Ostružiny - pro pochutnání i zdravíOstružiny - pro pochutnání i zdraví Léto - čas jahodLéto - čas jahod Čas malinČas malin Borůvky - víte o nich všechno?Borůvky - víte o nich všechno?
Chytrá žena na Facebooku
Kategorie
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
pondělí 13.07. 2020
Dnes má svátek Markéta
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 

Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jarní detox. Ano či ne?

7. 03. 2019 | Péče o tělo
Přichází nám jaro a s ním i milion návodů na různé typy detoxů, očist atd. Je to však vůbec nutné? A který z návodů je ten pravý? V tom si právě dnes uděláme jasno.

Jako první bychom si ovšem měli vysvětlit, co vlastně pojem „DETOXIKACE“ znamená. Jedná se o přirozený proces zbavování škodlivých a toxických látek z těla. Ano, důležité je pojem „přirozený“. Tento proces se totiž odehrává v našem těle stále za pomoci jater a ledvin. My mu v tomto procesu můžeme pouze pomoci například správným jídelníčkem.

Na co si dát pozor?

Všude nejen na internetu, najdete spoustu návodů na ten „Pravý detox“. Dejte si ovšem pozor na spoustu s pardonem „blbostí“, které můžete udělat. Tím, že budete týden jíst celý den jen jablka, pít jen zeleninové šťávy, nebo optimálně nebudete jíst vůbec nic si opravdu moc nepomůžete. Ovšem naopak zařadit místo jednoho jídla zeleninovou šťávu nebo jíst více ovoce Vám velmi prospěje. Kůra polykání sto tabletek denně a vypití „zázračného“ koktejlu, který Vás nejen ozdraví, ale ještě zhubnete dvacet kilo také není úplně optimální.

jarní detoxA je tedy detoxikace vůbec účinná?

Ano i ne. Podle vědců je umělá detoxikace neúčinná. Já si myslím, že pokud jste celou zimu strávili oslavami Vánoc, nového roku, zkouškového a všeho co přišlo vhod, tak nějaké odlehčení stravy je určitě fajn. V zimě máme hodně chutě na sladké, tučné, pijeme alkohol, máme málo sluníčka a tím více sklony k depresím a ty opět řešíme jídlem. Tudíž za mě je určitě fajn, se na jaře trošku zase zamyslet, shodit pár zimních kil a tělu ulevit.

Čím se tedy řídit?

Optimálně zdravím selským rozumem. Celá detoxikace by měla být postavena na úpravě jídelníčku. A ne, nemusíte kvůli tomu utratit tisíce v lékárně za zázračné tabletky. Stačí dodržet pár základních bodů a bude Vám hned mnohem lépe.

Pijte hodně čisté vody
zařaďte více ovoce a zeleniny
jezte více celozrnné pečivo a méně masa
zařazujte kysané mléčné výrobky a vyhněte se těm tučným
zcela vyřaďte alkohol, polotovary, slazené limonády, uzeniny, sladkosti
jezte POTRAVINY!!! Ne zpracované věci

Pokud zvládnete tyto zásady vydržet alespoň týden bude Vám hned lépe. Optimálně se však snažte tyto pravidla zařadit do stálého životního stylu. Pokud do toho přidáme ještě pár procházek na čerstvém vzduchu a sluníčku budeme vypadat zdravě, vitálně a budeme se tak hlavně i cítit. Snažte se tedy dávat Vašemu tělu vše, co opravu potřebuje

Autorka: Monika Šveňhová
osobní trenér

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
 
Čtěte takéKomentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !