Velký roční horoskop na rok 2019Velký roční horoskop na rok 2019 Jarní prázdniny 2019 - termínyJarní prázdniny 2019 - termíny 5 důvodů, proč nemůžete zhubnout5 důvodů, proč nemůžete zhubnout Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Vánoční strom
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 18.02. 2019
Dnes má svátek Gizela
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jaké jsou triky prodejců bytů? Nenechte se napálit.

31. 08. 2013 | Novostavba
Na první pohled se to skutečně nezdá, ale realitní trh u nás připomíná učiněné bitevní pole. Je zaplaven nemovitostmi s obrovským množstvím závad, které novým vlastníkům můžou přinést nemalé potíže a hlavně vysoké náklady na opravy.

V České republice neexistují žádné zákonné normy, které by prodávajícímu nemovitosti nařizovaly, že může prodat pouze byt nebo dům, který je předem zkontrolován nezávislým odborníkem a je v pořádku, jako je tomu často v zahraničí. Kupující tak není nijak chráněn před nákupem vadné nemovitosti. Vždyť i jogurt za 9 Korun musí jeho výrobce označit informacemi o jeho složení a kvalitě. U bytu za 3 miliony žádná taková povinnost není.

triky prodejcůSám kupující, pokud má na prohlídku vůbec čas, může vlastním zrakem leccos objevit sám. Může zkontrolovat kvalitu povrchů stěn, podlah, spárování obkladů dlažeb. Dále kvalitu oken dveří a všech zařizovacích předmětů v koupelně a na WC. Může zkontrolovat i výskyt vlhkého zdiva. Zažili jsme ale i to, že prodávající těsně před naší inspekcí vysušoval vlhké zdi fénem. Při naší návštěvě byly zdi podezřele teplé a naše měřící technika odhalila vlhko až pod povrchem zdi, byť ta byla na povrchu suchá. To už je ale práce pro odborníka se speciálním vybavením.


triky prodejců bytůTen také posoudí vyskytující se praskliny zdiva z pohledu statiky stavby, zajímá se o izolace vlhkosti, o možný výskyt plísní v místech tepelných mostů a to za pomocí speciálních měřidel. Odborníka zajímá také stav rozvodů vody, elektřiny i kanalizace nebo rovinnost či sklon podlahy. Ono se řekne „křivá podlaha“. Ale zkuste si představit, že se nastěhujete do nového bydlení a například v ložnici vám bude manželská postel stát jen na třech nohou…  

A co je nejhorší, náklady na opravy takovýchto vad se nepohybují v nízkých částkách. V případě závažnějších vad jde až o statisíce Korun. A pokud nedostatky objevíte příliš pozdě, jdou všechny náklady skutečně už pouze na vás.

Zdroj, foto: Inspektor Nemo

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj

Další fotografie ke článku Jaké jsou triky prodejců bytů? Nenechte se napálit.:

Jaké jsou triky prodejců bytů? Nenechte se napálit.
Jaké jsou triky prodejců bytů? Nenechte se napálit.
Jaké jsou triky prodejců bytů? Nenechte se napálit.
 Komentáře
Obrázek uživatelky
profil
už se stalo bohuželSmajlík koupili jsme chatu, která je postavena v rozporu se stavebním povolením, takto se nechat ukecat
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !
Smajlíci: Copyright © Aiwan. Kolobok smiles