Houbový guláš - nejoblíbenější receptyHoubový guláš - nejoblíbenější recepty Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 23.09. 2018
Dnes má svátek Berta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jak zvládnout s partnerem první měsíc ve společné domácnosti

14. 07. 2015 | Vztahy
Chtěli byste udělat další krok ve vztahu a zvažujete společné bydlení? Na to, kdy se nastěhovat do společné domácnosti, asi neexistuje žádné univerzální pravidlo zaručující doživotní štěstí. Ať už jste spolu sotva měsíc nebo tvoříte pár několik let, připravili jsme pro vás pár rad a tipů, díky kterým nebude společné soužití znamenat začátek konce vašeho vztahu.   

Podělte se o domácí práce

Pokud zrovna nejste žena posedlá uklízením, které navíc doslova „milujete“, nebo nechcete zpočátku působit jako dokonalá hospodyňka, která vypere, uvaří, uklidí a u toho se navíc ještě bude usmívat, domluvte se s partnerem na rozdělení alespoň základních domácích prací. Nikoho nebaví donekonečna vynášet koš, který plní dva. A větu „Tak jsem za TEBE vynesl koš,“ raději zakažte.

Všichni si neseme něco od maminky

„My ale ručníky žehlíme a skládáme takhle…“, „Maminka mi ale ponožky do šuplíku ukládala jinak…“ Připomíná vám to něco? Uvědomte si, že si každý do společné domácnosti nese něco z prostředí, ve kterém vyrůstal, a změna návyků vštěpených od milovaných maminek je mnohdy běh na dlouho trať. Nesnažte se proto partnera hned první den měnit k obrazu svému a vštěpovat mu vaše zvyky a návyky.

Jak zvládnout s partnerem první měsíc ve společné domácnosti

Nedivte se, že jídlo v ledničce samo nevyroste

Pokud nemáte zkušenosti s vedením vlastní domácnosti nebo se oba stěhujete od rodičů, u kterých byla plná lednička, mýdlo a toaletní papír samozřejmostí, budete se muset naučit nakupovat. Brzy totiž zjistíte, že jídlo se v ledničce samo nevyrobí a toaletní papír na záchodě sám taky nevyroste. Snažte se určit si hned na začátku, kdo bude co nakupovat. Můžete tím totiž předejít například zkaženému víkendu jenom kvůli tomu, že si v sobotu ráno nebudete mít z čeho připravit snídani.

Špinavé prádlo patří do prádelního koše

Taktně naznačte partnerovi, že i když se prostor pod vaší postelí, v koupelně pod umyvadlem nebo v rohu ložnice může na první pohled jevit jako dokonalý na odklad špinavého prádla, nemusí tomuto tak být. Stejně dobrou funkci plní i prádelní koš, kde špinavé prádlo nebude zbytečně na očích.

Podělte se o finance

Téma, které byste si měli ujasnit a rozmyslet hned na začátku, je hrazení běžných nákladů. Někomu vyhovuje společný účet, jiným zase to, že každý přispěje určitou částku do rozpočtu a s ostatními penězi už nakládá podle svého. Vedle běžných nákladů si ujasněte i další otázky, jako jsou větší investice do vybavení nebo rekonstrukce domácnosti. Pokud nemáte úspory, ale chcete všechno hradit společně, některé společnosti vám, jako páru, dokonce nabídnou výhodnější podmínky úvěru. Jde o tzv. partnerské půjčky, díky kterým dosáhnete ve dvou na nižší úrok a můžete si společně půjčit více peněz.

Společně bydlet neznamená vlastnit

To, že jste spolu začali bydlet, ještě neznamená, že máte právo otevírat partnerovi poštu, číst jeho smsky nebo e-maily. Společná adresa neznačí, že jste se právě stala vlastníkem svého partnera a všeho, co k němu patří. Navíc - stejně jako byste neměla rušit svoje pravidelné cvičení ve fitku nebo kafe s kamarádkou, neomezujte ani partnera v jeho zájmech a nenuťte sebe ani jeho trávit všechen čas dohromady. Společně strávený čas je sice fajn, ale musíte mít čas i na vydechnutí.

Ujasněte si, jaké „pravomoci“ bude mít ve vaší domácnosti partnerova maminka
Doma je uklizeno a na plotně voní vaše oblíbené jídlo? Ideální situace. I ta však může mít háček. Nepostaral se o ni totiž partner, ale jeho maminka! Pokud tedy nejste naprostý flegmatik a není vám jedno, kdo se stará o vaši domácnost, domluvte se na tom, jaké pravomoci náleží maminkám ve vašem bytě. Dříve či později totiž časté návštěvy a především „úklid vašeho soukromí“ můžou začít vadit i největšímu „pohodáři“.

Připravte se na nové krizové situace  

Pokud se rozhodnete nastěhovat do společné domácnosti, počítejte s tím, že spolu budete trávit o mnoho času více a že spolu tedy budete muset řešit i situace, které před tím byly tabu. Přetvařovat se nikdo nevydrží věčně, a proto počítejte s tím, že vaše polovička může být v krizových situacích pořádný „nervák“ nebo před nimi bude jednoduše utíkat.

Co je moje, na to mi nesahej

Ať už je to lak na vlasy, zubní pasta, oblíbený hrníček nebo něco jiného, o co se s partnerem prostě nechcete dělit, řekněte mu to, aby kvůli tomu nenastal zbytečný problém. Všichni máme rádi svoje soukromí, a pokud to avizujete dopředu, určitě se rozumně domluvíte.

O věcech, které vám vadí, mluvte hned

Pokud na sebe s partnerem nejste napojeni natolik, že by na vás hned poznal, co se vám nelíbí a co si o některých věcech myslíte, řekněte mu to raději hned. I z maličkostí se může časem vytvořit obrovský problém, který už nebudete schopni řešit v klidu a zbytečně vybouchnete. Pokuste se domluvit na tom, v čem může ustoupit on, v čem zase vy, a kde naopak budete muset udělat kompromis.

Zdroj: Cofidis

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
« Předchozí   1   2  Následující » 
Obrázek uživatelky
profil
Někdy se obáváte sporu, jež by mohl vzniknout a tak neřešíte drobnost. Následně je drobností více, ale ty už vyvolají spor. Doopravdu je lepší povídat si o maličkostech, než je nechat přerůst v problém. Přeji všem mnoho štěstí Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Společné bydlení nás s partnerem teprve čeká.....Smajlík Doufám, že naše komunikace nebude váznout a otevřeně si povíme o všem co nám vadí a co ne..... avšak né vždy je to tak jednoduché :-( Jak se říká...jsou věci o kterých se nemluví....né hned , ale časem....i když musím říct, že existují takové páry, kteří jsou jako nejlepší kamarádí a partneři na celý život...nebojí se mluvit o ničem, jsou otevření, přímí, upřímní a berou se takoví jací jsou SmajlíkSmajlík
Obrázek uživatelky
profil
Ono někdy malá hádka nezaškodí... Hlavně se pak domluvit a užít si to usmiřování Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Jinak k bodu o věcech, které mi vadí mluvte hned-tak tam bych se trošku obávala, někdy je lepší taktně mlčet a nechat si případné poznámky na vhodnou chvilku nebo si říct, že přece o nic nejde-každý máme své chyby a je to i o přizpůsobení se a toleranci. Myslím, že kdybych o všem mluvila s partnerem od začátku na rovinu,, jaké detaily mi chybí nebo co všechno máme jinak, tak by mi asi rychle utekl Smajlík
Obrázek uživatelky
profil
Smajlík Mnohdy si i partneři ve společné domácnosti o sobě můžou udělat mylný úsudek. Například skrytý agresor se dovede rok, dva přetvařovat, pak si svou polovičku vezme, más ní společný majetek a začne s psychickým či fyzickým týráním či manipulací-a slečna-tedy paní, se pak diví. Mně se to naštěstí nestalo, ale i ve společné domácnosti nemusíte přijít na to, koho máte vedle sebe.
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles