím kornoutem

Pokud už aktovku, penál a vše potřebné vaše ratolest má, nechte to zatím schované doma ve skříni. Dítě se nedokáže dlouho těšit a aktovka by se mohla okoukat. Bude stačit vše připravit tak dva až tři dny před prvním školním dnem. I když – víceméně – dítě první den aktovku nepotřebuje, určitě mu ji dopřejte. Co by to bylo za prvňáčka bez aktovky! A zjistěte si také, jak to chodí ve vaší škole s přezutím. Někdy zapomenutý sáček na bačkůrky zbytečně nadělí pár slziček.

Jak zvládnout první školní den v pohoděVítací kornout pro nové kamarády

V Česku se pomalu ale jistě začíná zabydlovat tradice „vítacích kornoutů“. Zjistěte si, jaké jsou zvyky ve vaší škole. Kornout nemusí být plný sladkostí. Dobře mohou posloužit i sušené ovoce či bonbonky zvlášť balené. Ať tak nebo tak, může tento zvyk krásně pomoci k prolomení prvopočátečních dětských rozpaků.

A pokud si s dítětem budete zdobit či dokonce přímo vyrábět vlastní kornout, těšení na první školní den bude nabírat na obrátkách. Nebudete-li stíhat, aspoň nechte dítě vybrat kornout v obchodě samo. Je přeci už skoro školákem, tak má právo být samostatné.

Udělejte z prvního školního dne událost

Ne všechny školy mají harmonogram prvního dne stejný. Děti tam mohou být pár minut, hodinu, ale taky celé dopoledne. Tyto informace proto sledujte už nyní na webových stránkách vaší školy nebo na vývěskách. A nezapomeňte si zjistit i to, zda můžete být ve škole s dítětem i vy, případně babičky a dědečkové. Pokud jen trochu můžete mít v tento sváteční den volno, zařiďte si ho. Užívejte výjimečné chvilky tohoto dne s dítětem. Udělejte si po návštěvě školy pěkný výlet, zajděte do cukrárny. Zkrátka povzneste první školní den na nezapomenutelný.

S focením to nepřehánějte

Ano, na tento den budete po letech vzpomínat prostřednictvím fotografií, ale nezapomeňte přes čočku fotoaparátu vstřebávat krásné okamžiky tohoto slavnostního dne. Pro vzpomínku stačí jedna, dvě fotky. Vaše pocity z prvního dne vám vydrží déle než fotografie v počítači.

Květina pro paní učitelku a talisman pro dítě

Květina paní učitelku potěší pokaždé, ale i v tomto případě by nebylo špatné zjistit, co je zvykem právě ve vaší škole. Zato dítěti nezapomeňte přibalit nějaký ten talisman pro štěstí, klidně malinký. Může si schovat do kapsy malý obrázek od vás, korálek, kamínek ze společné dovolené, knoflíček pro štěstí… To vše ho hezky zklidní.

Zdroj, foto: Juklik.cz

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !