Bramboráky - nejoblíbenější receptyBramboráky - nejoblíbenější recepty Nakládané zelí - nejoblíbenější receptyNakládané zelí - nejoblíbenější recepty Likér ořechovka - nejoblíbenější receptyLikér ořechovka - nejoblíbenější recepty Jak vyrobit budku z prkna?Jak vyrobit budku z prkna?
Chytrá žena na Facebooku
Výherní anketa
Kategorie
Narozeninový poklad
Soutěžte o výhry za
více než 150 000 Kč
do konce zbývá:
Přihlášení
Jméno :

Heslo :


  trvale

Dnes je
Neděle 21.10. 2018
Dnes má svátek Brigita
Vyhledávání
Doporučujeme
 
 
 
Naše speciály
ZAJÍMAVÉ TIPY
Dělená strava? Zase další dieta? Nebojte se, dělená strava spočívá v tom, že své jídlo dělíte na bílkoviny, sacharidy a neutrální potraviny.

Jarní turistika po zříceninách

2. 05. 2011 | Vaše tipy
Na jaře každý nemilosrdně zjistí, že v zimě se bohužel nehubne. Jaro je mezičlánek mezi zimou, kdy kilča nejsou ještě vidět, a létem, kdy se na plovárně nemilosrdně odhalí, jak na tom jsme. Proto je třeba využít každého volného víkendu a vydat se na procházku, a to nejlépe delší a s nějakým cílem, aby byla zároveň zábavná a ještě lépe - poučná.

A co takhle vyrazit na zříceninu - dříve, než zřícenina bude z nás. Každý pomyslí například na Okoř, ale ta je tak známá a populární - a ještě ke všemu je zařazená mezi hrady, kde je tolik turistů a cyklistů, že bude lepší, když si vyjedete někam dál a poznáte i méně známé zříceniny.

Níže je uvedeno několik tipů a všechny mají jednu výhodu. Jsou přístupné kdykoli a zdarma. Tak neváhejte, než se i zříceniny zřítí.

Zřícenina hradu Andělská Hora

Andělská Hora je poutním místem Karlovarska se zříceninou hradu a poutním kostelem Nejsvětější Trojice. Ze zříceniny  je daleký kruhovitý výhled a stala se oblíbeným výletním místem.

Zřícenina hradu Děvín


Na Českolipsku, v blízkosti Hamru na Jezeře najdete zříceninu hradu Děvín. Dříve mohutný a nedobytný hrad je dnes zříceninou porostlou stromy. Zachovaly se velké zbytky zdiva, sklepy a hradní studna.


Zřícenina hradu Přimda


Přimda na Tachovsku je zřícenina jednoho z nejstarších kamenných hradů v Čechách. Do současnosti se dochovalo torzo mohutné hranolové románské obytné věže a zbytky bašty z konce 15. století. Odtud se otevírá fascinující rozhled do okolí.

Zřícenina hradu Ralsko

Kousek od Mimoně, na kopci Ralsko, se nachází zřícenina stejnojmenného hradu, z něhož je nádherný rozhled do dalekého okolí. Můžete tak shlédnout vrcholy Bezdězu, Ještědu, Hazmburku, Řípu, Luže, Jedlové či Klíče. Kopec Ralsko i s okolím byl v letech 1969-1990 nepřístupný pro veřejnost kvůli sovětskému vojenskému prostoru. Za jejich působení shořela vyhlídková věž. V současné době je toto území často navštěvované díky zachovalé přírodě.

Zřícenina hradu Rokštejn

Patříte-li k milovníkům romantických zřícenin, vydejte se na hrad Rokštejn, jeden z historických skvostů Vysočiny. Velká hradní zřícenina se tyčí na skalním ostrohu v údolí říčky Brtnice mezi Přímělkovem a Panskou Lhotou.

Zřícenina hradu Šostýn
V blízkosti Kopřivnice na Novojičínsku leží zřícenina středověkého hradu Šostýn. Dochovaly se příkop a dva valy, z vlastního hradu pak zříceniny zdí hradeb, paláce a věže, které v současné době prochází částečnou rekonstrukcí. V podhradí je možné vidět části připomínající hráz bývalého rybníka. Na nejvyšším místě zříceniny se nachází přes 200 let stará Žižkova lípa.

 
Autor: pppeettrr

Tento článek také můžete
* Přidat do oblíbených FACEBOOK Přidat na Facebook
GOOGLE Přidat na Google
TISK Vytisknout Linkuj
Hodnocení
Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10


Komentáře
Žádné komentáře
Aktuální soutěže
Komerční prezentace
 
 
 
Náš tip

Dopřejte si krásná česká plastová okna.NAVŠTIVTE NÁS ...
PŘIDAT MEZI OBLÍBENÉ NÁPOVĚDA VŠEOBECNÉ PODMÍNKY Zásady ochrany osobních údajů KONTAKT © Všechna práva vyhrazena   DESIGNED by   RSS 

Publikování nebo šíření obsahu serveru bez písemného souhlasu autora JE ZAKÁZÁNO !

Zlaťáky