Bezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější receptyBezová šťáva a bezový sirup - nejoblíbenější recepty Rebarborový koláč - nejoblíbenější receptyRebarborový koláč - nejoblíbenější recepty Léto - čas jahodLéto - čas jahod Rybízová marmeláda - nejoblíbenější receptyRybízová marmeláda - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 16.06. 2019
Dnes má svátek Zbyněk
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jaké jsou nejčastější psí zlozvyky?

3. 10. 2018 | Zvířátka
Pejsci jsou radost, ale často také starost. Protože během svého života se často naučí spoustu nehezkých zlozvyků, jako je žebrání, pojídání odpadků a jiných „lahůdek“, neustálé štěkání či ničení nábytku. Mnoho lidí si myslí, že psa nejde jeho neřestem odnaučit, takže mu je tolerují nebo ho fyzicky trestají v domnění, že to pomůže, ale opak je pravdou. Pes je tvor učenlivý i ve starším věku, je ale potřeba mít trpělivost a ve volném čase se mu co nejvíce věnovat. Výsledky se jistě dostaví i bez fyzických trestů. A jaké nejčastější zlozvyky trápí pejsky?

Žebrání


V našem výčtu nemůže chybět žebrání a loudění. Pokud tyto zlozvyky chcete trochu eliminovat, tak musíte být opravdu přísní a nikdy psovi nedávat zbytky jídla, ani nic neházet od stolu. Pouze mu do jeho misky podávejte stravu v pravidelný čas. Dobré je psům dávat granule nebo konzervy a nevařit jim lidské jídlo. Když pes začne loudit, vůbec si ho nevšímejte a pošlete ho na jeho místo. Také na psa nemluvte laskavým tónem, bude si myslet, že když takto kouká, je to v pořádku a bude v tom nadále pokračovat. Opravdu nikdy mu nic neházejte od stolu. Psovi stačí takto přilepšit dvakrát či třikrát a zvykne si loudit. Dodržujte pravidlo, že pokud jíte, tak je pes na svém místě. Zakažte také členům rodiny nebo například cizím lidem, kteří často nějakou tu mlsku od jídla hodí, aby psovi přilepšovali. Pes má své krmivo a neměl by vůbec konzumovat to lidské.

zlozvyky psůNeustálé štěkání


To, že si pes občas zaštěká, patří k jeho přirozenosti. Když doma štěkne na zvonek, je to v pořádku. Pouze dává najevo, že hlídá svou smečku a obydlí. Ale neustálé zběsilé štěkání, které otravuje život nejen vám, ale i sousedům, již v pořádku není. Důležité je určit slovo, kterým psa když začne štěkat, důrazně upozorníte. Například: „ne“ nebo „nesmíš“, psovi to říkejte rázně, ale přitom dostatečně klidně. Neřvěte na něj, to může štěkání jen zhoršit. Pes často přejímá vaše nálady a pocity. Pokud na něj hystericky řvete, nemůžete očekávat, že se uklidní. Pomoci si můžete i pamlskem, ale nedělejte to pravidelně, nebo si pes zvykne, že vždy když nebude štěkat, něco dostane. Pokud pes štěká například před obchodem, tak se třeba i 3x vraťte a uklidněte ho, dokud nepřestane vyvádět. V extrémních případech můžete použít i speciální elektrické obojky.

Rozkousané věci


Tento nešvar se neobjevuje pouze u štěňat, ale i dospělí psi mohou zničit věci kolem sebe - od rozkousaných bot, poničeného nábytku, nebo například z nudy v restauraci prokousat vodítko. Mějte proto vždy pro psa dostatečný počet „kousacích“ hraček, popř. speciálních pamlsků, které psa ve vaší nepřítomnosti zabaví. Pokud bude pes delší dobu sám doma, tak ho předtím vyvenčete a hrajte si s ním, aby si vybil energii a neměl pak doma potřebu ničit své okolí. Hračky noste s sebou, i když jdete se psem například do restaurace nebo kamkoliv, kde by se mohl nudit a začít  ničit věci. Je také důležité zjistit, zda psovo destruktivní chování není pomsta za to, že je například doma sám nebo kvůli separační úzkosti (například u psů z útulku).

Pes „labužník“


Psi se také často neuspokojí se svojí krmnou dávkou a na dezert chodí do odpadkových košů či v horších případech do křoví na exkrementy tzv. koprofagie. Pro psy je hledání potravy přirozená věc, je tedy na nás ho tomuto, často nezdravému dojídání, odnaučit. V mnoha případech se to naučí již ve štěněčím věku, kdy to sleduje u své matky či sourozenců. Nenechávejte také psa dlouho samotného, může to dělat i z nudy. Důležité je psa opravdu vycvičit na povel přivolání a sledovat ho při venčení. Pokud vidíte, že se blíží k místům, kde by nějaké takové „lahůdky“ mohly číhat, tak psa přivolejte k sobě. Dejte mu pamlsek, abyste mu alespoň trochu vynahradili „dobrotu“, o kterou přišel.

Zdroj, foto: Krmiva Pučálka

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
Náš pejsek také rád ničí, co vidí. Dneska rozkousal houbičku a moje ponožky ukradené z koupelny. Pořád upozorňuji, zavírejte koupelnu, no ale někteří nedbají.
Obrázek uživatelky
profil
Nase holka taky pekne steka, ale pouzit elektricky obojek!!!
To uz je tyrani! Myskete si co chcete!
To by se mohlomza chviku pouzivat i na lidi ze?
Obrázek uživatelky
profil
Nase holka je ustekana jako blazen. Obcas je to fakt na hlavuSmajlík
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.

Přehledné srovnání bankovních i nebankovních půjček online na Usetreno.czNAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles