Hrajte s námi SUDOKU online !Hrajte s námi SUDOKU online ! Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024Školní rok a prázdniny ve školním roce 2023/2024 8 rad, než se rozhodnete vyběhnout8 rad, než se rozhodnete vyběhnout Pampeliškový med - nejoblíbenější receptyPampeliškový med - nejoblíbenější recepty
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Pátek 19.04. 2024
Dnes má svátek Rostislav
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY

Jaký vliv má na hubnutí slezina? Větší, než si myslíte

29. 09. 2016 | Diety
Slezina. Orgán, který je při řešení řady zdravotních potíží neprávem opomíjený a řada lidí o jeho přínosu pro zdravé fungování organismu ani netuší. Někteří ho dokonce považují za nepotřebný orgán. Slezina přitom může být příčinou mnoha zdravotních potíží a plní řadu důležitých funkcí. Je například neocenitelným pomocníkem pro pacienty trpící nadváhou, kteří se neúspěšně snaží zbavit přebytečných kil.

Lidé s nadváhou se častěji potýkají se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak, kardiovaskulární choroby, bolesti kloubů a hormonální nerovnováha. Kromě toho se také v průměru dožívají nižšího věku. Někdy se však přes všechny snahy nedaří váhu snížit, i když se pacient drží všech dietních doporučení a věnuje se pravidelně pohybovým aktivitám. Na tom, jakou máme hmotnost, se v největší míře podílí metabolismus a hormonální systém. Pomalu pracující metabolismus ztěžuje hubnutí, neboť spálí málo energie a ve větší míře produkuje volné radikály, které poškozují buňky a způsobují předčasné stárnutí. Odvolávat se však na špatný metabolismus, který nám byl dán geneticky, je čirý alibismus. Je faktem, že účinnost metabolismu je nám zčásti dána geneticky, ale může být výrazně ovlivněna v náš prospěch.

slezinaStabilní hormonální systém je základ


Odpovědí na otázku, co tedy ovlivňuje fungování metabolismu, je složitě propojený a komplexní celek zvaný hormonální systém. Pokud je vyvážený, dokáže přirozeně reagovat na aktuální potřeby a práci metabolismu přizpůsobovat momentální fyzické námaze a stravování. V posledních desetiletích dramaticky přibývá počet lidí, kteří se potýkají s hormonální nerovnováhou. Je to dáno tím, že do našeho těla každý den dostáváme v potravě, vodě, ale i dýcháním a užíváním nevhodné kosmetiky celou řadu jedovatých chemikálií, které stabilitu hormonů narušují. K tomu připočtěte stres, charakteristický rys moderního života západních civilizací, a výsledkem je kumulace toxinů v našem těle.

V hlavní roli vylučovací orgány


Mezi životně důležité orgány patří ty, které jsou zodpovědné za vylučování škodlivin z těla. Jde především o játra, přímo související se zdravým spalováním. „Pro nastartování zdravého metabolismu je velmi důležitá detoxikace jater od chemických toxinů a mikrobiálních infekčních ložisek. Dále funkční hormonální systém pomáhají udržovat slezina a slinivka. Zatímco v západní medicíně bývá důležitost těchto orgánů při léčení mnoha zdravotních potíží podceňována, čínská tradiční medicína s nimi pracuje často,“ vysvětluje Mgr. Marie Vilánková.  „Slezina je mateřský orgán všech hormonálních žláz, její stav je ovlivňuje. Pro zdravý hormonální systém je nezbytné slezinu a slinivku zbavit všech živých i neživých toxinů podobně jako u jater. K tomuto účelu se hodí přípravky bioinformační medicíny na přírodní bázi.“ doplňuje Mgr. Vilánková.

O slezině


Slezina je největším orgánem lymfatického systému. Její hlavní funkcí je filtrovat a čistit krev. Dokáže tělo zbavovat spotřebovaných červených krvinek, především však slouží jako podpora celého imunitního systému. Vytváří totiž protilátky, které pomáhají tělu zbavit se škodlivin a bakterií. Slezina je zároveň jedním z hlavních zdrojů energie. Podle prastarého čínského lékařství umožňuje získávat energii ze stravy, a pokud je poškozená, projevuje se nedostatkem energie a únavou.

Zdroj: Joalis


Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 



Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip


NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !